30.05.19, 19:35

Matka Kurka: Tusk jako pogromca PiS

"Czasami mam opory przed używaniem ostrego języka, zawsze jest taka obawa, że sedno przekazu zostaje przykryte ornamentami. W przypadku Tuska i określenia „polityczny troll”, takich oporów nie mam, bo dokładnie to jest sednem przekazu. Z maniakalnym uporem podkreślam, że jeśli Tusk nie bredzi o „aresztowaniu autostrad”, „Ajatollahu”, czy „zielonej wyspie”, to nie ma zupełnie nic do powiedzenia. Zgoda, pewnie da się to nazwać bardziej elegancko, na przykład polityka czystego PR-u, ale to nie jest precyzyjne określenie i nie zawiera, tego co Tuska charakteryzuje najbardziej. On najzwyczajniej w świecie prymitywnie prowokuje i robi to non stop, cała jego polityczna działalność sprowadza się do rysowania styropianem po szkle" - pisze na swoim portalu Kontrowersje.net Piotr Wielgucki (Matka Kurka).

"Jedno jednak trzeba mu oddać, przez całe lata Tusk potrafił z siebie metkę PR-owego zapiewajły zmywać, chociaż PR-u dodawał do wszystkiego, co robi i jadł. Działo się tak dlatego, że nad Tuskiem rozłożono olbrzymi parasol medialny, nie tylko polskojęzyczny, ale i zbudowany z „zachodniej prasy”. Drugim niezwykle istotnym argumentem, jaki posiadł, była skuteczność w wygrywaniu z PiS. Tutaj też nie ma co się zachowywać jak nomen omen Tusk i obiektywnie warto stwierdzić, że przez prawie 8 lat ta prostacka strategia działała. Nie od dziś widomo, że zwycięskiego składu się nie rozlicza i nie zmienia, dopóki Tusk był kojarzony z symbolem zwycięstwa, miał status nietykalnego polityka, oczywiście wśród swoich. Skąd się też wziął ten tragikomiczny mit o „białym koniu, z prostego kojarzenia Tuska, jako pogromcy PiS" - kontynuuje autor.

"Tak było, ale się skończyło i co ważniejsze nigdy do pierwotnej postaci nie wróci. Trudno w to uwierzyć, że do szpiku cyniczny i wyrachowany Tusk dał się wciągnąć w pułapkę, jednak to fakt nie hipoteza. „Prezydent Europy” najwyraźniej uwierzył w mit o własnej potędze i napędzany megalomanią nie oparł się pokusie, aby przetestować swoją polityczną moc. Jego trzy kampanijne występy w Polsce miały być wstępem do wielkiego triumfu. Wszyscy myśleli, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim, że wynik wyborów będzie oscylował na granicy 2% w tę lub w tamtą stronę. Przy takich subtelnych różnicach Tuskowi łatwiej było podjąć ryzyko i wziąć na siebie przechylanie szali zwycięstwa. Dalej już idzie z górki, GW i TVN trąbią, że o zwycięstwie zdecydował finał kampanii z udziałem Tuska, w ten sposób mit „białego konia” się uwiarygodnia i zaczyna być największym kapitałem politycznym Tuska" - wskazuje.

"Ruch dość odważny, jak na Tuska nawet bardzo odważny, bo on, prócz politycznego trollowania, uwielbia się czaić i czekać na pewne sukcesy. Zaryzykował, być może ktoś go zmusił albo poszedł za głosem „speców” i powszechnego przekonania, na jakiej granicy będzie się toczyć walka o zwycięstwo. Dziś wiemy, że Tusk przegrał i to w bardzo konkretny sposób, odbierający wszystkie „magiczne moce”. Kosiniak-Kamysz wykrzyczał otwartym tekstem, że tajna broń zwana Donald Tusk, owszem zmobilizowała elektorat, ale był to elektorat PiS. Bardzo podobne wnioski, póki co półgębkiem, słychać w świcie „ekspertów” i „mediów”, na końcu twarde dane potwierdzają ocenę Kosiniaka-Kamysza. PiS wygrał wybory mobilizacją własnego elektoratu, który dotąd systematycznie zostawał w domach, gdy odbywały się wybory europejskie" - czytamy na blogu Kontrowersje.net.

