08.10.19, 21:06Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Na nic ataki totalnych! Polacy i tak ufają prezesowi PiS

Nie pomoże ani zohydzanie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, którego opozycja totalna oskarża o rzeczy jak najgorsze, ani wymiana coraz bardziej nerwowego i agresywnego Grzegorza Schetyny na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Polacy ufają najbardziej  prezydentowi Andrzejowi Dudzie i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Podium zamyka lider PiS, Jarosław Kaczyński.

Przedstawiamy wyniki sondażu IBRiS dla Onetu. W badaniu tym Jarosław Kaczyński odnotował swój najwyższy wynik od pierwszego takiego badania Onetu, które przeprowadzono w roku 2015. Kaczyńskiemu ufa aż 40, 8 proc. badanych, co daje trzecie miejsce w rankingu zaufania. 

Prezydent Andrzej Duda osiągnął wynik na poziomie 47,8 proc.. Co więcej, głowa państwa jest jedynym politykiem w stawce, któremu ufa więcej ankietowanych, niż nie ufa. 

Drugie miejsce przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiem, który cieszy się zaufaniem 43,4 proc. badanych. Wskaźnik zaufania do szefa rządu premiera wzrósł o 1,5 pkt proc., liczba nieufających z kolei spadła o 5,7 pkt proc.

Najwyższym zaufaniem spośród polityków opozycji cieszy się lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Szefa ludowców wskazało 30,6 proc. respondentów. Polityk odnotował wzrost o 9,9 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania. 

Swój najsłabszy dotychczas wynik odnotował przewodniczący Rady Europejskiej i były premier RP, Donald Tusk, który może poszczycić się zaufaniem 28,8 proc. badanych.

Największą nieufność odnotował natomiast jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke. Politykowi nie ufa aż 73,8 proc. ankietowanych. 

yenn/Onet.pl, Fronda.pl

Komentarze

lolek kremowka2019.10.9 8:31
Tak. Bo pilnuje by program wyborczy był zrealizowany - mam na myśli np. to, co obiecywał odnośnie służby zdrowia i likwidacji NFZów :)
Ja2019.10.9 8:16
Dla mnie - Pan Kaczyński!!!!!!!!!!! !!! , Pan Morawiecki!!!!!!!!!!!!!! ....................................................... ........ Pan Duda?? Choć przed nim są inni z PiS.
Realista2019.10.9 7:19
Efekt kilkuletnich wysiłków doradców medialnych PiS i muru ochronnego. Do Kaczyńskiego od lat nie dopuścili zadnego dziennikarza, ktory by mu mogl zadać jakies niewygodne pytania. Jako premier by poległ. Wystarczyłoby kilka wywiadów na zywo i wizerunek dobrotliwego starszego pana by runął.
JONASIK2019.10.8 22:08
Ja tesssz uffam prezesowi: uf, ufff, uffff...
Jrosław2019.10.8 21:57
M." !!! Cz wiesz, że przez swoją zakichaną " inteligencję" obrażasz wiele milionów Polaków??/ Jednakże my cię nie obrazimy w taki sposób, bo musielibyśmy zniżyc się do twego poziomu! Obawiam się, że to byłoby same dno, na którym siedzi Lech Keller, który w/w wpis napisał ! Ciekawe, czy nie zabraknie mu na nicki liter w alfabecie !
I'm from Londres Nova2019.10.8 21:52
Ksiądz, który molestował Marka Mielewczyka, a także parafia i diecezja, mają zapłacić ofierze 400 tys. zł zadośćuczynienia. Mielewczyk nazwał wyrok przełomowym, ponieważ sąd uznał "odpowiedzialność Kościoła za krycie pedofilii". Mężczyzna opowiedział swoją historię w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
M.2019.10.8 21:39
Ufac JK? Bratobójcy, posredniemu mordercy 96 osób, kryptogejowi, ukrytej opcji pro-rosyjskiej, Balbinie?? Nie. Kazdy wyborca PiS to albo idiota, albo w najlepszym przypadku niedoinformowany. Tyle.
Judasz2019.10.8 23:46
Ty lewacki szczochu, który z twoich rodziców był głupszy mamusia czy tatuś ? Pytam, bo po kimś musiałeś odziedziczyć twój debilizm !
2019.10.8 21:36
Dziadzi to ja nie nawet ufam, że wie czym sam mówi. Wygląda jakby ledwo stał... Proponuję kocyk, rodeo i frytki przed TV, a nie sztuczne nakręcanie Pervitinem. To nie działa.
PePe2019.10.8 23:28
Dziadzia właśnie szykuje się do spuszczenia wam historycznego łomotu. Piątka z przodu się szykuje. Czuć jej zapach w powietrzu.