15.06.14, 09:12Fot. Telewizja Republika

Mamy do czynienia z zamachem stanu!

– W rozmowie między Sienkiewiczem a Belką pojawiają się dwie kluczowe kwestie: pierwsza to nadzór nad Polską Wytwórnia Papierów Wartościowych i przejęcie Mennicy Polskiej od Zbigniewa Jakubasa. Drugi aspekt to targ, w którym szef NBP Marek Belka za poparcie rozwiązań proponowanych przez Sienkiewicza chce głowy ministra Rostowskiego. Woli mieć na stanowisku ministra finansów osobę apolityczną i pozytywnie odnoszącą się do propozycji Sienkiewicza. I te rzeczy się dzieją. Kilka miesięcy po rozmowie Rostowski traci tekę ministra finansów, a po części Sienkiewicz przejmuje nadzrów na PWPW – mówił autor tekstu i dziennikarz "Wprostu" Piotr Nisztor w rozmowie z Bronisławem Wildsteinem w Telewizji Republika.

Wildstein dodał, że "dla mnie kluczowe jest to, że minister tlumaczy niezależnemu szefowi niezależnej instytucji, że trzeba wprowadzić zmiany ustawowe – chodzi o wykup długu publicznego przez NBP – tylko po to, by Platformie zapewnić polityczny byt". Co bardzo niepokojące, minister Sienkiewicz mówi w rozmowie z Belką, że "państwo polskie właściwie nie istnieje". – A na codzień chwali swojego premiera, że tak sprawnie rządzi, że polepsza się sytuacja w naszym kraju. To obrzydliwy cynizm – dodaje Wildstein. I dodaje: "Jeśli minister Tuska mówi, że przedsięwzięcia premiera to "ch.. d.. i kamieni kupa", a Belka mówi, że 4 miesiące przed ekspolzją afery Amber Gold informował Tuska o Amber Gold, to taśmy i związana z nimi afera uderzają bezpośrednio w Tuska".

Nisztor zapowiada, że pozostałe nagrania, które równiez zostaną opublikowane, są jeszcze bardziej bulwersujące i mocne, niż rozmowa Belki z Sienkiewiczem.

To co opublikował Nisztor i WPROST dowodzi, że Polska jest rządzona przez układ, i że ten układ o którym polscy konserwatyści od wielu lat mówią, wreszcie się rozwala. Miejmy nadzieję, że jutro Donald Tusk podejmie decyzję o rozwiązaniu rządu. Bo same dymisje nie wystarczą.

TUTAJ wysłuchaj całej rozmowy Bronisława Wildsteina, Cezarego Gmyza i Piotra Nisztora