"Jasne, że mobilizacja elektoratu PiS to jest zasługa wielu czynników, ale w tym pakiecie bez wątpienia mieści się aktywność Tuska i to jako czynnik niebagatelny. Pewno jest jedno, Tusk chciał pokazać się jako ten, który przesądzi o zwycięstwie Koalicji Europejskiej, a wyszło mu dokładnie odwrotnie i zaczął być kojarzony z sukcesem PiS. Takiej metki w polityce się nie zmywa, w każdym razie nie w tydzień, miesiąc, rok. Będzie to Tuskowi wypominane bez końca i przez przeciwników politycznych i przez sfrustrowanych zwolenników opozycji. Do wszystkich bardzo dobrych informacji w ostatnich dniach, dochodzi jeszcze i ta, że beznadziejnie słaby Schetyna może być spokojny o stołek „lidera opozycji”. Jedyny kontrkandydat Schetyny, spadł z tak wysokiego konia, że przez długi czas się nie poskłada" - kończy Piotr Wielgucki (Matka Kurka).

Kontrowersje.net

Komentarze

Alojzy Cedzido 2019.05.30 23:36
Myślę panie Wielgucki ( tak tak czasem myślę ),że coś tu nie pasuje . Pisze Pan takie oczywiste oczywistoiści . a do urn poczło 42 % (?) Polaków . Rozumię poszły wsie i małe miasteczka .Ale kto mieszka w tych MIASTACH ? Przecięż ślepy i głuchy zoriętuje się, że To PO czy POKO to jeden pic na muchy .Widzą nie nas , tylko koryta . Na razie puste , ale oni sobie je napełnią . Przecież takim modelowym przykładem ,, zarzutów " totalnych to jest. pytanie zadawane tydzień po wyborach w 2015 :,, Pisie , a gdzie ten milion mieszkań które przed wyborami obiecali ście wybudować ? A miasta i kryminały na POKO głosowały. Sprawa pan Tuska to sprawa ( wg. mnie ) zlozona . Os....ał Polskę i Polakow a . Schetyna na niego nie czeka ....A na Schetynę , a i Tuska teź , nowa , wisząca nad nimi Komisja do spraw leków .
pankracy2019.05.31 2:13
pisze sie : rozumiem , bo np. zrozumialem. A tak wogole to brak szkoly widac...
Alojzy Cedzido 2019.05.31 7:42
a pan pankracy , z małej litery to z słupska , warszawy czy gdańska . bo tam tylko madrzy i wokształceni mieszkaja i pracuja . wszyscy dla POKO . ja to z żeszofa , po podstawówce . mawet tytułu chonoris kałza dać mi mie chcz . a bolek dostał z podobnym wyksztauceniem.. To tyle . Nie chcem ale muszem zrobić radochę pankracemu..
Alojzy Cedzido 2019.05.30 23:10
Pytam i pytam i jakoś odpowiedzi doczekać się nie mogę . No to po raz 16 powtorzę pytanie : ILE TEN DUMNY GEJ PŁACI FRONDZIE ZA TE SWOJE REKLANY . Dodam ,,gejowskie" . Tolerancja , tolerancją , ale to nie PRL a Fronda to nie społeczna partyjna instytucja . To jest ,,interes " a w interesie kasa to ważna rzecz . Nooo gdyby te wlepiane wpisy miały cokolwiek wspólnego z tematem . Pal licho wolność słowa ważna rzecz . Ale niemają . Pqli mnie ciekawość , czy np takie reklamy Gazeta Wyborcza tak za friko by drukowała . Albo u Lisa czy Urbana . A tu leci i leci .... No to za ile ...?
Grizzly2019.05.30 22:16
Matka Kurka jest mistrzem komentarza politycznego i felietonu! Co po ostatnich wydarzeniach sądzicie o Panu Michalkiewiczu?
Grizzly2019.05.30 22:06
@@@ Ruski Ateista Durny Cwel - wypier... to ścierwo z forum!
edi2019.05.30 21:31
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
Mirek2019.05.30 21:18
Matka Kurka ma absolutną rację ale chciałbym dodać że Tusk jako zdrajca smoleński nie ma w Polsce żadnych szans na prezydenturę . On [Tusk] nie walczył o to żeby Platforma wygrała ale o to żeby nie iść do więzienia . On doskonale wie że jeżeli PiS wygra jesienne wybory to trafi za kraty . To jest człowiek wredny , przebiegły .
