04.03.15, 18:58fot.media

Konkubinat to grzech!

- Nikogo nie oceniamy, ale chcemy przypomnieć o tym, co jest zapisane w Ewangelii i jaka jest nauka Kościoła. Dzisiaj w czasach liberalizacji pewnych pojęć warto jasno przypominać, że konkubinat jest grzechem. Trzeba pokazywać, że sakrament małżeństwa nie jest pustym obrzędem, ale prawdziwą obecnością Chrystusa w relacji żony i męża - tłumaczy ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Według danych GUS w 2013 roku było w Polsce 643 tysiące związków niesakramentalnych. - Co gorsza z roku na rok ta liczba wzrasta. Duży procent żyjących w tzw. „wolnych związkach” to ludzie młodzi, którzy bez przeszkód mogą zawrzeć związek małżeński - dodaje ks. Drąg.

Ra/Gosc.pl

Komentarze

anonim2015.03.4 19:07
A dla mnie najgorsze jest to, że starzy luzie przyklaskują młodym, którzy żyją w konkubinacie. Aż trudno uwierzyć ale sama słyszałam od katoliczki, starszej osoby, która całe życie chodzi do kościoła, że cieszy się z prawnuka, który ma się urodzić niedługo. A że wnuczka już drugie dziecko będzie miała z innym to trudno. Tamten związek się nie udał ale z tym drugim jej facetem to jest dziecko planowane, chciane więc wg niej wszystko ok. Załamać się można. A taka mądra się wydawała. (
anonim2015.03.4 19:15
trafne ujęcie olla chodzi całe życie do kościoła i co ona w takim razie zrozumiała z nauki Ewangelii jaką w Kościele słyszała, nic a jej owoc to zgoda na grzech, tak i tak potem spostrzega się Katolików, przykre to jest, że ludzie zamykają swoje serca na Słowo Boże... fructibus eorum cognoscetis eos
anonim2015.03.4 19:18
olla +++
anonim2015.03.4 19:20
Napisali prawdę. Szkoda,że żyjemy w czasach, kiedy zamiast podziękowac kościołowi za uratowanie od piekła jeszcze się na kościół pluje. Ten plakat po prostu pokazuje prawde i fakty i to boli patologię (ateistów itp.). Konkubinat to droga do piekła i wie o tym kazdy normalny i myślący człowiek.
anonim2015.03.4 19:24
Bez wątpienia informowanie o zagrożeniach wynikających z konkubinatu jest potrzebne w społeczeństwie otumanionym liberalnymi postawami degradującymi duszę oraz ciało upadlające. Ta władza sprawiła że związki partnerskie się mnożą stwierdzając że to nowoczesność i w ogóle wolność. Do konkubinatów popularne media ściekowe zachęcają emitując programy czyniące zgorszenie wśród młodych.
anonim2015.03.4 19:39
Noo, to teraz 1,2 mln ludzi hurtem ruszy. No ale cóż - marketingowo poprawne. Target do pozyskania byl, pod target kampania i czekamy jak paru mało asertywnych studentow/ek zmobilizowana rodzina zmotywuje do zawarcia dojrzałych małżeństw... Ah ci katolicy i ich strzaly w stopy ;)
anonim2015.03.4 19:43
No cóż po GenesisX wykazuje kolejny defekt charakterystyczny dla lewych - brak umiejętności czytania i stały element - urojenia Przykład: W tekście jest napisane: - "Nikogo nie oceniamy..." a lewy GenesisX pisze: - "Potępiać 643 tys. polskich rodzin..." gdzie mógł to znaleźć ? wyjaśnieniem pozostają tylko jego urojenia? W tekście jest napisane: - "warto jasno przypominać, że konkubinat jest grzechem..." a lewy GenesisX pisze: "wzbudzających nienawiść obrazów ( wąż zamiast obrączki )?" to już taki poziom absurdu, że nawet trudno skomentować - jedyne wyjaśnienie - GenesisX jest pod wpływem jakichś bardzo szkodliwych środków psychotropowych, bo nawet skończony lewy głupiec czegoś takiego nie wyprodukuje w umyśle. Jeśli ktoś próbuje wzbudzać nienawiść, to tylko naćpany GenesisX wobec Katolików...
anonim2015.03.4 19:56
