14.09.20, 19:47Fot. screenshot - YouTube (Maskacjusz TV), Twitter (Dominika Wielowieyska)

Naczelna teolożka ,,GW’’ krytykuje abp. Jędraszewskiego

W czasie Mszy św. w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski, wychodząc od słów św. Pawła „Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie” (Rz 14,7-12), podkreślił znaczenie powołania człowieka do życia we wspólnocie i rolę rodziny w rozwijaniu się człowieczeństwa. To, co dla większości powinno być się oczywiste, europosłanka Sylwia Spurek i publicystka „GW” Dominika Wielowieyska postanowiły wykorzystać do kolejnego ataku na hierarchę.

Wczoraj odbyła się XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem „Człowiek jest powołany do pełni życia”. W czasie Mszy św. homilię wygłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który podkreślił, że człowiek w pierwszym rzędzie jest powołany do życia w małżeństwie, co nie umniejsza innym powołaniom, jak życiu kapłańskiemu czy zakonnemu. Życie w samotności nie jest gorsze, jednak to rodzina daje człowiekowi najpełniejsze możliwości rozwoju.

- „Pełnia życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych to pełnia, którą osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym” – podkreślał duchowny.

Homilię abp. Jedraszewskiego wykorzystały europosłanka Sylwia Spurek i dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska, aby manipulując i przekręcając słowami hierarchy, kolejny raz go zaatakować.

Sylwia Spurek, aby podważyć stanowisko abp. Jędraszewskiego i zdeprecjonować rolę rodziny, posłużyła się starą praktyką wskazania na jakąś patologię, próbując przenieść obraz tej patologii na całą rzeczywistość:

- „Czy abp Jędraszewski wie, że w niektórych małżeństwach i rodzinach „pełnia życia” to  przemoc domowa, poniżanie, cierpienie kobiet i dzieci? Co powiedziałby osobom doświadczającym takiej pełni życia?” – napisała na Twitterze eurodeputowana.

Homilię metropolity krakowskiego skomentowała też naczelna teolożka „Gazety Wyborczej”. W swoim stylu postanowiła ona pouczyć Kościół:

- „Zgadzam się z abp. Jędraszewskim, że narzucanie siłą ideologii singli nie jest dobre. A ma ono miejsce w Kościele instytucjonalnym. Dlatego od dawna proponuję zniesienie obowiązkowego celibatu oraz na początek związki partnerskie dla osób LGBT. Każdy ma prawo do założenia rodziny” – napisała.

Kolejny raz, jak wcześniej choćby w kwestii homoseksualizmu, Dominika Wielowieyska postawiła się w roli najlepszej znawczyni Kościoła katolickiego, która ma recepty na wszystkie jego problemy. Szkoda tylko, że nie zdążyła jeszcze zrozumieć istoty kapłańskiego celibatu. Można by zaproponować jej lekturę 19 rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza, ale tak wprawiona egzegetka chyba doskonale ten fragment powinna znać.

