05.12.19, 21:30Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Macierewicz: Czas rozliczyć wielką zbrodnię na narodzie polskim z 1981 r.

" Nigdy do końca nie rozliczono tej największej zbrodni, jaką wykonano na narodzie polskim po okresie stalinowskim, ponieważ niestety wtedy, kiedy mieliśmy taką możliwość, to nie rozliczyliśmy do końca stanu wojennego"-stwierdził marszałek senior Sejmu IX kadencji, Antoni Macierewicz w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Polityk odniósł się do decyzji Izby Pracy Sądu Najwyższego. Jak podkreśliła Izba w dzisiejszym orzeczeniu, obecna Krajowa Rada Sądownictwa "nie jest niezawisła i bezstronna". 

Antoni Macierewicz przypomniał, że z polskim wymiarem sprawiedliwości "od dawna było już niedobrze". 

"Bardzo długo Polacy domagali się od rządu, od prezydenta, od parlamentu jakiś działań, które by sprawiły, że do Polski wróci prawo i sprawiedliwość. Niestety, opór ze strony kasty sądowniczej doprowadził do sytuacji, w której TSUE podjęło rozstrzygnięcie umożliwiające różną interpretację, chociaż tak naprawdę nie rozstrzygające całej tej sprawy. Dzisiaj Sąd Najwyższy, używając tego orzeczenia, dokonał interpretacji sprawiającej, że w istocie można stworzyć w Polsce dwa (albo nawet więcej) równoległe systemy sądownicze. To jest rzeczywiście niebezpieczeństwo dla naszego ładu wewnętrznego"-wskazał były szef MON.

Polityk przywołał w tym kontekście również "działania polityczne m.in. Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, w które włączają się sędziowie". 

"Dochodzi do nawoływania do przestępstwa – tym właśnie były wulgarne słowa Władysława Frasyniuka, nawołujące do fizycznego ataku na przedstawicieli danej partii politycznej. Wszystko to dzieje się w przeddzień kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, rocznicy ataku komunistycznego na naród polski"–podkreślił Macierewicz. 

"Ten atak został jednoznacznie potępiony właśnie przez Sąd Najwyższy, właśnie orzeczeniem i wyrokiem podjętym na skutek inicjatywy IPN. Mamy wyrok jednoznacznie stwierdzający, że utworzona wówczas Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (tak to się nazywało, chociaż pełniło dokładnie przeciwną funkcję) była spiskiem zbrojnym przeciwko narodowi. Przypomnijmy i powtórzmy to raz jeszcze: to był spisek zbrojny przeciwko narodowi. A teraz ludzie, którzy wtedy przeciwko temu protestowali – byli tacy wśród obecnych działaczy sądownictwa czy wśród obecnych działaczy Koalicji Obywatelskiej – stają ramię w ramię ze spadkobiercami właśnie tych przestępców, wówczas atakujących naród, po to, żeby zniszczyć możliwość reformy sądownictwa i przywrócić w Polsce prawo i sprawiedliwość. To jest właśnie najbardziej w tym wszystkim oburzające, szokujące"-mówił wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. W ocenie marszałka seniora, trzeba jak najszybciej rozpocząć działania prowadzące do rozliczenia stanu wojennego. Zaniechanie w tym względzie spowoduje bowiem "coraz większy chaos wewnętrzny w naszym kraju". 

"Jednym z najważniejszych zadań obecnego parlamentu, jednym z najważniejszych zadań PiS jest wyeliminowanie całego spadku po tym straszliwym wydarzeniu. Ciągnie się za nami to brzemię stanu wojennego. Nigdy do końca nie rozliczono tej największej zbrodni, jaką wykonano na narodzie polskim po okresie stalinowskim, ponieważ niestety wtedy, kiedy mieliśmy taką możliwość, to nie rozliczyliśmy do końca stanu wojennego"-wskazał były szef MON. Ten błąd, w ocenie Macierewicza, należy naprawić jak najszybciej. 

"Jeśli tego nie zrobimy, to coraz większy chaos wewnętrzny w Polsce będzie panował, bo nie ma wątpliwości, nie ma cienia wątpliwości, że postkomuniści oraz ich koalicjanci z tzw. formacji obywatelskiej, pseudoobywatelskiej, są gotowi zrobić wszystko, żeby bronić tamtego spadku, żeby bronić tamtego dorobku, żeby bronić ludzi, którzy później, po Okrągłym Stole, dorobili się na Okrągłym Stole, na naszym przyzwoleniu, na korzystaniu z fruktów, z owoców stanu wojennego. Musimy o tym pamiętać"-podkreślił.

