16.11.20, 12:15Fot. via Pixabay

Norwegia: 3 lata więzienia za ,,mowę nienawiści'' wobec LGBT?

Norwegia znalazła się w czołówce krajów promujących ideologię gender i ograniczających jednocześnie podstawowe swobody obywatelskie. Coś, co rzekomo ma być obroną „różnorodności” i „tolerancji” coraz bardziej przypomina praktyki znane Polakom z czasów komunizmu. Obecnie w Norwegii można trafić nawet na trzy lata do więzienia za „dyskryminacyjne uwagi” o homoseksualistach i „osobach transpłciowych”.

Norweski kodeks karny przewiduje karę roku więzienia dla tych, którzy posługują się tzw. „mową nienawiści” w prywatnych komentarzach wygłaszanych na temat homoseksualistów. Na trzy lata można natomiast trafić do więzienia w przypadku publicznych uwag, które mogą dotknąć homoseksualistów czy „osoby transpłciowe”.

Jest to rozszerzenie przepisów o tzw. „mowie nienawiści”, które poprzednio przewidywały kary za taką mowę w przypadku koloru skóry, pochodzenia narodowego lub etnicznego, „orientacji homoseksualnej”, religii i wierzeń oraz inwalidztwa. W nowej wersji zamiast o „orientacji homoseksualnej” jest mowa o „orientacji seksualnej” oraz dodano „płeć, tożsamość płciową lub ekspresję płciową”.

Zdaniem Moniki Maeland, norweskiej minister sprawiedliwości, zmiany w prawie były konieczne, gdyż należało dostosować ustawodawstwo do „powstających praktycznych sytuacji”. Jej zdaniem osoby „transpłciowe” należą do tych, które wystawione są na „dyskryminację, nękanie i przemoc”. Podobnie argumentują aktywiści ruchu LGBT, twierdząc, że jedna czwarta tzw. „osób LGBT” to ofiary „mowy nienawiści”.

Chociaż Norwegia należy do czołówki krajów, które mają prawo wspierające ideologię gender, dla aktywistów LGBT nie jest ono wystarczająco „liberalne”. Obecnie np. dzieci w wieku siedmiu lat mogą zmienić w Norwegii swoją „tożsamość płciową” bez potrzeby diagnozy medycznej. Nie ma też potrzeby żadnych zabiegów, które zmieniałyby wygląd osoby twierdzącej, że ma inną tożsamość płciową niż jej płeć biologiczna.

Aktywiści z Rainbow Europe uważają, że Norwegia wprowadziła jedynie 68 proc. tego, co uznają za „podstawowe prawa osób LGBT”. Tęczowi aktywiści są „niezadowoleni z faktu, że dzieci młodsze niż siedem lat nie mogą legalnie zmienić swej płci i że interwencja medyczna jest zabroniona w przypadku tych, którzy są za młodzi na świadomie wyrażoną zgodę”. Chcieliby także usunięcia wymogu oceny zdrowia psychicznego osoby, która stara się o opiekę medyczną związaną z transpłciowością.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

