02.07.19, 11:50

O. James Martin: Papież mianował wielu biskupów pro LGBT

O. James Martin SJ odprawił Mszę świętą dla uczestników homo-parady. Jak powiedział, "katolicy LGBT" mają być "pełni nadziei", bo paież Franciszek ma "przyjaciół LGBT" i mianował "wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów, którzy wspierają LGBT".

James Martin SJ jest redaktorem amerykańskiego magazynu "America". Pełni zarazem funkcję konsultora Watykanu ws. komunikacji. Poświęca się głównie lobbowaniu na rzecz zmiany podejścia i nauczania Kościoła w kwestii homoseksualnizmu.

Teraz w Nowym Jorku współuczestniczył w homoseksualnej paradzie. Odprawił mianowicie Mszę świętą dla homoseksualistów w parafii św. Franciszka z Asyżu, którą określono jako "Msza przed paradą".

Jak zapewniał ks. Martin, homoseksualiści mają być pełni nadziei na zmiany w Kościele, bo w ostatnich latach "wykonano wiele pozytywnych kroków na rzecz katolików LGBT". To głównie zasługa papieża Franciszka, który - powiedział Martin - jest pierwszym papieżem używającym słowa "gej". "Ma przyjaciół LGBT. Mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT" - dodał.

To zresztą prawda. W Stanach Zjednoczonych awansowało wielu hierarchów sprzyjających lobby LGBT. Jednym z nich jest na przykład obecny arcybiskup Chicago, kard. Blase Cupich. Inny to kard. Joseph Tobin, arcybiskup Newark.

Ks. Martin porównywał homoseksualistów do Pana Jezusa.

"Czasami wasza rodzina może was nie rozumieć, tak jak rodzina JEzusa. Czasami możecie czuć się nieakceptowani w niektórych miejscach, jak Jezus w Samarii. Czasem będzie się wydawać, jakbyście nie mieli domu, tak, jak Jezusowi" - perorował.

Jak dodawał, "ludzie LGBT" powinni być w Kościele "nie tylko witani, akceptowani i włączani", ale powinni także "przewodzić".