 

 

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

Foster2019.12.6 18:32
Za grube miliony przez następne dziesięciolecie będą doić ten kraj. Niech się najpierw rozliczy z wyników dotychczasowego pseudo dochodzenia. Nic z przekazywanych fantazji się nie potwierdziło.
Cezary2019.12.6 15:13
Ogolnikowo, a gdzie dowody, nazwiska kto w Rzadzie jest Zydem. Kazdego mozna latwo oczernic, opluc, tylko pozniej to zmazac jest trudno.
J.P2019.12.6 12:31
Rozliczmy Macierewicza z komisji smoleńskiej. Ile to kosztowało podatników. "To" w domyśle "nic"
Janek2019.12.6 10:55
Najgorsze jest to, że Polacy nie potrafią już ze sobą spokojnie rozmawiać. Nie wierzcie w prawdy wam okazywane przez partyjniackich rozbójników, to nie jest prawda, to jest przygotowana dla was opowieść, hagada. Partie to mafie, a ich wodzowie, to szczujnie działające pod przykryciem. Obudź się Polsko, to jest już ostatni dzwonek, aby Polska była Polską.
qwerty2019.12.6 9:29
Oho po wyborach schizofremika wypuscili z psychitryka i ten ma znowu zwidy.
basetla2019.12.6 7:49
Największą zbrodnią jaką wykonano na narodzie polskim po okresie stalinowskim jest obecne oddanie Polski żydom ( Żydom).
katolik 2019.12.6 7:46
a co z kradzieżą majątku przez PO
Lennon2019.12.6 7:34
To będzie nowa podkomisja? Wybuch z parówek udowodni, że stan wojenny nie został właściwie rozliczony i Macierewicz rozliczy go za 6 milionów złotych. Albo za dwadzieścia.
Marek2019.12.6 6:52
Antkowi się wszystko pokiełbasiło. 13.XII.1981 r. kilkaset tysięcy polskich patriotów w mundurach utemperowało kilka tysięcy rozdokazywanych polskich patriotów z Solidarności. Dziesiątki milionów polskich patriotów w cywilu odetchnęło z ulgą.
Reytan2019.12.6 13:54
Komuchy smierdza.
B522019.12.6 6:11
Antek do roboty miotła i wymiatać komuchów ze wszystkiego zacznij od góry taka jest zasada sprzątania
Japa2019.12.5 23:48
Chorobcia , Pomóżcie zrozumieć , dlaczego z tych komentarzy czasem kloaką czuć .?
kalinka2019.12.6 0:23
umyj doopsko to przestanie śmierdzieć
Japa2019.12.6 15:32
,,Kalinka , Kalinkq , maja .... " Tu czuć dodatkowo ruskim bimbrem. A tak prywatnie , PANI ,,kalinko " ten wyraz ,,doopsko " to u Pano ma dwa znaczenia . przeznaczenia . Do sikania i drugie do wydalania. pozostałości po jedzeniu . U Pani i jedno in drugie śmierdzi. ? Bo skąd by Pani o tym smrodzie wiedziała. Sztaudynger , fraszko- pisarz już to odkrył dość dawno . W zbiorze fraszek w rozdziale ,,Szumowiny " , napisał ŁADNIE TO ŚWIADCZY O CNOCIE PANNY ( tu ,,kalinki' )ŻE ZMARŁA LILIĄ NIE ZNAJĄC WANNY,?
`442019.12.5 23:40
rozlicz sam ,gdzie aneks do wsi , czy swoje psy tez rozliczyc , co robi ta me/n/da fundacji glos klamca lustracyjny . Piatek ma racje o twooich ciemnych stronach pisze
Otto2019.12.5 22:42
Wielbicie Che Guevary i socjalisty Piłsudskiego chce rozliczać komunizm :) Coś podejrzewam, że i umiłowanie u antka Feliksa Edmundowicza i Trockiego z tyłu głowy jest :)
Reytan2019.12.6 13:53
Jestes prowokatorem kurwinskim.
Otto2019.12.5 22:36
...... i pamiętajcie PO-je-by ! Przyczyną katastrofa smoleńskiej była PANCERNA BRZOZA !!!!!
Otto2019.12.5 22:40
won do swojego nicka parchu, nie podszywaj sie
kalinka2019.12.5 22:41
to prowokator, czuć czosnek nawet przez montor
Ottamto2019.12.5 22:52