Konkubinat to jest zezwierzęcenie (wszystkie bydlęta żyją właśnie w konkubinacie). Nieznajomość tego, czym jest małżeństwo wynika głównie z zaniedbań Kościoła, który po SWII zaczął dostosowywać się do "świata" i zaprzestał prawidłowego nauczania, jak powinien postępować każdy katolik. Pobłażliwość i przemilczanie prawdy właśnie prowadzą do takich, zwyrodniałych rezultatów.
anonim2015.03.4 20:11
@GenesisX Prawdziwa miłość sakramentalna to pokora i odwaga... Pokora to matka wszystkich cnót, które są w stanie zniszczyć egoizm, pychę i kłamstwo, a więc główne czynniki rozbijające małżeństwo. Odwaga jest potrzebna, aby w sposób świadomy, uroczyście złożyć przysięgę przed Bogiem o wierności aż po grób... Tak naprawdę współczesny człowiek ma zasadnicze problemy właśnie z tymi dwoma aspektami, które poruszyłem na początku. Konkubinaty są konsekwencją tych zmagań...
anonim2015.03.4 20:15
Heteronormatywny od ojca dyrektora to się łachmyto z czerskiej dobrych manier naucz, pokazujesz każdorazowo że jesteś chamidłem.
anonim2015.03.4 20:26
Zaczął się już oddolny odzew obywatelski na tę akcję ;) http://tnij.org/79t6hwu
anonim2015.03.4 20:38
Dobra akcja.
anonim2015.03.4 20:39
Ciekawy jest ten niepokój trollików :D A przecież to tylko, wydawałoby się, parę plakatów.
anonim2015.03.4 20:44
Heteronormatywny Ubeki to wydalił takiego jak ty bęcwała, na czerskiej bękartów poszukuj.
anonim2015.03.4 20:45
Heteronormatywny a może żeś z probówki wypełznął oślizła malizno, po was wszystkiego należy się spodziewać.
anonim2015.03.4 21:42
Maksym Czerwony Dany, Polański, Krolopp, Samson i wielu innych z którymi sympatyzujesz wykazali się zezwierzęceniem dorównującym osobom przez ciebie wymienionych.
anonim2015.03.4 22:31
bez kitu Kotlińskiego, Bęgowskiego czy pozostałych zboczeńców jak to stwierdziłeś w sukienkach z twego środowiska nigdy nie broniłem, łżesz parszywcze. Maksym Z powodzeniem go prześcignął na ogromną skalę czyniąc krzywdę dzieciom przy waszej aprobacie.
anonim2015.03.4 22:33
Maksym Nieudolnie próbujesz się wykręcić od swych sprzymierzeńców którzy dokonują gwałtu na dzieciach.
anonim2015.03.4 22:35
Hitch natomiast degeneraci ateistyczni powinni zgodnie z deklaracją guru Dawkinsem pedofilię pochwalać.
anonim2015.03.5 3:44
ANOVA napisał/a: "Ciekawe jaka by była Wasza reakcja jakby muzułmanie i żydzi powiesili plakat z oryginalnym II Przykazaniem mówiącym, że nie można wykonywać podobizn Boga w postaci obrazów lub rzeźb." Poniekąd, to było by zrozumiałe. Przecież w ich wierze Jezus - Bóg, który przyjął ciało człowieka jest odrzucany. ST zakazywał sporządzania wizerunków i rzeźb Boga, bo wtedy jeszcze Stwórca był jedynie Bytem transcendentalnym. Jednak z chwilą narodzin Jezusa, wszystko się zmieniło. 8 Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". 9 Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? (J 14: 8-10a)
anonim2015.03.5 3:49
Maksym napisał: " Przy aprobacie papieży Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI i Jana Pawła II gwałcił dzieci M.M.Degollado przez lat 40 zupełnie bezkarnie. " Kolejny lewak, rzucający oszczerstwo na papieży? Prawdą jest, że M.M.Degollado był degeneratem - natomiast obrzydliwym pomówieniem jest to, iż w/w papieże o tym wiedzieli, a tym bardziej owe czyny aprobowali.
anonim2015.03.5 3:51
A co do billboardów - są one adresowane konkretnie do KATOLIKOW, mają za zadanie przypomnieć osobom deklarującym swoją przynależność do Kk, jaka jest tegoż Kościoła nauka. Powyższe jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem kościelnej hierarchii.
anonim2015.03.5 7:35
Wszystko to przez ściekowe media promujące konkubinat jako coś normalnego a nawet pozytywnego.
anonim2015.03.5 8:21
