28.10.19, 21:10Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Matka Kurka trafnie o PO: Wojna, chaos, nikt nic nie wie

"Wszystkie przecieki do mediów i ich rozpowszechnianie nie mają najmniejszego sensu i wartości, z bardzo prostego powodu – nikt w PO niczego nie wie. Odwrotny syndrom Petru, nie wszyscy wszystko wiedzą, ale nikt niczego nie wie, ponieważ najbardziej podstawowe kwestie związane z funkcjonowaniem partii, leżą w gruzach"-w taki sposób Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net opisuje obecną sytuację największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie. 

"Pewne mechanizmy propagandowe są niezawodne i gdy czytałem w rozmaitych „mediach”, jakie poważne problemy ma Jarosław Kaczyński wewnątrz partii i koalicji, to byłem pewien, że chodzi o Grzegorza Schetynę i POKO. Nie zawiodłem się, dokładnie tak jest, dziś nikt nie mówi o problemach PiS, bo wszyscy wiedzą, że wszystko zostało sprawnie pokładane na swoim miejscu, bez zwracania uwagi na poniektóre emocjonalne wywody, natomiast w PO wrze non stop i to w kilku garach. Co więcej wrzenie nie jest wynikiem podgrzewania zakulisowych plotek, ale otwartych propozycji, jakie wygłaszają poszczególni politycy"- pisze bloger. 


"Na początek warto sobie ustalić pewną stałą polityczną, która ma miejsce zawsze, o ile partia wie czego chce, na przykład nikt nie robi cyrków z tak ważną kwestią, jak kandydat na prezydenta RP, to się ustala w zaciszu gabinetów i trzyma w największej tajemnicy, ewentualnie wrzuca się jakieś strzępy informacji, ale tylko te służące określonym celom politycznym. Naturalnie można żonglować nazwiskami i dzięki temu sprawdzać reakcje społeczne, niemniej taki eksperyment musi być pod pełną kontrolą, w przeciwnym razie zamiast gromadzenia wiedzy buduje się chaos. PO dokładnie w tym kierunku poszła, wyciągnęła wszystkie polityczne brudy na zewnątrz i poszczególni politycy załatwiają w świetle kamer swoje osobiste lub frakcyjne biznesy. W tych okolicznościach dyżurna pytania, czy Tusk wróci i drugie zacznie ważniejsze, kto będzie kandydatem PO, stają się autentyczną zagadką i to dla samych zainteresowanych"-wskazuje publicysta. 

"Wszystkie przecieki do mediów i ich rozpowszechnianie nie mają najmniejszego sensu i wartości, z bardzo prostego powodu – nikt w PO niczego nie wie. Odwrotny syndrom Petru, nie wszyscy wszystko wiedzą, ale nikt niczego nie wie, ponieważ najbardziej podstawowe kwestie związane z funkcjonowaniem partii, leżą w gruzach. Skoro nie wiadomo kto będzie dalej przewodniczącym PO, to siłą rzeczy nie da się w tych warunkach wyznaczyć wspólnego kandydata na prezydenta. Chłopcy i dziewczęta są zajęci sobą i to sprawia, że partia straciła zdolność decyzyjną, jak to się brzydko mówi, przynajmniej w tym zakresie, gdzie wymaga się decyzji sprawnej i jednoznacznej. Schetyna nie wie, kto będzie kandydatem PO, on co najwyżej ma jakieś tam swoje pomysły, ale brakuje mu ludzi i sprzętu, żeby je przeforsować. Tusk nie odpowie konkretnie na pytanie o swoją przyszłość polityczną, bo jej zwyczajnie nie zna. Najbardziej konkretni są ci politycy, którzy walczą o władzę lub wspierają nowych liderów"-czytamy na blogu Piotra Wielguckiego.

"Słychać Borysa Budkę aspirującego i do roli szefa klubu i szefa PO, słychać Zdrojewskiego, który ma podobne plany i słychać Kidawę-Błońską w takim tonie, jakby się już poczuła Prezydentem RP. Nie ma jednego wodza, nawet Tusk musi znosić takie upokorzenie, że młodsi i mniej ważni od niego zdecydują o wszystkim. W normalnych dla PO warunkach albo Schetyna albo Tusk powiedzieliby, że ma być tak i tak, po czym dokładnie tak by się stało. W tej chwili nikt w PO nie ma takiej siły i dlatego trwa wojna podjazdowa z udziałem partyjnej partyzantki. Co i rusz wyskakuje jakiś harcownik mówi, że Schetyna musi odejść, że Kidawa-Błońska jest najlepszą kandydatką i nie ma to nic wspólnego z przemyślaną strategią polityczną, jest wynikiem jednego wielkiego chaosu wywołanego „wojną na górze”.- ocenia "Matka Kurka".