mod/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2014.06.15 9:48
Jeżeli teraz nie obalimy tego nierządu, to już nic w Polsce nie zrobimy. Modliliśmy się o cud taśm podobnych jak na Węgrzech i mamy. O tym wszystkim że Polska nie istnieje mówiłem od dawna, to nie jest nowość. Ale te taśmy to dla leminga i dla Polski ostatnia deska ratunku. Wykorzystajmy je by spokojnie bez emocji tłumaczyć lemingom ze jednak są bujani, bez pozyskania tych otumanionych, nie zdobędziemy władzy i nie damy rady odeprzeć genderu, kłamstwa, złodziejstwa i rozmycia się Polski w strukturach UE. Piotr Zajkowski
anonim2014.06.15 9:51
No proszę. Też "normalnie" mówią...;-) A już myślałem, że PO to taka "enteligentna" partia, mówiąca językiem i ustami pani Kidawy- Błońskiej. Okazuje się, że mają dwa języki- jeden dla siebie, drugi dla nas...
anonim2014.06.15 10:38
Lemingi zatkało
anonim2014.06.15 10:42
Przecież oni chcieli dobrze. :)) Przecież oni działają dla państwa "opiekuńczego". :) Przecież Tusk wysłał, swojego ministra do Prezesa NBP po pieniądze dla państwa, aby "opiekować" się obywatelami. :) Przecież, to wszystko dla NAS, aby żyło się lepiej. :) Jak Polacy chcą takich "opiekunów" (głosując na nich), to mają tych socjalistycznych chamów, co bez wulgaryzmów nawet przy obiedzie nie mogą się obyć. Brrrrr, co za czerwone buraki.
anonim2014.06.15 11:13
Tylko Majdan może wyzwolić kraj z komunistycznej niewoli. Bandy postkomunistów z PO i SLD robią co chcą. A Tusk wszystko zamiata.
anonim2014.06.15 11:24
@Piotr Zajkowski Obawiam się, że i to nie wystarczy, żeby PO odsunąć od władzy. Ludzie w Polsce utożsamiają PiS z zaściankiem, socjalizmem, ciemnotą, średniowieczem, a przecież tylko ta partia ma jakieś szanse zwycięstwa. PO to układy. Wiem, że z ramienia rządzącej partii stocznią w Trójmieście zaczęła zarządzać młoda osoba zupełnie nie znająca się na przemyśle stoczniowym po to tylko żeby doprowadzić wszystko do upadłości. Wszyscy słyszymy o tych różnych firmach zakładach zamykanych z mnóstwem ludzi na bruku, bez pracy. Obawiam się, że nawet jeśli PO przegra to i tak będzie miało dużo do powiedzenia jako partia opozycyjna, więc dalej będą blokować dobre ustawy, dobre zmiany forsowane przez PiS. Smuci mnie też fakt, że wielu ludzi w Polsce jest obojętnych na to co dzieje się w polityce, a przecież od tego tak wiele zależy. Weźmy chociaż niż demograficzny, W Anglii gdzie ludzie mają zapewniony socjal dzieci polskie przewyższyły liczbą dzieci muzułmańskie. O czymś to świadczy. Jesteśmy takim ogromnym, bogatym w złoża i możliwości państwem. Dlaczego jesteśmy tak źle rządzeni?! Wziąć choćby ten gaz łupkowy. Ryczano tak na ojca Rydzyka, że się w to zaangażował, wszyscy to mieli gdzieś, jak w końcu rząd się tym zainteresował, bo wcześniej się z tego śmiali, to się okazało, że jakieś tam (nie znam się) patenty są już wykupione przez Amerykanów. Zobaczcie kto korzysta na naszej Ojczyźnie - nie Polacy, ale obce narodowości.
anonim2014.06.15 13:06
i co z tego wyniknie?? NIC !!!!! bo czują się bezkarni , mają WŁADZĘ , KTÓRA UPADLA I WCIĄGA CZŁOWIEKA BARDZIEJ NIŻ KASA , SEKS I INNE BOŻKI.........
anonim2014.06.15 13:23
Tusk na pewno sam nie zrezygnuje z rządzenia...mam nadzieję, że nie wygrają w następnych wyborach
anonim2014.06.15 14:07
Koniec. Absolutny koniec i miazga.
anonim2014.06.15 15:37
Zmiany ustawowe odnośnie NBP są przed nami.
anonim2014.06.15 15:41
rząd Tuska osiągnął dno należy ich wykurzyć
anonim2014.06.16 0:51
Prof. CzęstochowskiPoeta " A może taki prztyczek od Putina, za wtrącanie się w sprawy ukraińskie? " Chyba po raz pierwszy jesteśmy zgodni. Też tak myślę i w innym miejscu o tym napisałam. Wcale się nie zdziwię, jeżeli zaczną wypływać materiały o katastrofie smoleńskiej. Putin będzie próbował okiełznać "podskakujących polaczków" - a materiału mu zapewne nie brakuje.
anonim2014.06.16 1:05
Nie badzcie naiwni nic sie nie zmieni, juz tyle było afer , gołym okiem widac od dawna degrengolade tego rzadu i co , nic , w Polsce zbyt wielu ludzim zależy na utrzymaniu status quo zeby coś się zmienilo , ten uklad jest jak rak przezarł wszystko i ludzie czerpiący z niego profity beda go bronić za wszelką cene ,. " Zadnych złudzeń Panowie , zadnych zludzeń "