20.10.21, 17:17Fot. screenshot - YouTube (WELT)

Niemieckie MSW: Nie rozważamy zamknięcia granicy z Polską

W związku z coraz większą liczbą migrantów, którzy przedostają się do Niemiec z Białorusi przez Polskę, w Niemczech pojawiły się głosy dotyczące zamknięcia granicy z Polską. Na dzisiejszej konferencji prasowej szef MSW Niemiec Horst Seehofer zapewnił jednak, że rządzący nie biorą takiego rozwiązania pod uwagę.

- „Zamknięcie granicy nie jest przez nikogo planowane i byłoby prawnie bardzo wątpliwe, ponieważ Polacy ze swojej strony podjęli bardzo mocne inicjatywy, aby zapobiec nielegalnej migracji”

- powiedział dziś szef niemieckiego resortu spraw wewnętrznych.

Horst Seehofer opowiedział się przy tym za pogłębieniem polsko-niemieckiej współpracy przy ochronie granicy. W tę współpracę ma wpisać się zwiększenie wspólnych patroli po polskiej stronie granicy, które mają służyć identyfikacji nielegalnych migrantów i ujawnianiu przestępstw związanych z migracją.

Mówiąc o kryzysie migracyjnym niemiecki minister podkreślił, że mamy do czynienia z „formą hybrydowego zagrożenia, w którym migranci są wykorzystywani jako broń polityczna”.

Niemieckie MSW podaje, że od sierpnia wschodnią granice Niemiec nielegalnie przekroczyło 5 tys. osób.

kak/PAP

Komentarze

Alojzy Cedzidło2021.10.25 22:58
No dobra ... To ta granica pomiędzy Polską a Białorusią , Ukrainą itd , to grania polska czy unijna . Bo z tych wszystkich wypowiedzi i działań jakoś trudno doszukać się odpowiedzi. Ruski tylko czekają na jakąś ostrzejszą reakcję . My na razie biadolimy nad ciężką dolą tych grających w tym ruskim chamskim teatrze aktorów . bojąc , a tym którym udało się nas w konia zrobić , zapewniamy wikt ciepełko. I tu zaczyna się ciekawy kabaret tej totalnej opozycji . Biadolą nad losem dzieci i ich matek znajdujących się po białoruskiej stronie czyli na Białorusi , oskarżając PiS o brak opieki i pomocy , ale ani słowa o sprawcach tego znęcania się nad dziećmi I aby było ciekawiej , totalsi nie pchają się z pomocą dla tych których odtransportowano do obozów przejściowych . To sprawa PiS-u twierdzą . Nam żal tych co u Łukaszenki . A Unia ma w nosie , albo w innym symbolicznym miejscu graicę UE , Chwalą Polaków za jej pilnowanie , ale na wypadek wszelki zbespieczają swoją , niemiecką. A tak poza tematem . Co też zrobią z tym swoim delegowanym do Polsk Her Donaldino. Nie zrobił dobrej roboty .
gen Malutin2021.10.20 21:40
Niemcy to bandyci i terroryści
Modzież2021.10.20 20:48
Ale my chcemy
kujawianka2021.10.20 20:34
A ZAMKNIJCIE TĘ GRANICĘ- TO WRESZCIE WCALE NIE BĘDZIE LEWEGO PALIWA, ŚMIECI I ZUŻYTYCH SAMOCHODÓW/ZŁOMU/ W POLSCE Z NIEMIEC
abcd2021.10.20 20:19
Szkoda. To miałoby dużo zalet.
Anonim2021.10.20 17:58
Michalkiewicz UJAWNIA fakty ws. muru na granicy, Łukaszence, imigrantach i Żydach w Polsce! .................. https://www.youtube.com/watch?v=0WE39JLoxWA
man.of.Stagira2021.10.20 17:37
NARESZCIE wychodzimy z UE! Na razie 'symbolicznie'. Brawo Niemcy. Zawsze pierwsi żeby coś spieprzyć. // Tak trzymać. Jarek nie spiesz się! Oni to sami załatwią między "SOBĄ". :D :D :D
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.20 17:35
niemcy powinni zamknąć granicę aby zabezpieczyć się przed PiSdowatymi złodziejami i katolskim bydłem!
Robisz za dużo błędów.2021.10.20 17:56
Pisz po polsku.
Po 11 ...2021.10.20 17:24
Niemieckie MSW: Nie rozważamy zamknięcia granicy z Polską. Ok, ale jak wysoki mur będziecie budować na polskiej granicy?