20.10.21, 13:39Fot. Pixabay

Niezwykły list ofiary księdza do seminarzysty: Proszę, bądź dobrym kapłanem!

Ogromnie poruszający list, skierowany do seminarzysty, a będący świadectwem pewnej anonimowej osoby, która w przeszłości była ofiarą przestępstw seksualnych ze strony księdza, przedstawił przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich kardynał Seán O’Malley z zakonu kapucynów.

„Przez lata byłam dręczona przez pewnego księdza, którego miałam nazywać «braciszkiem» a ja byłam jego «siostrzyczką» - wyznaje kobieta. „Jestem tu także w imieniu innych ofiar … dzieci, które zostały głęboko zranione, którym skradziono ich dzieciństwo, czystość i szacunek … które zostały zdradzone i u których wykorzystano ich bezgraniczną ufność … dzieci, których serca biją, które oddychają, żyją … ale zabito je raz (dwa, wiele razy) … ich dusze stały się małymi zakrwawionymi strzępami” – pisze dalej.

„Jestem tu, ponieważ Kościół jest moją Matką i bardzo mnie boli, gdy jest zraniony i gdy jest brudny.
Dorośli, gdy doświadczyli tego zakłamania jako dzieci, nigdy nie będą w stanie wymazać go ze swego życia. Będą mogli o tym na chwilę zapomnieć, spróbować wybaczyć, spróbować żyć pełnią życia, ale na ich duszach pozostaną blizny, które nie znikną.

Staram się przeżyć, poczuć radość, ale tak naprawdę jest to niewiarygodnie trudna walka… Mam dyssocjalne zaburzenie tożsamości, ciężkie złożone zaburzenie pourazowe (PTSD), depresję, lęki, strach przed ludźmi, błędy i nie śpię i jeśli mogę zasnąć w takim przypadku, to zawsze mam koszmary. Czasami mam stany, kiedy jestem „na zewnątrz”, nie postrzegam „tu” i „teraz”. Moje ciało pamięta każdy dotyk…

Ostatnio nie mogę chodzić na Mszę św. Bardzo mnie to boli… Kościół, ta święta przestrzeń, był moim drugim domem … a on mi ją zabrał. Ogromnie pragnę czuć się bezpiecznie w kościele, aby wreszcie się nie bać, ale moje ciało, emocje reagują zupełnie inaczej…

Wszystko to pełne jest ran i blizn. Proszę, NIE pozwólcie, aby rany te jeszcze bardziej się pogłębiały i aby pojawiały się nowe!

Jesteście młodymi i silnymi mężczyznami. POWOŁANYMI! Mężczyznami powołanymi przez Boga i do służenia Bogu, a przez Niego ludziom… Bóg powołał was, abyście byli Jego narzędziem wśród ludzi. Ciąży na was WIELKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Odpowiedzialność, która nie jest ciężarem, ale DAREM! Proszę, potraktujcie go za przykładem Jezusa… z POKORĄ i MIŁOŚCIĄ!

Proszę, nie zamiatajmy tych spraw pod dywan, bo wtedy zaczną cuchnąć, gnić, a sam dywan się rozpadnie… Uświadommy sobie, że jeśli ukrywamy te fakty, gdy milczymy o nich, to ukrywamy brud i tym samym stajemy się WSPÓŁSPRAWCAMI.

Życie w prawdzie to życie zgodne z Jezusem, spoglądanie na rzeczy Jego oczami. A On nie zamykał oczu na grzech w obliczu grzechu i grzesznika, ale żył PRAWDĄ z MIŁOŚCIĄ … W duchu miłującej prawdy wskazał grzech i grzesznika.

Proszę, uświadomcie sobie to, że otrzymaliście ogromny dar. Dar bycia „alter Christus”, bycia wcieleniem Chrystusa tu, na świecie. Ludzie, a zwłaszcza dzieci, widzą w tobie nie osoby, ale Jezusa Chrystusa, któremu wciąż ufają bezgranicznie.

Jest to coś OGROMNEGO i MOCNEGO, ale też bardzo KRUCHEGO i WRAŻLIWEGO.

Proszę cię – bądź dobrym kapłanem” – kończy swoje przejmujące świadectwo kobieta.

 