Rozbawiony2019.05.30 20:59
Kokoszka pierwszym czopkiem pisim To niesmaczne tak w s się wciskac
Niemiec2019.05.30 20:55
Żydomasoński twór – Unia Europejska, bez chrześcijaństwa i bez Boga, zalał Europę i wprowadza do niej najdziksze obyczaje, barbarzyństwo na każdym kroku. Przekonujemy się że Chrystus miał rację, mówiąc o Żydach i o szatanie jako o wspólnikach w złym.Sprawa jest poważna: nasze chrześcijaństwo z którego tak jesteśmy dumni, jest niezdrowe. Definicję właściwego chrześcijaństwa oddają słowa Chrystusa: „Bądźcie prości jak gołębie ale przezorni jak węże”.Te dwie postawy – gołębia i węża – wcale się nie wykluczają, ale się wzajemnie uzupełniają. Tymczasem w naszym polskim chrześcijaństwie pielęgnowana jest wyłącznie postawa gołębia która nie ma nic z przezorności węża, z jego rezerwy, nieufności, chłodu. Ten stan rzeczy trzeba koniecznie zmienić przez nowe, mozolne wychowywanie Polaków – w kościele, w szkole, w mediach.
JSS2019.05.30 20:35
Dlaczego wciąż umieszczacie komentarze tego ruskiego trolla Golak Dadaista Durny Bej (wielokrotnie zdekonspirowanego)? KAŻDY z jego komentarzy jest obraźliwy i jako taki POWINIEN BYĆ USUNUĘTY.
niewierz\\\\\\\\304\\\\\\\\205cy ateusz2019.05.30 20:05
ludzie ratujmy Białego Konia ! Biały Koń już do niczego Tuskowi się nie przyda i obawiam się ,że biedne zwierze zostanie sprzedane do rzeźni nr 5
szcze na PiS i rydzyka2019.05.30 19:49
taa... Tusk jest "nikim" i już niedługo przywódcy europejskich państw będą dzwonić do Polskiego politycznego "geniusza" Kaczyńskiego, po rady dla Europy!
polak2019.05.31 13:11
dzielnicowy tyś taki sam skur......sy jak ten ryży czopek---debil
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.30 19:36
Wielkimi krokami zbliża się największe święto w Polsce, czyli Parada Równości. Jeśli ktoś ma ochotę się ze mną spotkać już za niecałe 2 tygodnie będę na tegorocznym Gay Pride w Warszawie. Będę dumnie maszerował bez koszulki z zalepionymi sutkami w geście solidarności z dyskryminacją kobiet - prawnym zakazem publicznego eksponowania piersi. Będę również miał tęczową koronę cierniową, żeby poczuć się jak jezus chrystus. W jednej ręce będę dzierżył banana, w drugiej flagę LGBT. To + zalepiony sutki będą moje znaki rozpoznawcze😍 🌈 https://www.paradarownosci.eu/pl/ 🌈 "Czy Parada to nadzy ludzie biegający po Warszawie? Nie, Parada to nie maraton, więc nie biegamy. Wierzymy, że każde ciało jest piękne, ale prosimy o przestrzeganie prawa i zakrycie się od pasa w dół. W związku z tym, że sutki tylko połowy populacji uznawane są za nielegalne, solidarnie prosimy żeby każdy je zakrył, niezależnie od płci. Idealnie nadają się do tego nasze wlepki. :) Jak się ubrać na Paradę? Jak wyglądać? Czy można mieć odkryte sutki/piersi/etc.? Ubierz się w co Ci się tylko podoba, byle narządy płciowe i sutki pozostały zakryte."
OLI2019.05.30 19:58
Ten nieszczęśnik nie tylko wlepił reklamę swoich nieoczywistych drugorzędnych cech płciowych, ale w dodatku zdążył nabić sobie lajków. Szybki jak królik.
Niemiec2019.05.30 21:03
"Sa wiezienia niewidzialne, jest ich bardzo wiele. Sa wiezienia, w których ludzie rodza sie, rosna i umieraja. Sa wiezienia systemów i ustrojów. Te wiezienia nie tylko niszcza ciala, ale siegaja dalej, siegaja duszy, siegaja gleboko prawdziwej wolnosci". ks. Jerzy Popieluszko
d332019.05.30 21:12
Wyp....stąd pedale
Koza2019.05.30 23:33
Zapraszam na paradę onanistów! Przyjdziesz? Będę dumny. Każdy ma prawo do ssaka morskiego konia. Kiedy parada zoofilów?