"Nastroje partyjne przekładają się na zachowanie elektoratu i zaplecza „medialno-intelektualnego” PO. Zniecierpliwienie widać na każdym kroku, co bardziej wyrywni redaktorzy „Wyborczej” piszą wprost, że „opozycja znów jest daleko z tyłu za PiS” i wyjątkowo piszą prawdę. Przy takim poziomie wewnętrznego konfliktu, nie da się uniknąć ofiar i obojętnie, która frakcja ostatecznie przejmie władzę w PO, przegrani będą w wyjątkowo podłych nastrojach, a chęć zemsty pojawi się bardzo szybko. Najlepszym rozwiązaniem dla Polski byłoby trwanie PO w chaosie i marazmie, co gwarantuje utrzymanie stołka przez Schetynę. Każdy nowy impuls daje nadzieję i wiarę w lepsze jutro, to tak jak ze zmianą trenera w kiepskiej drużynie, ale radość trwa do pierwszej przegranej potyczki. Jeśli PO przegra kolejne ważne wybory, to wszyscy będą chcieli głowy albo starego albo nowego szefa i wojna na górze wróci z jeszcze większą mocą, czego sobie i Polsce życzę"-podkreśla bloger. 

Kontrowersje.net

Komentarze

Ziomek2019.10.29 8:21
PO zejdzie niziutko w dół.
lady chapel2019.10.29 8:07
Kamienica Banasia. Brak dowodów na to, by darczyńca faktycznie był żołnierzem Kedywu AK i działaczem Solidarności Czy zmarły kilka lat temu mężczyzna, od którego Marian Banaś miał dostać kamienice w centrum Krakowa, rzeczywiście był żołnierzem Kedywu AK i opozycjonistą, jak twierdzi szef NIK? Dziennikarze prześwietlili poświęcone mu w IPN materiały i odkryli wiele nieścisłości. W archiwach nie ma śladu, by Stachowski był żołnierzem Kedywu AK (Kierownictwo Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej). Prawdą jest, że w 1945 r. został skazany przez sąd wojskowy na 5 lat pozbawienia wolności (amnestią wyrok złagodzono o połowę) za udział w napadzie na Komunalną Kasę Oszczędności w Myślenicach. W marcu 1999 r. Stachowski wystąpił o zadośćuczynienie i odszkodowanie za działalność na rzecz niepodległego Państwa Polskiego w latach 1945-1980. Chciał 120 tys. zł za to, że z powodu niesłusznego, jak przekonywał, skazania, przez wiele kolejnych lat miał problem ze znalezieniem pracy oraz traktowany był "jak obywatel gorszej kategorii". "Rzeczpospolita" zauważa, że Stachowski starał się o odszkodowanie, bo chciał wykupić na własność mieszkanie w Krakowie przy ul.Potebni, które zajmował od 40 lat. Tłumaczył się obawą przed eksmisją w razie, gdyby nie był w stanie ponosić wysokich kosztów utrzymania lokum. Mieszkania nigdy nie wykupił, a zaledwie pół roku później, 29 maja 2000 r., krakowski sąd wpisał do księgi wieczystej kamienicy przy Krasickiego 24 Mariana Banasia. "Starszy pan, któremu jeszcze niedawno sen z oczu spędzał brak własnego lokum, w kilka miesięcy zdążył odzyskać kamienicę i darował ją Banasiowi w zamian za dożywocie" – wyrażają zdziwienie dziennikarze "Rz".
lady chapel2019.10.29 7:55
Za to Terlikowski o abp. Głódziu: "Skandaliczne. Wiedza o tym, jak traktuje podwładnych, jest powszechna".
anonim2019.10.29 5:40
kurka,dzwoń po banasia
Zenon2019.10.29 0:16
Rewolucja śródy bolszewikami? :D
Pat2019.10.28 22:47
Matka Kurka zapomina ,że w pewnej chwili decyzję podejmie niemiecka ambasada i gierki się skończą
Albert2019.10.28 22:37
PO ogłosiła kandydatury: Zdrojewski na szefa partii, Gawłowski (ten z prokuratorskimi zarzutami) na sekretarza generalnego, Mucha i Nitras na zastępców PO, Budka na przew. Klubu parl. PO Kidawa na prezydenta Tusk na szefa partii EPP, A Schetyna ..... ja pie-rdolę na śnietnik historii ?!!!!! Zaraz, zaraz – a gdzie jest szef troli z Inowrocławia, jak on się tam wabi .....acha, Brejza ?!! Taką wspaniałą kampanię pt. SilniRazem zrobił i co ?! Też na śmietnik ?! To nie przystoi ! Krzysiu wracaj !
