11.06.20, 19:06Fot. via: Facebook -Prawo i Sprawiedliwość

,,Les Echos’’: Polska liderem walki z epidemią

„Covid-19: Polska europejskim liderem” – to tytuł artykułu na temat wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę, jaki ukazał się we francuskim dzienniku ekonomicznym „Les Echos”. Wiceszefowa działu zagranicznego dziennika Catherine Chaitgnoux stwierdza, że dobre zarządzanie kryzysem ograniczy szkody gospodarcze w naszym kraju.

Gazeta zwraca uwagę, że polski rząd dynamicznie zareagował na pierwsze sygnały pandemii, szybko zamykając granice, szkoły i firmy oraz wprowadzając zakaz zgromadzeń.

-„Polska ma znacznie lepszą kondycję ekonomiczną niż m.in. Grecja, która również szybko wprowadziła obostrzenia, co dziś pozwala Polsce lepiej amortyzować wstrząs recesji”  -stwierdza dziennikarka.

„Les Echos” zauważa również, że Polska jest mniej zależna od niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego niż sąsiednie Czechy czy Słowacja, co pozwala na zachowanie niezależności od koniunktury w Niemczech. Do tego dziennik dodaje, że polski rynek nieruchomości i sektor budowlany nie zostały zahamowane wskutek pandemii.

Gazeta dodaje, że negatywne skutki pandemii łagodzi też rządowa pomoc kierowana do przedsiębiorców:

-„Pomoc rządowa, ważna i dobrze ukierunkowana, również pomaga łagodzić wstrząs”.

-„Perspektywa szybkiego skorzystania przez Polskę z dziesiątek miliardów europejskich funduszy stymulacyjnych pozwala rządowi bardzo spokojnie patrzeć w przyszłość” – czytamy.

kak/Polsat News, tysol.pl

Komentarze

czekam2020.06.11 19:51
> Wiceszefowa działu zagranicznego Co na to opozycja? hehehe Tymczasem w prawdziwym świecie: WARSAW — The Polish army is pulling out of a position it occupied in the Czech Republic, the military high command said Thursday. Polish forces set up a border-control post along the twisty Polish-Czech border last month, as part of border closures due to the coronavirus pandemic. They blocked a path running on the Czech side of the frontier to a historic chapel, prompting a complaint from Czech authorities to Warsaw. "There was a misunderstanding on the Polish side, the chapel is already accessible," Hana Malá, a Czech foreign ministry spokesperson, told Czech media. The Polish military said Thursday that the move was "a misunderstanding and not an intentional action, and was immediately corrected." Poland and the Czechs have a history of much more serious border frictions. They fought a brief war in early 1919, Poland annexed part of the border region in 1938, and the two almost came to blows again after World War II. https://www.politico.eu/article/poland-czech-invasion-polish-army/
anonim2020.06.11 19:31
Co w kwestii Czeskiej, jak rozumieć pobłądzenie wojaka polskiego.
Urszula2020.06.11 19:28
Mistrz łgarstwa się wypowiedział. Najwięcej zachorowań w Polsce, a ten cep pitoli jak to jest cudownie. Ale pismatoły to kupią. Specjaliści od chorób zakaźnych są oburzeni. Uważają, że Morawicki nie powinien się w ten sposób wypowiadać i dopóki nie będzie szczepionki to ludzie powinni chodzić w maseczkach i zachowywać odleglość. No, ale jak mają przestrzegać zasad skoro ten bęcwał kwili jakimi to jesteśmy liderami. Czy marzy mu się powtórka z Hiszpanii? On działa na szkodę Polaków bo wielu mu uwierzy i zapłacą za to zdrowiem i życiem.
anonim2020.06.12 6:07
powyzszy czlowiek pod nazwa "urszula" wypowiada sie w durnym tonie. Brak kulyury wypowiedzi to jego wyjatkowa umiejetnosc. Coz "kazdy orze jak moze"
Leszek2020.06.11 19:20
Polska liderem idiotów w walce ze społeczeństwem. Rabin Morawiecki realizuje masońskie plany. Brakuje w Belwederze tylko Trzaskowskiego.
katolicka kretynizacja polski2020.06.11 19:14
GANG KURDOPLA MA WSZYSTKO POD KONTROLĄ! NIE LĘKAJCIE SIĘ!!!