02.07.14, 13:07fot. Wikipedia

Niemiec chciał okraść Auschwitz-Birkenau

O sprawie informuje RMF FM. Ochrona byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego zatrzymała obywatela Niemiec. Próbował wynieść z terenu obozu szereg metalowych przedmiotów, które wcześniej wykopał z ziemi. Znaleziono przy nim m.in. widelec, części nożyczek oraz przedmioty zrabowane przez Niemców ofiarom obozu.

„Zakładamy, że po prostu przeszukiwał teren obozu. Nie miał przy sobie żadnego wykrywacza do metalowych przedmiotów” – mówił w rozmowie z RMF FM Bartosz Bartyzel, rzecznik muzeum Auschwitz-Birkenau.

„W torbie znajdowało się dziesięć przedmiotów, m.in. widelec, nadpalony fragment nożyczek i kawałki ceramiki. Mężczyzna znalazł je w rejonie, w którym w czasach funkcjonowania obozu znajdowały się magazyny. Więźniowie nazywali je "Kanadą". Gromadzone były tam rzeczy zrabowane zgładzonym Żydom. Pod koniec wojny Niemcy, którzy zacierali ślady swoich zbrodni, podpalili magazyny” – wyjaśnił Bartyzel.

Złapanemu Niemcowi grozi do 5 lat więzienia.

bjad/rmf fm/wp.pl

Komentarze

anonim2014.07.2 13:25
"nadpalony fragment nożyczek i kawałki ceramiki." Czyli...Śmieci? Ukradł śmieci?
anonim2014.07.2 13:57
Syndrom kata? Nawet 60 lat po wojnie Niemcy chcą dalej ograbiać Żydów...z tego co jeszcze pozostało...
anonim2014.07.2 14:22
@CARTBLANC Starożytne wysypiska owszem, ale nie te z czasów II wojny światowej. Mamy wiele lepszych źródeł wiedzy o tym okresie. A te przedmioty nie są też symbolami holocaustu. Zostały zabrane więźniom tuż po przyjeździe mają niewiele wspólnego z tym co się działo później.
anonim2014.07.2 15:27
@waza Te plany każdy może znaleźć w internecie albo przeczytać o nich w książkach Różewicza czy innych autorów.
anonim2014.07.2 17:20
@Paweł_student 1) to nie śmieci .... TO RELIKWIE HOLOCAUTU !!! Za takie bezprzykładne bluźnierstwo Ty sam zasługujesz na najwyższy wymiar kary. Mossad juz nastawia celowniki. A jak nie Mossad to "nasza" ABW..ehra. 2) to nie kradzież śmieci - a może to po prostu zacieranie śladów działalności swojego ojcca lub dziadka? Gdyby to był Szwajcar lub Hindus to bym tak nie powiedział, ale w przypadku Niemca wszystko jest możliwe
anonim2014.07.2 18:21
pewnie jakiś potomek Hitlera szuka pamiątek po rodzinie
anonim2014.07.3 8:34
Może dostał od dziadka pradziadka plan z mapą miejsca z...?