15.04.14, 13:57Tomasz Adamek (fot. futbolwtv)

Mularczyk dla Fronda.pl: Może zapytamy też Krzysztofa Hołowczyca, czy pozbawiono go kontraktów, gdy został posłem do PE?

W poniedziałek Radio Zet podało informację o wycofaniu się głównego sponsora Tomasza Adamka – produkującej napoje energetyczne firmy Las Vegas. Powodem takiej decyzji miało być zaangażowanie boksera w politykę – sportowiec jest liderem Solidarnej Polski na Śląsku. Adamkowi miało także zaszkodzić nieoficjalnie udzielone poparcie o. Tadeusza Rydzyka – Las Vegas nie chciała być kojarzona z toruńską rozgłośnią.

Polityka mnie w ogóle nie interesuje. Szkoda tylko, że dowiedzieliśmy się (o starcie Adamka - red.) z mediów, a nie osobiście. Umowa wygasa z końcem kwietnia” - powiedziała w rozmowie z Radiem Zet prezes firmy.

Jestem bardzo zaskoczony i jednocześnie zasmucony tym, że w Polsce stosowane są podwójne standardy wobec sportowców-polityków. Nigdy nie słyszałem, żeby jakikolwiek sportowiec, który startował w wyborach z list Platformy, a było ich naprawdę bardzo wielu (poczynając od Krzysztofa Hołowczyca, który był europosłem PO i jeździł w rajdach samochodowych, aż po obecnych – Jagnę Marczułajtis, Leszka Blanika, Papke, Iwonę Guzowską), aby stracili jakiś kontrakt ze względu na start w wyborach albo pojawianie się w jakimś medium. Nie słyszałem, aby byli represjonowani za kojarzenie z jakąś partią albo rozgłośnią radiową” - mówi w rozmowie z Fronda.pl Arkadiusz Mularczyk.

W sytuacji, gdy wybitny sportowiec jest kojarzony z opozycją czy obozem przeciwników władzy, to ręce władzy szybko go dotykają, starając się mu  uprzykrzyć życie czy nawet zniechęcić do działalności publicznej. Nie wiem, czy to jest decyzja środowisk związanych z Platformą czy może środowisk powiązanych z lobby homoseksualnym, bo przecież Tomek na ten temat też jednoznacznie się wypowiedział. W mojej ocenie ta decyzja na pewno wynika z pewnych podszeptów czy sugestii obozu władzy” - dodaje poseł Solidarnej Polski.

Mularczyk dodaje: „Tomek Adamek całą swoją karierę zbudował w Stanach Zjednoczonych, tam osiągnął sukcesy sportowe i finansowe. To przykre, że ponosi konsekwencje swojego zaangażowania politycznego. W skrócie można powiedzieć, że Adamek przelał pierwszą krew na politycznych ringu. Szkoda, że w Polsce stosowane są podwójne standardy wobec sportowców, angażujących się po stronie formacji, które prezentują wartości chrześcijańskie i konserwatywne. Żadne represje nie spotykają sportowców utożsamianych z rządzącą partią czy formacjami o charakterze lewicowo-liberalnym.

Jak decyzję firmy Las Vegas przyjął sam zainteresowany? „Wczoraj Tomek poleciał do Stanów Zjednoczonych. Od czasu, kiedy media upubliczniły informację o wycofaniu sponsora nie zdążyłem się z nim zobaczyć, więc trudno mi ocenić, jak on to odebrał”.