Jeśli ta akcja miała być skierowana do katolików, to zamiast wywalać tyle kasy trzeba było napisać list pasterski odczytywany w kościołach, w których dokładnie opisałoby się przyczyny i konsekwencje konkubinatu (albo jeszcze lepiej - ogólnie seksu pozamałżeńskiego). Póki co to odzew jest tylko wśród ateistów i letnich katolików, którzy nawet nie odróżniają potępiania grzechu od potępiania człowieka. Trzeba ewangelizować, ale z głową, przecież przykazania to nie niejasne zakazy tylko racjonalne wskazówki mówiące co robić by być w pełni szczęśliwym.
anonim2015.03.5 8:57
Bardzo dobra akcja przypominająca katolikom zasady wiary. Od dziesięcioleci trwa akcja oswajania nas ze złem i różnymi fanaberiami i tworzenia "moralnosci statystycznej". Im wiecej ludzi coś czyni, to jest to ponoć coraz mniej złem , a wręcz staje się dobrem. Podobnie jest z konkubinatem, który ja nazywam nowoczesnie "leasingem", czyli braniem się w używanie z mozliwościa zwrotu. Takie podejście to jest sponiewieranie człowieczeństwa i przejaw anarchicznej wolności. To garnki lub samochod można brak w leasing a nie człowieka. Bo on rzeczą nie jest.
anonim2015.03.5 9:06
A niewierzący, ateisci itp. niech się nie wściekają bo słowo "grzech", które jest na plakacie, jest pojeciem teologicznym, wskazuje, że chodzi o ludzi wierzących. Więc inni mogą sobie być w leasingu,(choć i państwo nieprzychylnym okiem na to patrzy) a nawet w Otto Muel Kommunen, gdzie każdy parzył się z każdym. Ich sprawa.
anonim2015.03.5 11:34
Bardzo rozweselają mnie komentarze, że jakiegoś ateistę coś w tym plakacie zabolało. Są niektórzy, co to doszukują się jakiejś agresywnej agitacji, ale ja bym tak tego nie oceniał. Nie wiem jak tam innych ale mnie to baardzo śmieszy - jak wspomniałem - bo kościół sam sobie strzela w stopę. Oby tak dalej. Parę osób wiary katolickiej sama tutaj to zauważa. Jedyne co to uważam za godne pogardy fakt, że pewnie celowo kampania jest targetowana nie pod ludzi żyjących w takich związkach a pod ich rodziny. Doprowadzi to do tego, że pewnie wiele z nich popadnie w konflikt i być może przestanie ze sobą utrzymywać kontakt, lub zmusi pasywnie presją społeczną jakiegoś młodego człowieka, który żyje w konkubinacie np ze względów ekonomicznych, do tego aby wziął ślub i żył [do rozwodu] w nieudanym związku. Trochę to okrutne jak na kościół, który deklaruje się "obrońcą rodzin". Nawet jeśli zrobili to nieświadomie (w co wątpię) to takie konsekwencje należałoby przewidzieć. Ale cóż - kato-egoizm "góry" znów wygrał i oto mamy plakacik strzelający w stopę kalibrem armatnim ;D Ciekaw tylko jestem kiedy pojawią się billboardy np z tłustym hamburgerem, równie tłustą i obleśną rodzinką i podpisem "Obżarstwo i szkodzenie na zdrowiu to grzech, nie żryj tyle, wcinaj kaszki" ;) Na prawdę, całkowicie szczerze - czekam na kolejną akcję billboardową.
anonim2015.03.5 14:48
ja rozumiem że konkubinat jest grzechem i żaden bilbord nie musi mi o tym przypominać. Lecz według mnie twórcy i pomysłodawcy tego bilbordu powinni przede wszystkim zrobić bilbordy ze swoimi grzechami "jeśli chcesz usunąć drzazgę z oka swego brata, usuń wpierw belkę ze swojego abyś mógł przejrzeć" to też jest zapisane w Ewangelii. Ja nikogo nie potępiam, ale w tym bilbordzie jest coś z postawy faryzejskiej.
anonim2015.03.5 20:06
GenesisX Oj, na religię nie chodziłeś albo jak chodziłeś to dokazywałeś i nie wiesz co to jest oszczerstwo. Jest to mówienie nieprawdy w celu "obsmarowania" drugiego człowieka. Tu żadnej nieprawdy niema, ani też nie ma woli sponiewierania kogoś, czyli jest braterskie upomnienie, a oszczerstwo nie zachodzi. Więc jest wyjątkowym skurwysyństwem pisanie takich głupot jak Twoja, z nienawiści...