08.01.19, 08:05screenshot Youtube

Lubnauer: Koalicja Obywatelska przestała istnieć

Koalicja Obywatelska w obecnym kształcie przestała istnieć” - przyznała dziś liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W rozmowie na antenie TOK FM stwierdziła, że obecnie trwa budowa nowej koalicji na wybory europejskie. Wymieniła tu PSL oraz SLD i stwierdziła, że:

[…] jest wola, żebyśmy poszli w szerokiej koalicji, również z Platformą Obywatelską, żeby zwyciężyć i zaproponować Polakom propozycje dot. funkcjonowania Polski”.

Widząc to, co dzieje się po stronie opozycji w ostatnim czasie, raczej nie należy spodziewać się, że ewentualna koalicja będzie czymś trwałym. Wystarczy przypomnieć moment, w którym z Nowoczesnej do PO przeszło ośmiu posłów, przez co przez pewien czas klub parlamentarny tej pierwszej w ogóle nie istniał.

Pozostaje też kwestia tego, jakie to propozycje dot. funkcjonowania Polski ma dla Polaków Lubnauer. Jednym z nich najwidoczniej jest… kwestia Kościoła.

Jesteśmy jedynym klubem w Sejmie, który wyraźnie jest za rozdziałem Kościoła i państwa. Jeżeli spojrzymy na to w sposób spokojny i obiektywny, to nie jest wojna ani z Kościołem, ani z innymi partnerami. Myślę, że z Barbarą Nowacką będziemy współpracować”

- mówi Lubnauer i przyznaje między innymi, że według niej lekcje religii finansować powinien Kościół „[…] przy czym uważamy, że powinien być wprowadzony podatek kościelny, podobnie jak w modelu niemieckim”.

Miejmy zatem nadzieję, że jeśli rzeczywiście dojdzie przed wyborami parlamentarnymi do szerokiej koalicji po stronie opozycji, katolicy, którzy nie sympatyzują z Prawem i Sprawiedliwością, będą pamiętali te słowa.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl