10.08.14, 11:09Minister Małgorzata Omilanowska (fot. Mkidn/gov)

Małgorzata Omilanowska o "Golgocie Picnic": To nie jest spektakl, który obraża Boga!

Zdaniem Małgorzaty Omilanowskiej, polska scena radykalizuje się ideologicznie, a kultura jest w to coraz bardziej uwikłana. Jako przykład podała oczywiście głośno komentowaną "Golgotę Picnic". 

"Cała ta dyskusja była obok tego spektaklu. Mówili na jego temat głównie ci, którzy go nie widzieli. To nie jest spektakl, który obraża Boga. Jestem o tym przekonana" - zapewniała minister kultury w rozmowie z TVN24. 

"Kultura i sztuka nieźle dają sobie radę, nawet w okresie wojen ideologicznych, pod warunkiem, że nie jest manipulowana. Natomiast jeśli zaczyna się angażować ideologicznie, to bardzo na tym traci" - przekonywała Omilanowska w "Faktach po faktach". 

MaR/TVN24.pl 

Komentarze

anonim2014.08.10 11:16
BożeTy to widzisz i nie gerzmisz. Ta baba ma totalne upałowe bezmózgowie .Tylko takie tempe kretynki mogą zasiadac w tym rzundzie. PO-gonić to towarzystwo na golasa i boso na A1 -.gdy w zimie jest zimno.
anonim2014.08.10 11:19
Ależ to przecież truizm . Boga nie sposób obrazić . Przede wszystkim szkodę odnoszą , ci co się taplają w plugastwie
anonim2014.08.10 11:22
Dzisiaj była na audiencji u Pana Boga i ją o tym zapewnił, po czym prosił o przekazanie tego niusa dalej.
anonim2014.08.10 11:28
To przecież jest analogiczne do stwierdzenia ,że powtarzanie kłamstwa nie unieważnia prawdy . Tylko po prostu kłamca dalej brnie w kłamstwo .
anonim2014.08.10 11:47
Ta pani jest chyba z innego świata, może równoległego, albo jakiegoś innego, Kosmicznego
anonim2014.08.10 11:47
Mam pytanie: Czy jak zrobię kupę na grobie Pani bliskich i będę uważał się za artystę, to nadal będzie to przejaw mojej ekspresji artystycznej czy już złamię prawo?
anonim2014.08.10 12:11
A czy zdaniem pani minister ta sztuka obraża uczucia religijne muzułmanów ? Bo wyznawcy tej religii uważają Chrystusa zdaje mi się za jakiegoś proroka .
anonim2014.08.10 12:49
Oczywiste prawdy z dupy tej pani.
anonim2014.08.10 12:51
@CzęstochowskiPoeta pyta: Da się obrazić Boga? Jak najbardziej ,ale nie pozostanie ta obraza bezkarna. Lektura Starego Testamentu i kara Boga na Izraelitow, zburzenie Swiatyni i niewola Babilonska, to kara za balwochwalstwo i niewiernosc. Kolejna kara za to samo wisi w powietrzu i dotyczy wszystkich.
anonim2014.08.10 12:59
"Kultura i sztuka nieźle dają sobie radę, nawet w okresie wojen ideologicznych, pod warunkiem, że nie jest manipulowana. Natomiast jeśli zaczyna się angażować ideologicznie, to bardzo na tym traci" . To zdanie jest wyjątkowo bełkotliwe . Co rozumieć pod pojęciem wojna ideologiczna . a) Działania militarne motywowane ideologią . W takiej sytuacji trudno w ogóle mówić ,że kultura ,czy sztuka może się rozwijać . b) wojna ideologiczna - walka toczy się na poziomie idei , w takiej sytuacji siłą rzeczy , kultura i sztuka bywa "zakładnikiem" walczących stron i powstają "dzieła" mające pełnić funkcje pałki . Narzędzia do manipulowania sztuką leżą przede wszystkim w rękach władzy , która może promować , cenzurować , finansować , odmawiać wsparcia itd. Raczej trudno byłoby obronić tezę ,że obecna władza nie manipuluje . Poza tym, tak jak nie istnieje sztuka całkowicie oderwana od rzeczywistości , tak samo nie istnieje w pełni pozbawiona wpływów ideologii . Oczywiście dzieła bezczelnie ,w roli pałki ,zaangażowane w jakiś nurt np. ateizacji , sekularyzacji bywają najczęściej miernej jakości , to prawda .
anonim2014.08.10 13:05
Równie "głębokie" prawdy wzięte z dupy, jak w tej "sztuce".
anonim2014.08.10 13:28
bo neutralność światopoglądowa to kolejna "prawda" z dupy wzięta.
anonim2014.08.10 13:28
@janos To nie tak dziala. Mnie nie obrazaja muzulmanie,czy zydzi,ze sie modla,ze obnosza sie ze swoim wyznaniem.Problem zaczyna sie wtedy, kiedy moja wolna wola zostaje ograniczona i profanowane sa miejsca i przedmioty kultu.
anonim2014.08.10 13:37
jestem kobietą i z wielkim przerażeniem patrze na te wszystkie "panie",które dzięki swej usłużności i braku charakteru dochrapaly się wysokich stanowisk w obecnym gangsterskim rządzie gdzie "kolesie" przy władzy rozdają stanowiska nie tym ktorzy coś DOBREGO zrobią,ale tym co im nie podskoczą. Stąd mamy p.Kopacz za ktorą az do Sądu Ostatecznego ciągnąć się będzie tzw sprawa Agaty gdzie w ramach"last minute" gorliwie znalazla szpital gdzie można było poćwiartować male dziecko,ktore w chwili obecnej szykowało by się już do szkoły.Ale rownież uraczyla nas ta p.minister potwornymi kłamstwami na temat rzekomego uszanowania zwłok naszych 96 rodaków,którzy w niewyjasnionych okolicznościach zginęli w Smoleńsku. P.Kopacz uważa że jak się jest lekarzem lub ministrem to swój katolicyzm należy zostawić w domu... następna z wielu "super "kobiet wspólpracujących z obecnym skorumpowanym aparatem wladzy to p.Kluzik-Rostkowska,ktora pogrąża naszę edukację,zatapia ją w bagnie niewiary,puszcza oko do edukatorów seksualnych...itd,czyli przyczynia się do demoralizacji dzieci ,którym ,w czasach szalejącej rzezi niewiniątek czyli aborcji,udalo się przyjść na świat.Ale skoro już są- to trzeba je pozbawić zasad,wstydu,niewinności,uzaleźnić od seksu i powiedzieć że Boga nie ma. Acha,p.Kluzik-Rostkowska to osoba wierząca ale...tak prywatnie,w czeluściach swego ministerialnego serca. Następnym kwiatuszkiem w naszym rządzie była kuriozalna postać p.Muchy,o której nawet nie chce mi się pisać,bo na szczęście to już przeszłość-mroczne przeszlość,a stadion już suchy. Teraz mamy jeszcze p.Bieńkowską,z ekstra przedlużonymi rzęsami.Moja koleżanka ,która zawodowo dokleja rzesy kobietom uzaleznionym od takich zabiegów,uważa ,że Bieńkowska dokleja rzęsy w najlepszych salonach.Sorry,ale tylko tyle o tej minister wiem.Nie wiem czy wierzy w Boga,ale to przecież tak osobita sprawa... Jest jeszcze wielbicielka i nachalna obrończyni wszelkich zboczeń czyli p.Agnieszka Kozlowslka-Rajewicz... No i minister z tego artykulu -p.Malgorzata Omilanowska ,ktora w majestecie swego ministerstwa probuje zmusić nas do obejrzenia obrzydliwego,bluźnierczego spektaklu aby móc powiedzieć ,że jest obrzydliwy i bluźnierczy...Jak się ta pani dogada z Kluzik-Rostkowską to dzieciaki będą musiały w ramach lekcji tolerancji chodzić do teatru na "to coś". Oby jak naszybciej minęly czasy tego "rządu" i tych ministrów. Oby przeszly do historii,którą będzie można straszyć niegrzeczne dzieci.
anonim2014.08.10 16:35
W takim razie może pojawi się spektakl gdzie homoseksualiści zostaną ukazani jako pedofile w końcu sztuka zdaniem tego babsztyla nie ma granic i nie sprzyja ideologii.
anonim2014.08.10 16:51
jakis troll - merss czy jakos tam szwenda się po frondzie i pisze palikociarsko-platformiane czyli lewackie bzdury. Wynocha do onetu mersie! Do swoich!
anonim2014.08.10 21:07
@ateizm... wyszłam ja sobie z domu na cmentarz(imieniny śp.Taty)i na MszęŚw.,wrociłam a tu taki tajemniczy wpis od Ciebie do mnie... Dlatego tajemniczy? Bo kompletnie nie mogę się połapać jakiego wyznania jesteś,tak dziwne rzeczy napisałeś. jeśli wierzysz w Boga to znasz Dekalog i doskonale wiesz ,że to najlepszy przepis na szczęście dla człowieka ponieważ ułożony przez Tego ,ktory nas stworzył.A kto lepiej zna czlowieka niż Bóg? i piszę to na 100%ponieważ przez całe lata żyłam nie przestrzegając Dekalogu i nieźle sobie życie poplątałam.Było ciężko,a nawet bardzo ciężko,ale to dobry moment ,żeby wreszcie popatrzeć "w górę' czy może stamtąd nie nadejdzie jakaś pomoc(można też popelnić samobójstwo ale ja -na szczęście- wybrałam spojrzenie w górę,) Od kilku lat cieszę się wiarą,prostuję to co się maksymalnie poplątało i wiem ,że Dekalog to jest prawo ktorego muszę przestrzegać jeśli chcę być szczęśliwa. Znam bowiem życie bez Boga i nigdy więcej nie chcę wrócić do tego wciągającego bagna! dlaczego Ci to piszę?Bo mam wrażenie ,że Twoim bogiem jest prawo,a to prosta droga do tego ,żeby zostać zimnym,cynicznym "paragrafem". Przecież jednym z lepszych prawników był Piłat i w świetle obowiązującego wówczas prawa skazał na straszną śmierć najbardziej niewinnego na świecie czlowieka jakim był Jezus. Już to jest powodem dla ktorego prawo Boże musi być dla nas ważniejsze niż ułomne prawo ludzkie,w majestacie którego często można zabijać ludzi. Prawo Boże jest ZAWSZE mądrzejsze(mam na myśli Dekalog). Dużą ignorancją(wybacz)było z Twojej strony napisanie, iż deklaracja wiary to "jakiś świstek". Te 2%"oszołomów",jak niefortunnie napisałeś'to elita wsrod lekarzy,ludzie którzy mają odwagę przyznać się do wiary i zasad,a ludzi z zasadami jest coraz mniej. Dlatego też ci lekarze to elita i życzę Ci żebyś trafiał tylko na takich ,bo nie zabiją Ci dziecka,ani Ciebie nie ukatrupią jak już będziesz stary i stwierdzą ,że Twoje życie nie ma sensu... Jeśli chodzi o to co piszesz o edukacji seksualnej to oczy przecieram ,ze zdumienia,bo po pierwsze -życie w czystości i czekanie ze współżyciem do ślubu kościelnego jest piękne i możliwe.i to trzeba mówić młodym ludziom,dając przykład swoim uporządkowaniem a nie nachalnie wmawiać im ,że to nienormalne. Od tego jesteśmy my dorośli ,żeby ich nie rozbudzać,pokazać piękno świata,powiedzieć ze Bóg ich kocha i chce ich dobra,a nie wpuszczać bandy pedofili do szkół. a mam wrażenie ,że Twój drugi bożek to seks-wszechobecny,wszechogarniający,wręcz przymusowy od przedszkola. Guzik prawda.Poczytaj pismo "Miłujcie się"i uwierz ,że to co jest w środku to autentyczne historie. Ci młodzi ludzie żyjący w czystości mają piękne twarze i radosne spojrzenia.Wiem to bo znam niektórych.. pozdrawiam
anonim2014.08.11 8:18
Ondraszek1, jesteś nie tylko imbecylem ortograficznym ale i złym chrześcijaninem kipiącym z nienawiści
anonim2014.08.11 11:30
durna baba