kak/Twitter, wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.09.18 14:24
już wkrótce znak Krzyża na NIEBIE a po 7 dniach Sąd Ducha św który przeżyje 95 % Polaków ot nie wiadomo czy teraz zostanie zabrana czy dopiero za 3 lata w POTOPI ognia i siarki /Łk17,26-30) ta wymądrzająca się chazarka + "W tym czasie gdy on się zacznie, zatrzymam czas, a Aniołowie Stróżowie, na wyraźny Boży rozkaz, dokonają zawieszenia wszelkich waszych funkcji życiowych. Na tę chwile zatrzyma się całe stworzenie materialne. Na Mój wyraźny rozkaz, dusza każdej żyjącej na ziemi osoby, zostanie wyjęta na krótka chwile z ciała. Aniołowie Stróżowie przyprowadzą te wszystkie dusze w jednym momencie przed Tron Bożego Sędziego, Mojego Umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa. Odbędzie się sąd każdej duszy, sąd zewszechmiar sprawiedliwy. Każde z was ujrzy przekrój całego swojego życia, całe swoje złe postępowanie, złe czyny w świetle. Najdoskonalszej, bo Bożej Sprawiedliwości. Poznacie werdykt, podsumowanie waszych wszystkich dokonań. Pozwolę, aby wasi Aniołowie Stróżowie odprowadzili was na miejsce waszego przeznaczenia. Na te obecna chwilę, brud ludzkich serc, jest tak wielki i odrażający w swojej ohydzie, że 80% ludzkości, jako swoje miejsce przeznaczenia, ujrzy piekło, jezioro ognia i siarki. Jedynie 0,12% z ludzi osadzonych, ujrzy rzeczywistość Nieba. Ci będą przeszczęśliwi widząc Bożą nagrodę za swoje cnotliwe życie. Pozostali usłyszą jako werdykt — czyściec (19,88%). Wielu z tych co ujrzy smutną i przerażającą dla siebie rzeczywistość piekła, nie wytrzymaj ą tego widoku i tuż po powrocie ich duszy do ciała, skonają z przerażenia. Dusza ich powróci w miejsce, które przed chwilą oglądali. Dokonali oni wyboru za swojego życia, oddając swoje dusze demonom, popełniając najcięższy z możliwych grzechów, grzech przeciw Duchowi Świętemu
Anonim2020.09.15 11:01
Debila się nie powinno krytykować, należy takie indywidua ignorować.
iga2020.09.15 9:48
ludzie, opanujcie się. Nie szczekajcie tak na Kościół, bo będziecie z tego rozliczeni na Sądzie przed Panem Jezusem Chrystusem.
Natalja Siwiec2020.09.15 10:00
Za to czeka nagroda, Jezus wstydzi się Katolików.
iga2020.09.15 10:05
być może niektórych się wstydzi. Każdy jest słaby, katolik też.
Hue2020.09.15 22:02
Iga jeżeli strach przed sądem to jedyne co cię trzyma w kościele to mała twoja wiara.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 8:12
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Kościoła i Polski. Nie czytajcie moich wypocin.
Jan Radziszewski2020.09.15 8:00
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/+++ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
zgoda2020.09.15 7:41
Rzeczywiście „singielstwo” staje się plagą. Ale Ksiądz Arcybiskup sam propaguje „relacje pozamałżeńskie, w tym osób homoseksualnych” oraz „ochronę ich intymności […] w ramach instytucji prawnych: pełnomocnictwo, współwłasność, umowa spółki, przydatna w razie wspólnego prowadzenia gospodarstwa, testament itp.” (Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, Warszawa, 4 lutego 2015 r. http://episkopat.pl/oswiadczenie-prezydium-konferencji-episkopatu-polski-4/ ). A zapytany o realizację budowania prawidłowych relacji (http://franciszkanska3.pl/aktualnosci/w-duchu-brata-alberta) wykazuje bezwstydną ignorancję.
Olej2020.09.15 0:11
Panie Boże Daj nam Takich kapłanów na trudne czasy, które w Polsce nigdy się nie kończą. Naród jakże on niewdzięczny za wszystko co otrzymał poprzez łaskę Boską dającą nam Polakom Ojca Świętego Jana Pawła II Papieża Polaka. To był akt łaski dla naszego narodu, litości nad nim. Jak można tego nie widzieć, jak można przez doświadczenie komunizmu tak się zaprzedać złu i mamonie. Dziennikarze, polityczna mierzwa, załgana za pieniądze, sławę, pozycję, kariery. Jesteście tragiczni wy wszyscy, którzy kłamstwem i nieprawością wojujecie z prawdą i uczciwością. Tragiczni !