B522020.11.19 19:00
nasza czerwona szarańcza też by tak chciała
R2020.11.17 10:54
ciekawe czemu Bóg od tysiąca lat nie zniszczył ani tej Norwegii ani Anglii (adopcje dla homoseksualistów), ani Chin (aborcje miliardowe), ani Francji, ani Turcji, ani Niemiec, ani Izraela, ani wielu podobnych krajów które wymordowały miliony ludzi ?
B522020.11.19 18:59
może mu się nie spieszy albo może ma inne priorytety może w pierwszej kolejności spuścił zarazę za kupowanie wszystkiego od komunistów
R.W.2020.11.22 1:41
Za czasów Noego czekał 120 lat na poprawę wśród ludzi. 120 lat Noe budował Arkę i nadszedł taki dzień, że BÓG kazał Noemu wejść i zamknąć drzwi do Arki i wtedy z czasu Miłosierdzia przeszliśmy w czas sprawiedliwości czyli oczyszczenia przez nadmiar wody. Obecnie też mamy czas miłosierdzia ale jego koniec da się wyczuć. Potem będzie czas sprawiedliwości o oczyszczenie przyjdzie tym razem nie przez wodę ale przez ogień. Arką na dzisiejsze czasy ma być oddanie się niepokalanemu sercu Maryi i codzienna modlitwa na Różańcu, częsta spowiedź i przyjmowanie Najświętszego Sakramentu . Czas bezbożnych krajów i ludzi niedługo przeminie skończy się naigrywaniem się z prawa Bożego i mocy samego BOGA...
Szamasz2020.11.17 10:27
Norwegia to kraj w którym władza lewactwa trwa bez przerwy i jest zasymilowana ze zborami protestanckimi, które w swej nowoczesności zaczynają cenzurować Pismo Święte. Zresztą cała Skandynawia podobnie jak Belgia, Holandia czy Luksemburg zaprowadza powoli terror lewicowy poprzez cenzurę i penalizację dla nie stosujących się do narzuconej nowomowy . Tam media są opanowane w całości przez lewackich lektorów, którzy dzień w dzień piorą mózgi swoim obywatelom. W Polsce to TVN!!!!
.2020.11.17 10:17
Ludzie wiecie że obrażanie i dyskryminowanie każdego człowieka bez względu na orientację jest karalne
Jakub2020.11.17 4:39
Typowo komunistyczne, antykatolickie prawodawstwo w Norwegii. Tego w Polsce nie chcemy. Nienawracający się sodomita jest zgorszeniem dla ludzi normalnych a zachętą do grzechu ludzi o chwiejnej moralności i poglądach a także dla dzieci gdy ze swymi grzechami się obnosi.
Jan Radziszewski2020.11.17 3:07
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż + Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
opty2020.11.16 16:32
a mówienie o lewactwie mających krew 150 000 000 ludzkich pomordowanych od Lenina, Stalina, Hitlera, Pol Pota, Honeckera, Jaruzelskiego to mowa nienawiści???
Jakub2020.11.17 4:43
No przecież do katówny latają "nasze" "elity" prawicowointelektualne, plując Polakom, ofiarom stanu wojennego w twarz.
gay2020.11.16 15:57
Pisiory zróbcie wszystko żeby to łajno zostawić
hehehe2020.11.16 13:59
Rozumiem, że można garować za powiedzenie "pan" do zarośniętego draba w spódnicy ?
realnie2020.11.16 14:21
Niestety, źle rozumiesz. To idzie dalej. Można pójść garować za powiedzenie "pan" do pana w spodniach jeśli w danej chwili czuje się innym gendrem. Za chwilę może cię to samo spotkać za zwrócenie się do tego samego osobnika "pani". Według norweskiego prawa (o czym jest mowa w artykule powyżej) nie trzeba zmieniać żadnych cech identyfikujących płeć.
hehehe2020.11.16 15:28
Hmmm... to można będzie legalnie wchodzić do damskiego kibla i nikt nie ma prawa protestować ? Ciekawe :-)
matis892020.11.16 13:56
Przecież u nas za lewackiego PISu jest takie samo prześladowanie katolików, patriotów, konserwatystów rękami masońskiego FaceBooka itp.., komunistyczna cenzura i prześladowanie za poglądy. W PISowskim systemie edukacji też odbywa się to prześladowanie, ludzie są wywalani z pracy, jest ostracyzm za poglądy nie lewackie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.16 16:00
lewackiego PISu weź koło i .......
Św. JPII krytykował (mowa nienawiści)2020.11.16 13:52
Parlament Europejski, który już za jego pontyfikatu wydawał rezolucje skupiające się na promowaniu homoseksualizmu. „Parlament w sposób nieuprawniony nadał walor prawny zachowaniom dewiacyjnym, niezgodnym z zamysłem Bożym: wiemy, że człowiek ulega słabościom, ale Parlament w ten sposób poparł ludzkie słabości. Nie uznano faktu, że prawdziwym prawem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą, które pozwala żyć w zgodzie z prawym sumieniem” – mówił papież". . . . . "Ojciec Święty stwierdził wprost: „Dzieciom tym wyrządza się poważną krzywdę, ponieważ w takiej rodzinie zastępczej nie znajdują ojca i matki, ale dwóch ojców albo dwie matki”. . . . . " Z Listu do Rodzin: „Przemawiam mocą Jego prawdy do człowieka naszych czasów, aby pojął, jak wielkim dobrem jest małżeństwo, rodzina i życie, jak wielkim niebezpieczeństwem jest brak poszanowania dla tych rzeczywistości, bagatelizowanie tych największych wartości, które składają się na życie rodziny i stanowią o godności człowieka.” . . . AMEN
Marian2020.11.16 13:34
Gdybym ja żył w Norwegii to już miałbym dożywocie.
hehehe2020.11.16 14:02
Znaczy normalny jesteś :-)
Anonim2020.11.16 15:36
Skoro nie potrafisz przeżyć dnia bez obrażania innych, to pewnie byś miał.
Moly2020.11.17 1:18