bsw/lifesitenews.com

Komentarze

ect2019.07.3 9:00
Ludzie, w tym katolicy, powinni odnosić się z szacunkiem i miłością do wszystkich chorych, w tym do osób ze skłonnościami homoseksualnymi, czy np. alkoholików. Co do tej prostej zasady wszystko jest jasne. Grzechem jest natomiast pójście za chorymi skłonnościami, czyli czyny homoseksualne lub upijanie się. A już wielką niedorzecznością jest narzucanie społeczeństwu opinii, że takie zachowania są OK.! Nikt o zdrowych zmysłach nie nazwie chorych zachowań zdrowymi. Czy możecie sobie wyobrazić, aby np. w szkołach uczono dzieci picia alkoholu, dlatego że jakaś grupa alkoholików tego żąda? Niestety w niektórych szkołach na zachodzie dzieci uczy się masturbacji, czy mówi się, że może sobie wybrać płeć, bo ono może zdecydować czy będzie chłopcem czy dziewczynką niezależnie od tego jakie ma narządy seksualne. To tak jakby dziecku powiedzieć możesz się upijać jak Ci podoba, bo każdy jest wolny. Nie potrzebujemy w Polsce programowej demoralizacji dzieci. Nie mówcie, ze środowisko LGBT upomina się tylko o swoje prawa i nie wyrządza nikomu krzywdy, bo to wielkie kłamstwo. O jakie prawa się upomina, o prawo do wypaczania zdrowych zasad moralnych obowiązujących w społeczeństwie , o adopcje dzieci przez osoby z zaburzeniami psychicznymi, czy o demoralizacje dzieci i młodzieży?
ect2019.07.3 8:54
Chrześcijanie powinni odnosić się z szacunkiem do wszystkich chorych, w tym do osób ze skłonnościami homoseksualnymi, czy np. alkoholików. Grzechem jest natomiast pójście za chorymi skłonnościami, czyli czyny homoseksualne lub upijanie się. Nikt o zdrowych zmysłach nie nazwie chorych zachowań zdrowymi. Czy możecie sobie wyobrazić, aby np. w szkołach uczono dzieci picia alkoholu, dlatego że jakaś grupa alkoholików tego żąda? Niestety w niektórych szkołach na zachodzie dzieci uczy się masturbacji, czy mówi się, że może sobie wybrać płeć, bo ono może zdecydować czy będzie chłopcem czy dziewczynką niezależnie od tego jakie ma narządy seksualne. To tak jakby dziecku powiedzieć możesz się upijać jak Ci podoba, bo każdy jest wolny. Nie potrzebujemy w Polsce programowej demoralizacji dzieci. Nie mówcie, ze środowisko LGBT upomina się tylko o swoje prawa i nie wyrządza nikomu krzywdy, bo to wielkie kłamstwo. O jakie prawa się upomina, o prawo do wypaczania zdrowych zasad moralnych obowiązujących w społeczeństwie , o adopcje dzieci przez osoby z zaburzeniami psychicznymi, czy o demoralizacje dzieci i młodzieży?
Marta2019.07.3 8:32
Dla każdego grzesznika jest miejsce w kościele. Trzeba się nieustannie nawracać. Jeśli homoseksualiści będą sie leczyć i żyć w czystości, to przecież jest dla nich miejsce w kościele. Ale nie róbcie z nich ludzi lepszej kategorii!
toni2019.07.3 8:01
mało to że heretyk to jeszcze IDIOTA
smakosz2019.07.3 0:16
Czy mieszanie g.... w cudzej d.... jest czyms na prawde wspanialym? Wyobrazmy sobie jaki smrod musi temu towarzyszyc. Smacznego!
OTO2019.07.2 22:24
potwierdzamy to , co napisali Ziutek, zatroskany, Polak, Matka Polka, ect, moher, Durczykiewicz, matis 89, JA, Tomasz, west , [mihu - błądzisz, ale przypuszczamy masz dobrą wolę], obserwator katolik, Michał Pasierb, Wojtek Polak, aleksandra, katecheta. Módlmy się za siebie, za nas samych , abyśmy mieli czyste oczy i serca wrażliwe na wiarę w prawdy Boże, kierownictwo Ducha Świętego , który jest Duchem Prawdy Jezusa Chrystusa i stróżem sumienia. Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący... Amen.
Siss2019.07.2 22:16
Gender to anagram słowa ,,redneg'', tłumaczony jako ,, czerwona negacja''. Nie jest tajemnicą że jest to spodziewany antychryst, sługa bestii, którą jest komunizm. Poczytać Apokalipsę wystarczy. Bestia której zadano cios, a jednak przeżyła. Komunizm ma się świetnie tylko pod innym płaszczykiem. A słudzy LGBT są sługami antychrysta.
katecheta2019.07.2 21:58
"Przyjdą fałszywi prorocy..."
JA2019.07.2 21:39
Czy Keller , teraz tu jako robaczek musisz używać swoich brudnych słów ? Nie stać cię na przyzwoity, ładny język polski ?!
JA2019.07.2 21:30
Jest to następny już z kolei dowód (pisałem o tym wielokrotnie, o głównych i różnych metodach niszczenia Kościoła przez Franciszka), że Bergolio -Franciszek rozwala Kościół Katolicki i niszczy prawdziwą wiarę w Jezusa Chrystusa. Czyni to co mu dyktuje światowa masoneria. Módlmy się o zachowanie wiary w sercach zwykłych katolików.