MBW

Komentarze

anonim2014.04.15 14:04
to twardy Górol... obity w świecie poradzi se...
anonim2014.04.15 14:53
No proszę. Jakiś normalny Polak, patriota, się odezwał i zgraja cymbałów MUSI zrobić z niego miazgę.
anonim2014.04.15 14:57
@Prof. CzęstochowskiPoeta - a kto zrobił taki zły pijar ojcu Rydzykowi, byś Ty mógł takie bezczelne teksty pisać?
anonim2014.04.15 15:11
@Prof. Cz.Poeta - ja widziałem, żeś strasznie niechętny ojcu Rydzykowi, ale nie sądziłem że aż piszczysz.
anonim2014.04.15 15:23
Znowu prześladują chrześcijan.
anonim2014.04.15 15:28
"Szkoda, że w Polsce stosowane są podwójne standardy wobec sportowców, angażujących się po stronie formacji, które prezentują wartości chrześcijańskie i konserwatywne. Żadne represje nie spotykają sportowców utożsamianych z rządzącą partią czy formacjami o charakterze lewicowo-liberalnym." Sportowiec ma prawo zostać politykiem dowolnej partii. Firma sponsorująca może zauważyć, że działalność polityczna sponsorowanego sportowca prowadzi do zmiany wizerunku firmy na jej zdaniem niekorzystny, co prowadzi do utraty klientów i zakończyć współpracę. Firma ma prawo wybierać jaki wizerunek chce mieć wśród konsumentów i odpowiedni dobierać partnerów biznesowych.
anonim2014.04.15 17:09
P. Mularczyk robi propagandę. Poglądy Adamka są znane nie od wczoraj, więc traktować to jako szykanę za poglądy, jest nadużyciem. Ale poglądy to jedno, a opowiedzenie się po stronie konkretnej opcji politycznej, to co innego. Poza tym z wypowiedzi prezesa Las Vegas nie wynika, czy umowa wygasa w kwietniu, bo po prostu obowiązywała do kwietnia, czy też sponsor ją zerwał na wieść o starcie Adamka do PE. Zanim zacznie się oceniać, warto jeszcze zastanowić się, jak umowa sponsorska mogła być skonstruowana. Bo jeśli nastąpiło jej zerwanie ze strony sponsora, musiały być w niej jakiś zapisy, która znalazły zastosowanie w tym momencie. Zrywanie umów bez podstaw, spowodowane zwykłym "widzimisię" sponsora czy też sponsorowanego, kończy się zwykle potężnymi odszkodowaniami. Trzeba poczekać i zobaczyć, co będzie. Na marginesie - ani p. Adamek, zawodowy obijacz facjat, nie jest moim idolem czy obrońcą wartości, ani tym bardziej magiczny napój Las Vegas, zapewne nic nie warta mikstura pełna "E", nie jest moim ulubiom produktem przemysłu spożywczego. Z Bogiem.
anonim2014.04.15 17:12
No tak, mówienie prawdy o homoseksualnej dewiacji, której wyznawcy i praktycy próbują sterroryzować zachodni świat to dla debili lewackich (kryptopedały?).... sianie ideologii nienawiści. JAK DŁUGO FRONDA ZAMIERZA TOLEROWAĆ LEWACKICH TROLLI TYPU ONETOWEGO?????????
anonim2014.04.15 17:18
I jeszcze do dyżurnych funkcjonariuszy ("częstochowskich poetów, rauli, fascinacion'ów" i innych czerwonych): odp******cie się od Rydzyka! Do pięt mu nie dorastacie. Facet założył i rozwinął radio, telewizję, dziennik, wyższą uczelnię, kilka fundacji, telefonię komórkową. A wy co? Tytko szczekać potraficie i pluć nienawiścią.
anonim2014.04.15 17:19
Adamek pcha się do koryta jak świnia
anonim2014.04.15 18:20
@Marguar Kwi 15, 2014, 5:18 po południu - świetnie napisane! No tak, ale gdy komuś spoza "układu" się coś udało, to trzeba to w oczach ludzi jakoś zwichrować.
anonim2014.04.15 19:49
Tekst- spekulacje. Główny bohater- Jestem wielkim fanem Adamka- boksera. Adamek- polityk jest dla mnie nikim tak samo jak każdy inny polityk każdej innej partii. Smutno, że tak chce skończyć Nasz mistrz świata w półciężkiej i cruiser ciężkiej, jeden z najlepszych pięściarzy ciężkiej. Człowiek, który chyba najwięcej zrobił dla polskiego boksu... tfu!- politykiem.
anonim2014.04.15 20:03
@Jack Brawo. Powiedziałeś dokładnie to co Marguar chce słyszeć. Jak wytrawny polityk. Bo przecież jesteś zbyt inteligentny by wierzyć w te populizmy, prawda?
anonim2014.04.15 20:39
Poplecznicy PO mają sponsorów bo to lewacka partia ,komusza wiadomo popierana przez tych, co swoich nazwisk się wstydzą. Nie kupujemy produktów Las Vegas proste też stracą.Adamek powinien powiedziec że mu zaszkodziły te napoje.
anonim2014.04.18 16:49
Najgłośniej ujadają ci, którzy sami w życiu nic nie osiągnęli. Po prostu nie mogą pogodzić sie z tym, że inni chcą i potrafią pomnażać swoje talenty dane im od Boga na rożnych płaszczyznach. Zamiast wiec sączyć jad, spójrzcie na siebie i spokorniejcie.