Obupolna wiec kozrzysc: dla Norwegii i dla Ciebie
Max2020.11.16 13:27
Dokładnie tym samym w moich oczach jest paragraf o obrazie uczuć religijnych tylko w drugą stronę. Jeden i drugi przepis oceniam negatywnie ponieważ łamie podstawowe prawa człowieka, równość wobec prawa.
Michał Jan2020.11.16 14:34
To źle kombinujesz, bo drugą stroną nie są uczucia religijne, tylko "religiofobia". Nazywanie katolików talibami itp. nie jest karane. Inaczej jest z ranieniem uczuć wyższych, do której zalicza się atak i na symbole religijne, i narodowe, i państwowe. Do tej pory sądy dobrze sobie radzą z właściwą klasyfikacją i byle wygłupy p. Darskiego nie są zaliczane do tej kategorii.
Max2020.11.16 15:02
To po co ten przepis jest, to co opisałeś to przestępstwa z innych paragrafów, np wandaliz, zniszczenie mienia etc. Dlaczego tworzyć prawo które wyjątkowo traktuje osoby wierzące. Konstytucja wyraźnie mówi że Polska jest dobrem wspólnym zarówno wierzących jak i niewierzących.
Michał Jan2020.11.16 15:10
Ale to współistnienie nie zezwala ani niewierzącym na np. bezczeszczenie rzeczy świętych dla katolików ani tym drugim na bezczeszczenie rzeczy świętych dla wyznawców innych religii. A wszystkim razem wziętym na bezczeszczenie symboli ich łączących, czyli narodowych i państwowych. Atak farbą na Obraz Jasnogórski, to chyba coś więcej niż wandalizm, nieprawdaż? Podobnie jak (zachowując proporcje) zniszczenie Kolumny Zygmunta lub Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie.
Dam2020.11.16 15:38
Jeżeli uważasz, że niszczenie symboli powinno być traktowane gorzej, niż zwykły wandalizm, to zniszczenie tęczy w Warszawie powinno także być tak traktowane. To tak samo symbol dla wielu.
Michał Jan2020.11.16 18:12
A nie było? Pomijając, że ta konstrukcja stała u wejścia do Kościoła Świętego Zbawiciela...
Michał Jan2020.11.16 18:15
A ta tęcza, to jakaś mistyczna była? Bo przynależność do jakiejś orientacji seksualnej, czy preferowanie życia rozwiązłego jakoś ze sprawami wyższymi, typu religia, naród, jakoś mi się nie kojarzą. Nie domagam się kar za spalenie flagi Legii.
Dam2020.11.17 8:26
Jest to dla wielu symbol dający nadzieję, przynależność itp. Ja osobiście jestem za wolnością słowa i braku prawnej obrony uczuć jakichkolwiek, ale skoro jest to trzeba być konsekwentnym i bronić wszystkich.
Michał Jan2020.11.17 9:30
Jeżeli przyrównujesz "tęczę" do symboliki chrześcijańskiej, to nic nie wiesz o chrześcijanach.
Dam2020.11.17 14:39
Dla niektórych ważnym symbolem jest półksiężyc, dla niektórych krzyż, dla niektórych gwiazda Dawida, dla niektórych durszlak, a dla niektórych tęcza. Dlaczego uczucia tylko niektórych z nich mają być chronione prawnie? Albo wszyscy albo nikt.
fedcb2020.11.16 13:15
Za niedługo będą zakładać obozy koncentracyjne!
AAAtomek2020.11.16 13:14
"Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiadane nie jest wolne. Jeśli jest spętane egocentryzmem, kłamstwem, podstępem, może nawet nienawiścią lub pogardą dla innych - dla tych na przykład, którzy różnią się narodowością, religią albo poglądami. Niewielki będzie pożytek z mówienia i pisania, jeśli słowo będzie używane nie po to, aby szukać prawdy, wyrażać prawdę i dzielić się nią, ale tylko po to, by zwyciężać w dyskusji i obronić swoje" - Jan Paweł II (Olsztyn 6 czerwca 1991). Tak orzecze wasz święty.
Sw. JPII krytykował Parlament Europejski,2020.11.16 13:50
który już za jego pontyfikatu wydawał rezolucje skupiające się na promowaniu homoseksualizmu. „Parlament w sposób nieuprawniony nadał walor prawny zachowaniom dewiacyjnym, niezgodnym z zamysłem Bożym: wiemy, że człowiek ulega słabościom, ale Parlament w ten sposób poparł ludzkie słabości. Nie uznano faktu, że prawdziwym prawem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą, które pozwala żyć w zgodzie z prawym sumieniem” – mówił papież". . . . . "Ojciec Święty stwierdził wprost: „Dzieciom tym wyrządza się poważną krzywdę, ponieważ w takiej rodzinie zastępczej nie znajdują ojca i matki, ale dwóch ojców albo dwie matki”. . . . . " Z Listu do Rodzin: „Przemawiam mocą Jego prawdy do człowieka naszych czasów, aby pojął, jak wielkim dobrem jest małżeństwo, rodzina i życie, jak wielkim niebezpieczeństwem jest brak poszanowania dla tych rzeczywistości, bagatelizowanie tych największych wartości, które składają się na życie rodziny i stanowią o godności człowieka.” . . . AMEN
"3 lata więzienia..."2020.11.16 12:47
Trochę mało, ale na początek ujdzie.
wiesz, że chyba masz rację2020.11.16 14:57
Jeśli zamknie się 99% populacji, tzn tych wstrętnych tradycjonalistów, to nie będzie miał kto utrzymać dewiantów i może coś w końcu trafi do ich zboczonego mózgu, o ile go w ogóle mają ...
Po 11 ...2020.11.16 12:28
Przypominam, że są kraje gdzie można na 2 lata trafić do więzienia za "obrażanie uczuć religijnych".
hehehe2020.11.16 14:01
I są tez takie gdzie można stracić łeb bez sądu :-)
Anonim2020.11.16 12:27
Czarny dzień dla katolików, nie można pluć jadem.
Jan Radziszewski2020.11.17 3:06
ty żydowski anonimie wkrótce budiet pluć w Piekle ogniem i siarką /Ap 21,8)