..... i pamiętajcie PiSdy! Przyczyn było wiele, różnych, różnistych.
Piotr Nowak2019.12.5 22:34
Panie Antoni Macierewicz, niech pan jak najszybciej wraca do pracy. Bez pana nie da się wyplenić komunizmu z Polski. Tylko pan może to zrobić dobrze i w czasie 4 lat. Oni (komuniści) mogą podróżować po całej Europie tylko z dowodem osobistym, do USA bez wiz, do Rosji bez niczego - a siedzą i smrodzą komunizmen w Polsce. Ich trzeba jakoś ruszyć, zachęcać do szansy tak jak robiła to Anna Komorowska, albo wręcz deportować ! Jest również możliwa inna metoda. Należy wprowadzić w Polsce prawo posiadania broni, a sprawa się sama rozwiąże ! Jak Boga kocham, że już w piewszym dniu postrzelałbym sobie ......
kalinka2019.12.5 22:40
będzie wypleniał komunizm z Piotrowicza, , Targalskiego? ale heca
KKK2019.12.5 22:33
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
kalinka2019.12.5 22:35
już ci pisałem, 100 tys dla Rydzyka, na kolana i proś jak dobrze wyszkolony ..........
oficer LWP2019.12.5 22:31
już wiemy, że powstanie kolejna komisja smoleńsko-stanu wojennego z wynagrodzeniem 30 tys miesięcznie i będzie można znowu przez 4 lata "głupka strugać" , pisowcy to poprą, show must go on - Queen
B522019.12.6 6:15
a co masz cykora
oficer LWP2019.12.6 14:47
strasznego, ze śmiechu spać nie mogłem
Otto2019.12.5 22:29
Tak rozliczycie już 30 lat. Mieliście władę za Olszewskiego, potem AWS, 2005-2007 od 2015 nic..... Nic nie zrobicie No chyba że prz pomocy Piotrowicza, który przysięgał wczesniej na wierność PRL, dostał od komunistów/jaruzela brązowy Krzyż Zasługi (wiem za pomaganie opozycjonistom:)), członka PZPR w latach 1978-1989 (wierny do samego końca:)). Ależ pisraelici to patrioci, antykomuniści i prawicowcy :))))))))) tylko ciemny lud pisowski, pospólstwo i patole łykają retorykę z Nowogrodzkiej. Jeszcze do tego premier bankster były doradca Tuska, ekipa ze hej :)) Kryształowe elity pisraela na czele z banasiem. Nic nie rozliczycie bo jesteście częścią układu spodstolnego i magdalenkowego. Smoleńsk też antonio wyjaśnił :))))
róg wikinga wam z doopy wystaje2019.12.5 22:16
Towarzysz "oficer" 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤... róg wikinga wam z doopy wystaje.
kgb2019.12.5 22:20
obsesja na punkcie żopy? kręci ciebie to ? bez smrodu żyć nie możesz?
oficer LWP2019.12.5 22:11
Macierewicz oszalał, będzie rozliczał Piotrowicza i innych komunistycznych aparatczyków PZPR będących obecnie w PIS, czy tajnych współpracowników SB też, Przyłębskiego TW Wolfgang też? wszystkich aparatczyków pisowskich będących w Magdalence też? Kaczyńskiego pośmiertnie też ? wywali go Macierewicz z Wawelu? donosicieli księży też? żydów służących Moskwie też Szaleństwo, Szaleństwo Szaleństwo, Szaleństwo
B522019.12.6 6:06
towarzyszu co rura mięknie
oficer LWP2019.12.6 8:53
ta wielka pusta przestrzeń w komentarzu odzwierciedla twój stan umysłu - pustka
Darek2019.12.5 22:06
Zacznijcie od osądzenia prokuratora stanu wojennego Piotrowicza! Powinien dożywocie odsiadywać w więzieniu, a nie podszywać się pod sędziego TK w podobno wolnej i niekomunistycznej Polsce! Precz z komuną!!!!
Reytan2019.12.6 13:47
Komuchy sie wsciekaja ,bo Piotrowicz ICH zdradzil !
róg ci z doopy wystaje 'karlson"2019.12.5 21:57
Gdzie jesteś 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚? Co się stało z twoim innym "obrazkiem"? Fronda ci skasowala?
