23.05.21, 13:30Fot. screenshot - YouTube (AFP Português, CNBC Television)

Nord Stream 2. USA nakładają sankcje na rosyjskie firmy

Stany Zjednoczone objęły sankcjami rosyjską Służbę Ratownictwa Morskiego, trzy przedsiębiorstwa i 13 statków uczestniczących w budowie gazociągu Nord Stream 2. Na działania Waszyngtonu odpowiedział już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych poinformował o nowych sankcjach nałożonych w związku z budową niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Na opublikowanej liście znalazły się: Służba Ratownictwa Morskiego (Morspas), trzy przedsiębiorstwa – spółki Mortranssewis, Samarskij Tiepłoenergeticzeskij Imuszczestwiennyj Fond (ang. Samara Heat and Power Property Found) oraz Koksochimtrans oraz 13 statków, w tym barki, holowniki, statki zaopatrzeniowe, m.in. „Akademik Czerski”, „Bałtijskij Issliedowatiel”, „Kapitan Bekłemiszew”, „Siwucz” i „Spasatiel Karew”.

Do sprawy odniósł się już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który stwierdził, że działania Stanów Zjednoczonych mogą mieć wpływ na planowane spotkanie Joe Bidena i Władimira Putina.

- „Musimy się temu przyjrzeć. Z naszymi kolegami jest zawsze tak samo. Mówią jedno, robią drugie”

- powiedział Pieskow agencji Interfax.

W ub. tygodniu natomiast Departament Stanu poinformował, że nie nałoży sankcji na spółkę Nord Stream 2 AG i jej szefa Matthias Warnig. Odstąpienie od sankcji Amerykanie tłumaczą „względami interesu narodowego”, w tym m.in. dbałością o dobre relacje z Niemcami. Zrezygnowanie z sankcji wobec szwajcarskiej spółki odebrano jako zielone światło Stanów Zjednoczonych na budowę niemiecko-rosyjskiego gazociągu.

kak/PAP

Komentarze

Prawda2021.05.24 9:47
Biden --człowiek Putina a kłamali ,ze popieraja Trumpa =====Typowa sztuczka Ruski ===
Zarabiaj nawet 300 dol w dzien w 5 kroków2021.05.23 16:21
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
you2021.05.23 16:48
Potężne tąpnięcie całego rynku kryptowalut. Cyfrowy pieniądz zalicza krach po decyzji chińskich władz. Na wieści z Chin cały rynek kryptowalut zaliczył potężne tąpnięcie. W środę najważniejsze kryptowaluty nie przestają tanieć. Bitcoin po południu polskiego czasu spadł do poziomu 30 tys. dolarów. Jeszcze kilka dni temu waluta kosztowała niemal 60 tys. dolarów. Po 30- 50 proc. w ciągu ostatniej doby tracą właściwie wszystkie główne kryptowaluty: Ethereum, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, XRP czy Polkadot.
ccc2021.05.23 16:49
Bitcoin leży i robi pod siebie chłopcze !
Prawda2021.05.23 14:57
BRAWO USA ---tak czymać wobec Agresora w Europie jak Ukraina Gruzja Mołdawia itd ---
Skrzypek na dachu2021.05.23 14:50
To NIE prawda , ze matis89 mnie dupczyl ! On mnie pomyli z moja stara imieniem Rachela . Wszyscy ja w "allentown" znaja i wiedza , ze to stara k urwa !
matis89 dupczyłem Skrzypka na dachu2021.05.23 14:48
że obaj wpadliśmy na strych synagogi. Rabin z "allentown" był wk urwiony.
matis892021.05.23 14:34
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.05.23 15:00
WAŻNE !!!! NIE ZWRACAĆ UWAGI na TEGO ŁUKASZENKI TROLLA !!!! - - - PODSZYWKA !!!! - - - - A co będzie jak się zaszczepisz? - - - - - - Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Hit kinowy Dumbo2021.05.23 14:04
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak barbarzyńska zaraza palestyńska wylatuje w powietrze, jak palestyńskie dzieciaki wylatują w powietrze, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham naszą domową kozę.
marc2021.05.23 17:03
Jesteś przygłupem !
Hit kinowy Dumbo2021.05.23 13:55
Oglądaj już dziś super film familijny Dumbo 2019 Lektor PL https://bit.ly/3fCSvfb Oraz inne hity. Zapraszam serdecznie Do nowej wyszukiwarki filmów seriali!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.23 13:45
PiSdzielstwo niech przestanie w końcu bruździć bo sami spowodowali, że rozpoczęto budowę gazociągu Nord Stream 2 odmawiając budowy drugiej nitki jamalskiej. Zamiast brać tani gaz z Rosji i opłaty za jego tranzyt do Niemiec to bierze drogi skroplony gaz z USA, uzależniając nas od bardzo niepewnego w razie jakiegoś kataklizmu źródła. Zamiast zgody z sąsiadami PiSdowaty rząd kocha wielkiego brata zza oceanu, któremu najlepiej wychodzi prowadzenie wojen na cudzym terytorium...
F. Drake2021.05.24 8:56
Wypier... ruski pedale!