Albert2019.10.28 23:19
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Alojzy Cedzidło2019.10.29 10:05
A ten ,,Albert " z godz .23:19 , to z Inowrocławia ?
KKK2019.10.28 22:34
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Alojzy Cedzidło2019.10.29 10:00
Mam odrobine inne zdanie Co do oceny tego Wikinga , pełna zgoda . Czytać jednak trzeba a i pokpić też Uzasadniam . Takimi ,,komentarzami , kosmicznie dalekimi od tematu strony , strzelają sobie w stopki . Nikt normalnie myślący nie uzna tych wpisów za mądre . a przy okazji ta gnojówa spłynie i na ,,Inowrocławistów " Panu Brejzie , korzyści nie przyniosła A kpiny ?. Kpiny byle przemyślane i celne . są bardzo potrzebne( moim zdaniem ) Nerwy im czasem puszczają i przy okazji pokazują swój marny charakter .
XYZ2019.10.28 21:56
Rejtan,o co chodzi przecież wygraliście wybory.
anonim2019.10.28 21:46
niech każdy z nich się zastanowi co może dać Rydzykowi i Prezesowi... im się po prostu należy...
zbycho2019.10.28 23:10
Dzielnicowy do konta!
anonim2019.10.29 6:07
zbycho ,podaj nr konta rydzola
Alojzy Cedzidło2019.10.29 9:39
To wikingi piją ? Na domiar złego likier na kościach . Po tym się ślepnie i głupieje .Jak jeszcze czytać potrafisz , to przed pisaniem poczytaj co tam wyżej ,,Rejtan' i ,,Bizon " napisali . unikniesz kompromitacji.
Reytan2019.10.28 21:46
Bylibyśmy wspaniałym narodem gdyby nie 20% lemingów popierających sitwę złodziei z PO, 10% lewackich gnid popierających postkomuchów z SLD, 5% pachołków popierających zieloną szajkę z ZSL. Taka jest prawda obecnie o wspaniałym polskim narodzie ! Narodzie, który pozwolił sobie zabić Prezydenta i uwierzył w pancerną brzozę, a współmorderców wybrał do władzy nawet na 2 kadencje. Dla tej grupy należy porzucić narracje normalnego człowieka troszczącego się o wspólne dobro jakim jest Polska i mówić do nich jak do idiotów. Płaczę nad wami - zwolennicy PO, bo jak ktoś nie ma w głowie, to choć twardy tyłek mieć musi. Sam Schetyna mówi, że rząd i sejm PO podnieśli wam wiek emerytalny, kradną i pozwalają kraść miliardy z waszych podatków, żrą i piją w Sowa i Przyjaciele na wasz koszt, ludzi wyrzucają z kamienic na ulicę a sądy i komornicy śmieją się im w oczy, piorą pieniądze pochodzące z korupcji – a wy i tak na nich głosujecie ! Dlaczego ?! Czym oni wam imponują ? Czy wy nie chcecie własnego normalnego państwa ? Czy wy naprawdę jesteście tacy głupi jak oni ? Łzy rzewne wylewam strumieniami nad tymi, którzy stają się bezrozumni i bezwolni, którzy z jakąś premedytacją niszczą swoją tożsamość i robią wszystko , żeby Polska nie posiadała suwerenności.
Bizon2019.10.28 21:45
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
OTUA2019.10.28 21:33
Kurek napisz coś o pisowskich SKOK-ach które są na minusie 5 MILIARDÓW....o aferze KNF-u o aferze Get Backu minus 2,5-3 MILIARDY o aferze Banasia.... o trolach w M Sprawiedliwości...śmiało:)))
Albert2019.10.28 22:38
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
XYZ2019.10.28 21:16
Po co kurek zawracasz głowę PO,PISem się zainteresuj jak mafia VATowska szalała w ministerstwie.Mieli zamykać przestępców vatowskich PO,a zamykają PISu.
Lewak2019.10.28 21:43
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
BiegunkaProrocza2019.10.29 0:22
Lepiej umyj sobie siusiaka, bo pewnie myjesz tylko przed wizytą duszpasterską. A i koniecznie okadź sobie pochwę.