antoni.s2020.09.14 23:31
Czy abp.jędraszewski wychodzi czasem z pałacu między ludzi?.
Lennon2020.09.15 7:42
Nie. Bieda. Butów Jędraszewski nie ma.
Natalja Siwiec2020.09.15 9:30
ale ma złotą sukieneczkę
Janusz Barwinek2020.09.14 22:56
Oby w przyszłości, ktoś taki, jak abp. Jędraszewski został następcą św. Piotra!
Drugi Bóg2020.09.14 23:09
Wówczas będziecie mogli przenieść się do jakiegoś małego kościółka po niewątpliwej sekularyzacji. Wiesz, optymalizacja kosztów...
zxcvbnm2020.09.15 1:56
do Drugi Bóg- a ty uprawiać seks z kozą jako oświecony lewak
babajaga2020.09.15 8:06
lepiej rżnąć dzieci na zakrystii prawada?
ano2020.09.15 8:56
do babajaga - czepiaj się wszystkich a nie jednego - najpierw jako wzorowy komunista uczestniczyłeś w akcji Hiacynt - (wpisz w google ) a teraz chodzisz w tęczowych gaciach i mówisz wolność ,równość jak twój kulegen Kijowski co ci stówe zajumał
TA SZUJA2020.09.14 23:12
MOŻE JAK DLA MNIE ZOSTAĆ NAWET ŚW. PIOTREM, ALE KU,RWA ZA SWOJE NIE ZA MOJE
zn2020.09.15 1:17
do TA SZUJA bo tobie tylko Lenin na ścianie został a każdy wie kto rządził za komuny( ku a i złodziej i Ci okradli Polskę( wystarczy popatrzeć na PZPN --Ubecja esbecja i inne wykwity PRL-u )i w tym rytmie nadajesz
Darek2020.09.15 11:59
No to by było idealne, w końcu Watykan przestałby istnieć. Więcej takich Jędraszewskich i kościoły poznikają jak iskry ze sztucznych ogni. Kibicuję z całego serca - im więcej takich zboków pokroju Jędraszewskiego na wysokich stanowiskach w mafii watykańskiej tym szybszy upadek tej zbrodniczej organizacji.
Beno2020.09.14 22:35
Wcale bym się nie zdziwił jakby Wielowieyska czy Spurek już na dzień doby dostały od mężów wpierool. A może i dostają, temu mówią o przemocy w rodzinach.
Janusz2020.09.14 22:59
Jeśli spurek ma męża, to bez testosteronu.
Anonim2020.09.14 22:32
Żeby tak można było to polskie lewactwo wyjąc z Polski i wstawić na chwilę do społeczeństwa islamskiego jakiegoś kraju na Bliskim Wschodzie? Ciekawi mnie, czy tam też tak ochoczo napominaliby w sprawie Koranu? Dziękujcie Panu Bogu, że jesteście w chrześcijańskiej Polsce?
babajaga2020.09.15 8:08
Może tak samo zrobić z Polskim katolstwem?
Hanna2020.09.14 21:47
Nie przejmujcie się tym co ona kłapie-przecież to żaden autorytet. Gada ,bo z tego żyje to jej fach.
Anonim2020.09.15 12:02
Pytanie czy właściwym jest określane arcybiskupa zaimkami żeńskimi - nie wiem, z jednej strony nosi sukienki, koronki, łańcuszki pierścionki i inne świecidełka, z drugiej no jakoś ta pokraczna gęba nijak mi kobiety nie przypomina. Ale zgadzam się - gada pierdoły o LGBT, singlach itd, bo z tego żyje i to całkiem nieźle z tego żyje.
Fixum dyrdum2020.09.14 21:37
Wielowieyska niech sobie założy swój sekciarski kościół !
gogogo2020.10.6 23:36
Przecież GW to już od dawna sekta... z arcykapłanem M. na czele , Z ewangelią LGBT i oczywiście bez celibatu.......
xyx2020.09.14 21:27
ludzie sa z roznych względów samotni. Niektorych slowo ideologia moze zaboleć. Samotnym katolikom moze byc przykro a inni sie beda z tego smiac.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.14 21:26
Za kogo ten pajac się ma, że mówi ludziom jak mają żyć?
stonka2020.09.14 21:22
Link do petycji do władz KUL w sprawie odwołania ks. Wierzbickiego: https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/
Drugi Bóg2020.09.14 23:16
Czy to ma być "list katolickich intelektualistów"? :-) :-) :-)
JPIII2020.09.14 21:11
To prawda, że to rodzina daje człowiekowi najpełniejsze możliwości rozwoju. Klechy są więc durniami i bez rozwoju.
Jaś2020.09.14 21:03