JONASIK2019.12.5 21:54
Zaraz zaraz, a wielka zbrodnia na narodzie polskim z 10 kwietnia 2010, rozliczona? Nie? To mordka w kubełek i do roboty, albo won za Don, do swoich mocodawców.
zmijowe plemie2019.12.5 21:53
PANIE MACIAREWICZ JA JAKO POLAK UWAZAME TAK JAK PAN SZKODICY Z PELO I ZYDOKOMUNY UTRZYMUJA SIE W POLSCE PRZY KORYCIE TYLKO DLATEGO ZE NA CODZIEN UDAJA POLAKOW. POLAK TO KTO WNUCZEK DZIADKA Z WEMACHTU I ZYDZI ZE WSSCHODU SA MORDERDAMCU POLSKIEJ INTELI GENCJI
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.5 21:51
A kiedy rozliczymy Antka za jego kłamstwa na temat katastrofy lotniczej w Smoleńsku! oraz wykorzystanie tragedii do politycznych celów? WYKAZ PRZYCZYNY ZAMACHU (oczywiście przy ogłaszaniu poniżej wymienionych ustaleń zawsze to była ta jedyna ostateczna i najprawdziwsza przyczyna zamachu...) 1. sztuczna mgła, 2. elektromagnes, 3. fałszywe radiolatarnie, 4. fałszywe APM-y, 5. meaconing, 6. bomba paliwowa, 7. zestrzelenie rakietą, 8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch, 9. dobijanie rannych, 10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak, 11. sztuczny hel, 12. strącenie bronią EMP, 13. "dwa wstrząsy", 14. pancerna brzoza, 15. maskirowka, 16. wybuchowa farba, 17. bomba termobaryczna, 18. wybuchy wielopunktowe....." 19. nie było półbeczki, 20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba, 21. zdalna blokada lotek, 22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach" 23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach", 24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów" 25. trotyl, 26. nitrogliceryna 27. wybuch w salonce, 28. dwa wybuchy, 29. trzy wybuchy, 30. pękające parówki w mikrofali oraz miażdżona puszka po piwie "Lech" świadczą że był wybuch, 31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było" 32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem 33. bombę podłożono w Samarze umieszczając ją w skrzydle 34.trotyl odkryty przez anglików na całym kadłubie samolotu (przebadano kilkadziesiąt próbek z różnych miejsc samolotu) 35. wybuchowe drzwi 36. c.d.n...
D. z banku2019.12.5 22:12
No i co Ty chciałeś tym wpisem udowodnić albo osiągnąć?
janek2019.12.5 22:52
Myślę ze chciał pokazać głębokość zaburzenia psych p M
stanpio2019.12.6 12:23
Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" - taki apel powtarzał codziennie w roku 1944 harcerz Szarych Szeregów i żołnierz batalionu "Zośka" Tadeusz Milewski "Ćwik". Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę".
max2019.12.5 22:47
Co to było przygłupie, jelcynówka czy putinówka?
Japa2019.12.5 23:42
Ej ,,Wikingu " Drogi . ( pewno Farma niezle ci buli). Ten ,,wykaz " najlepiej świadczy o tym ,że ktoś robi Ciebie idiotę . I to wielkiego . Jeśli tego nie widzisz, to ,,ONI " maja rację. Chociaż , gdyby Cię porównać z dawniejszymi folksdojczami , póżniejszymi ormowcami, to nie był bym zaskoczony,. Bo widzisz . Piszesz pierdoły , a temat strony o czym innym . To czytać nie umiesz czy Farma tak nakazała . Miej litość nad sobą , nie rób z siebie idioty . Nawet za kasę. Jesli robisz to za friko , uważaj . Zle na tym wyjdziesz.
anonim2019.12.5 21:50