ren/ekai.pl

Komentarze

Anonim2021.10.23 22:43
no prosze ..spodobało sie sadomacho
qwertyu2021.10.22 22:01
Pierdu, pierdu Frondo.
Janek2021.10.20 23:20
Kolejna podkolorowana historia mająca na celu wybielenie zła które panuje w Kościele. Powiadam wam upadek Kosciola jest bliski i żadne spędy różańcowe czy marsze nie radzących sobie z rzeczywistością wojowników mu nie pomogą, bo wolą Bożą jest zniszczenie tego gniazda zła i zepsucia moralnego. Dopóki ostatni winny biskup, ksiądz, zaślepiony własną pychą swiecki nie padnie na pysk błagając o przebaczenie ludzi i Boga, doputy Kościół się nie odrodzi. Amen
CHYBA SAM KAPUCYN2021.10.20 23:07
SPŁODZIŁ TEN LIST! HA HA HA HA!!!!!!!!!!!!!! KTO TYM SUKIENKOWYM GNOJOM UWIERZY!
rebeliant2021.10.20 18:18
„Jestem tu także w imieniu innych ofiar … " - T A K I C H U J !!! Jak widać sam uzurpator Jahwe nie wystarczy, aby wymazywać cudze krzywdy, bo muszą tu być jeszcze anonimowe listy zdezorientowanej osoby. Zdezorientowanej w tym sensie, że nie starającej się odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy gdybyś miała odpowiednio dużo siły i zdolności, to czy byś się obroniła ? Obrona oznacza niezgodę na tą krzywdę, ale brak możliwości tej obrony nie musi oznaczać zgody na wycieranie faktów i rzucanie w niepamięć. Podejrzewam, że ten list był pisany pod natchnieniem Rucha Śfięłtego.
rebeliant2021.10.20 18:09
No i macie !!! Na waszych oczach zaczynają montować wam pismo (które z czasem stanie się Słowem Bożym), któremu będziecie mieli być posłuszni. Już wynaleźli wam "wzór do naśladowania". Te rany, które chcecie zatuszować może jedynie zagoić próba pomsty - gdy każdej ofierze wydany zostanie krzywdziciel oraz w ręce wszelka moc i wówczas się przekonamy, kto odpuści. A jeśli nie odpuści to przecież świat się nie zawali... no ja rozumiem, że dla niektórych co liczyli na sprytne ominięcie "pachołków", że magia Boga Jahwe zadziała... ale nie koniecznie. I na wszelki wypadek ja do żadnych spowiedzi chodzić nie będę i żadnych przebaczeń czynić też nie będę do puki każdej ofierze Bóg nie odda próby pomsty. Każda bowiem osoba pokrzywdzona s r a na bzdety o tym, że ktoś im coś skradł (a sk...le mają jeszcze czelność pisać coś o czystości tych dzieci) podczas, gdy cała sprawa rozgrywa się o to, że w momencie dochodzenia do realizacji tych krzywd osoby były bezradne (ja lecę po całości i wskazuję na brak wszechmocy), co bezpośrednio bije w tron uzurpatora Jahwe i jego przeklętą wolę. Skoro tak to niech rżną mu te jego krzyże i palą.
pb2021.10.20 14:39
Super! Świeccy katolicy w Polsce muszą zacząć walczyć o swój Kościół, bo inaczej on się zwyczajnie wyludni (jak w Irlandii). Ten list świadczy o tym, że może jest jakaś nadzieja... Inna sprawa, że recepta "bądź dobrym kapłanem" raczej nie zadziała - przecież na początku wszyscy chcą być dobrymi kapłanami. Ale potem zderzają się z tym kościelnym systemem władzy, który premiuje posłuszeństwo, alianse, podkopywanie cudzych karier. Ten system wyciąga z ludzi ich najgorsze cechy. Niestety. Dobre wieści są takie, że na zachodzie mamy już gotowe rozwiązania - jawne pensje, świeckie zarządy wspólnot. W tym kierunku powinien zmierzać Polski Kościół, jeśli chce przetrwać falę laicyzacji, która już nadeszła (wśród Polaków poniżej 34 roku życia połowa jest niewierząca)
Adeptus2021.10.20 14:54
Głównym problemem Kościoła nie jest walka o władzę czy pieniądze - to jest w każdej organizacji. Głównym problemem jest szerzenie szkodliwych zabobonów. Ba, ideowy ksiądz szerzący wiarę może poczynić więcej szkód niż taki, który tylko "odpękuje swoje", byle się taca zgadzała. adeptusrpg.wordpress.com
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.20 14:03
pedofilne klechy sami napisali list i kłamią że to od jakiejś ofiary...
Jawny2021.10.20 16:01
A ty to "wiesz" - masz w końcu wtyczki wszędzie.
Adeptus2021.10.20 16:07
No cóż, wiadomym jest, że mnóstwo "świadectw" krążących po chrześcijańskich mediach (poczynając od biblijnych) jest wyssane z palca. A fakt, że "ofiara księdza" na starcie bardzo podkreśla, że boli ją przede wszystkim to, że ksiądz zranił i zabrudził "Matkę-Kościół" dodatkowo wskazuje, że to może być propagandowa wydmuszka. Oczywiście, pewności nie ma - faktycznie może być tak, że jak wskazał jeden z poniższych komentatorów, prawdziwa ofiara przeżywa syndrom sztokholmski i dlatego wpisuje się w kościelną narrację - ale przesłanki za falsyfikatem są silne. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.10.20 13:59
"Dobrzy", szczerze wierzący i zaangażowani kapłani biorący przykład z Jezusa, też wyrządzają szkody psychiczne, strasząc dzieci piekłem, opętaniami, przekonując, że człowiek musi walczyć ze swoją seksualnością itd. adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.10.20 13:57
Tyypowy syndrom sztokholmski, ofiara i kat... pamietajmy że KOŚCIÓŁ jest ŚWIĘTY, a dzieci same garną się, by szukać ciepła, ich rodzice są złe i zepsute, a ksiądz proboszcz już się zbliża z lizakiem, dużym !
Adeptus2021.10.20 14:55
Przecież całe chrześcijaństwo opiera się na syndromie sztokholmskim. adeptusrpg.wordpress.com
Posłuchaj…2021.10.20 13:49
pokrzywdzona przezeń nieznana mi przyjaciółko…
Ależ ksiądz prałat2021.10.20 13:44
ma bujną wyobraźnię. Strach pomyśleć co siedzi na jego pendrajwach.