Wielowiejska to nieuporządkowana kobieta, ciągle mija się z prawdą. Gdy brak umiejętności warsztatowych to niedorajdy sięgają po różne dziwne środki. Ale w sumie to ona się kompromituje. Może nie w takiej skali jak zrobił to Czajkoski ale też solidnie.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.14 21:25
odezwał się ten, który ma śmietnik we łbie
Obowiązek celibatu to nakaz bycia singlem.2020.09.14 20:44
j.w.
adam2020.09.14 20:43
czy wielowiejska to kobieta czy inna nacja po odcieciu penisa?
Drugi Bóg2020.09.14 23:12
poziom komentarza równy poziomowi tej witryny
Alicja2020.09.14 20:39
Panie Jezu Chryste błogosław Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i proszę uratuj tę biedną Sylwię Spurek. Amen
pambuk2020.09.14 23:21
yebnij się w sagan niewiasto
mkoi2020.09.15 1:20
do pambuk -ty rasputin wiemy ze ci wiadro spadło z( siurka)...i rąbnęło ciebie w ep
Wspólczesna homoinkwizycja2020.09.14 20:20
Różnica międy ideologią KK a LGBT polega na tym że to pierwsze jest oparte o wiare a drugie o kłamstwo i tez wiare. Czyli wynika że kościoł LGBT to gorsza zaraza od KK. Zresztą podobienstw jest wiecej bo samych LGBT w kościele jest ok 30%
Anonim2020.09.14 22:25
"ideologia KK", mądry ty jesteś?
Hue2020.09.15 22:05
Jasne, że ideologia. Jakoś nikt Boga nigdy nie widział. A cuda Jezusa, to każdy magik potrafi powtórzyć, włącz sobie you tube jak ludzie chodzą po wodzie.
Mejer2020.09.14 20:16
Spurek to chyba z jakiejś patologicznej rodziny sie wywodzi - ciągle gada jak to źle :D
homoterror2020.09.14 20:16
Nikt nie ma prawa glosić własnych pogladów poza zboczencami lgbt. Ideologią jest wszystko co odbiera ludziom prawo do samoorganizacji. Nie popieram ani Jedraszewskiego ani hivopedofilów. Róbta co chceta n a swoim podwórku a ode mnie się odpier..ić
SKANDAL!!!2020.09.14 20:15
Nazwisko "Spurek" ma kocówkę niebinarną i świadczy tylko o patriarchalnej, męskiej dominacji w rodzinie europosłankini Spurkini. Woyciechowska (choć nie wiemy jak nazywali się przed 68 r.) to samo, pewnie ją chłop w domu leje, bo końcówka "ska" świadczy że należy do ojca/męża. Gdzie protesty, gdzie czarne szmaty, gdzie feministki? toż to szok i niedowierzanie!
Oko2020.09.14 20:14
abp. Jędraszewski nie mówi o teologiach tylko o ideologiach.
ladychapel2020.09.14 20:11
Dlatego właśnie celibat wprowadzono - historii trzeba trochę poczytać - dawniej księża mieli rodziny ale by majątek nie był przez nie przejmowany - celibat ustanowiono właśnie
Anonim2020.09.14 20:08
Faszynujące jest to, jak żydowska gazeta dla Polaków uczy Kościół Katolicki jak nauczać, głosić to, co sam Jezus Chrystus? Czy polscy hierarchowie KK pouczają żydów, rabinów jak głosić Talmud? A szkoda?
ladychapel2020.09.14 20:08
O Kardynale Konradzie Krajewskim, który jest papieskim jałmużnikiem - to się nawet nie zająkniecie - dlaczego? Bo najzwyczajniej w świecie zawstydza cały ten śmieszny kościół rydzyków, jędraszewskich czy tego opoja głódźia
Krakus2020.09.14 20:06
Jędraszewskiego nie trzeba "atakować". On ora się sam. Wkrótce calkowicie sie zaorze.
to by dopiero było2020.09.14 20:05
gdyby kler miał żony, taca szłaby na kiecki dla bab
ladychapel2020.09.14 20:10
Dlatego właśnie celibat wprowadzono - historii trzeba trochę poczytać - dawniej księża mieli rodziny ale by majątek nie był przez nie przejmowany - celibat ustanowiono
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 20:02
jędraszewski, tępy chüju! przeproś za pedofilię klechów i spyerdalaj!!!
***2020.09.14 20:09
Zawrzyj japę..............kanalio!
ks. krakowski2020.09.14 19:57
Krótko: Prawda w oczy kole. Abp Jędraszewski głosi prawdę Ewangelii i to rodzi gniew. Brawo ks. arcybiskupie.
ks. katowicki2020.09.14 20:18
W której ewangelii jest prawda o ideologii LGBT czy ideologii singli, którą tak namiętnie abp. Jędraszewki głosi.