Co tyn połomaniec zaś fandzoli ? Jako zbrodnia ? Jo wtedy TAM była Macierewicz . Po tej samej stronie barykady i jakoś ani o Macierewiczu ani o zbrodni żech nie słyszała . Stan wojynny mu sie nie spodoboł ? A co w nim było takigo złego ? Była cisza i spokój a ludzie nie mogli pałętać sie po nocach . Od 22 .oo . Chyba , że mieli przepustki , bo w nicy wracali do dom z roboty abo szli do roboty . A czym tyn stan wojenny różnioł sie wiyncy od wcześniejszego stanu niewojennego . No , Macierewicz , powiedz mi bo nie wiym ? Niczym więcej się nie różnił . Była większa cenzura . To normalne . Dla zwyczajnego członka społeczeństwa ten stan niczym się nie różnił od wcześniejszych ani późniejszych stanów . Co za wrzaski , biadolenia , wyolbrzymiania , histeria , smoleńskie zamachy , trzeba wezwać amerykanów aj waj ,waju waj . Biją nas , mordują , targają za brody . Kto ? Pytam kto ? Oczywiście , że Rosjanie . Aj waju , waju , waju waj . Pada odpowiedź .
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.5 21:44
Kiedy pełen raport podkomisji smoleńskiej??? Co z ludźmi którzy wg Macierewicza przeżyli katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem???
nie ważne kto2019.12.5 21:43
Rozliczycie tak, jak wszystko co obiecaliście rozliczyć. Idźcie już wszyscy magdalenkowi na emeryturę polityczną!!!!!! Przydałoby się was wszystkich rozliczyć, którzy dogadaliście się z Kiszczakiem i Jaruzelskim! Dość oszustw!
Japa2019.12.5 23:23
Ej marzycielu marzycielu . Do kogo ta mowa . Pewno do PiS -u, bo rządzi. Może i racja . Tu nie rządzi dobrze. Tylko czy może lepiej . ? Wpisy na tych forach mówią dużo. Czy my sami tym , jak piszesz słusznie , magdalenkowym nie pomagamy? Jest jeszcze dużo bijących brawo tym co to Magdalenkę za święte ,miejsce uważają . Polacy przywrócili do życia SLD . a Czarzasty w ramach ,,wdzięczności " napluł nam w twarz . I co przeprasza ? A Sądy ? Odpatrzyliśmy funkcjonowanie sadów od Francji i Niemiec . I co ? I nico . Nasza ,,kasta " ma to w nosie . Niemcom Francuzom wolno , Ale u nas w Polsce ? ,, Co wolno wojewodzie to ....." A my wybieramy Czarzastego .Ba . Wieszamy psy na Macierewiczu .Ale marz pan/i ,,nie ważne kto " dalej .Może w końcu dowiemy się po co i kto to PO stworzył .
ceramik2019.12.5 21:38
żydzi rządzili i żydzi rządzą, tyle że kiedyś się trochę ukrywali, a teraz PO szli na całość, bo żydzi są już w PE, RE TSUE i mediach. Panie ratuj.
Pete2019.12.5 21:41
Tak, ci magiczni Żydzi. Otworzysz lodówkę, a tam Żyd. Wyjrzysz przez okno, a tam Żyd. Zawsze i wszędzie żydzi.
kgb2019.12.6 8:51
typowy wpis żyda
anonim2019.12.6 10:48
Swoją nieudolność trzeba jakoś tłumaczyć. Wystarczy powiedzieć, że wszystko przez żydów i już morale wzrasta.
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.5 21:45
...Panie ratuj. Chodzi ci o żydowskiego Boga Jahwe???
`442019.12.5 23:44
chazarowie nie wierza JAHWE nie sa zydami ,
anonim2019.12.5 21:53
A w PiS to niby ich nie ma ? Pełno . A we Frondzie to niby nie ? A autorzy artykułów Frondy to prawie sami Żydzi .
anonim2019.12.6 10:49
Wszyscy jesteśmy Żydami :)
`442019.12.5 23:42
kto ma cie uratowac on zmija ,skoro nie wierzyc w BOGA to jestes po stronie judasza
J.P2019.12.6 7:52
Co za bzdury. Jak nie wierzysz w krasnoludki to jesteś po stronie Gargamela.
Reytan2019.12.6 13:25
Komunisci i masoni tradycyjnie twierdza,ze ich nie ma.