[email protected]2019.07.2 20:56
"obrzydlistwo w oczach Pana" ...kto ma czelność unieważniać te słowa???
Hanna2019.07.2 20:53
Gadać to sobie każdy może, a katolicy powinni studiować i przestrzegać słów w Piśmie Świętym- to są żywe słowa Jezusa. I wszystko jasne!!!
Rafapon2019.07.2 20:11
Im wyżej w hierarchii kościelnej tym więcej pedałów. Poczytajcie sobie niedawno wydaną książkę SODOMA. Tak że już z tej racji musiał takich mianować, hetero to wsród nich zupełna mniejszość.
igor2019.07.2 20:06
jeżeli chodzi o franka to wójciak na samym początku powiedziała, ten typek zasiał tyle zamętu co Aleksander VI
igor2019.07.2 20:02
skur wysynów w Kościele nie brakuje
abcd2019.07.2 19:39
I rzekł do nich papież: "Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię."
aleksandra 2019.07.2 19:16
LGBT= dewiacja seksualna.Jeżeli ktoś twierdzi , że jest Napoleonem to ewidentnie ma problem On, a nie jego otoczenie.
Wojtek Polak 2019.07.2 18:38
Do O. James Martina i wszystkich propagatorów wszelkiej zboczonej ohydy o to co mówi Najwyższy, Stwórca nieba i ziemi. Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)….Przydał by się żeby te słowa co niektórzy duchowni KK wyryli sobie na sercu i w głowie.
Michał Pasierb 2019.07.2 17:06
Ktoś tu napisał w komentarzu,że "karawana jedzie dalej" ;owszem, ale pytanie gdzie dojedzie?? Proszę zwrócić uwagę na, wzmiankowanego powyżej, kard.B. Kupicha -to ten,który sprzedaje polski kościół w Chicago, gdyż nie ma kasy na odszkodowania za molestowania.PISMO ŚWIĘTE mówi wilkach w owczych skórach.....
michu2019.07.2 17:47
Gdyby tam byli polscy patrioci to by tę transakcję próbowali powstrzymać odwołując się do papieża.
obserwator katolik2019.07.2 17:03
Ze złem nie ma kompromisu. Dzisiaj trzeba wybrać, albo uznajemy zwierzchnictwo Boga, Jego przykazan, nauke Ewangelii Jezusa Chrystusa, albo zaprzeczenie tej Ewangelii z satanistycznym jednym przykazaniem-' rob co chcesz'. Nie dajmy się nabierać więcej lewicowym fałszywym prorokom - lansowanie przez nich pro-genderowych celebrytow, czy stacji takich jak CNN, Netflix to sączenie trucizny. Genderyzm czy Ewangelia sukcesu jest zaprzeczeniem Ewangelii Chrystusa.
Siss2019.07.2 22:23
Masz rację. Głupcy myślą, że idąc na ugodę ze złem , chronią siebie i będzie im dobrze. Diabeł gardzi tysiąc razy bardziej takimi, którymi udaje mu się posługiwać. Nie ma przyjaźni z diabłem! Potem jest już za późno na uwolnienie
robaczek 2019.07.2 16:34
PATO-KATOLICY polscy!! moje glupie ale kochane misie ;] karawana jedzie dalej. szczekajcie szczekajcie ;] buziaczki******
Siss2019.07.2 22:11
Dobry nick wybrałeś. Robale się depcze
michu2019.07.2 15:06
Skoro hierarchia go nie upomina a głosi on takie tezy PUBLICZNIE tzn, że mieści się w nauce Kościoła ;)
ect2019.07.2 16:55
To znaczy tylko tyle, że hierarchia popiera zło.
michu2019.07.2 17:46
Wtedy trzeba się odwołać do papieża.
ect2019.07.2 20:12
Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. W swoim czasie przywróci ustanowiony przez siebie porządek. Z Ps 11: "Bada Pan sprawiedliwego i występnego, Jego dusza nie cierpi miłujących nieprawość. Węgle ogniste i siarkę ześle na grzeszników, wiatr palący będzie ich udziałem. Bo Pan jest sprawiedliwy i sprawiedliwość kocha, ludzie prawi ujrzą Jego oblicze."
michu2019.07.2 21:06
Ale skąd wiadomo co jest sprawiedliwe a co nie? Po katolicku, nie protestancku, starokatolicku itp, dla których czas gdzieś tam się zatrzymał (najczęsciej na jakimś soborze). Zawsze wyjaśnia to AKTUALNA hierarchia.
ect2019.07.2 21:32
Zachowania homoseksualne według nauczania KK są grzechem i doskonale o tym wiesz. Do czego zmierzasz?
michu2019.07.2 22:49
To wiadomo. Może np przekaz medialny jest nieprawdziwy ;)
ect2019.07.3 8:37
Prawdy wiary poznaje się z Biblii i Tradycji Kościoła, przekaz medialny nie jest źródłem nauczania Kościoła, choć może być sposobem nauczania jeśli czerpie ze źródeł nauki Kościoła.
michu2019.07.3 9:46
Chodzi o to, że może media kłamią na temat wypowiedzi tego zakonnika. Interpretacja prawd wiary należy do hierarchii. Przestępstwo np herezji ISTNIEJE i prawowite władze winny reagować, ale jeżeli MA MIEJSCE.
west2019.07.2 14:49
Przecież uczestnictwo w mszy z założeniem, że jest to msza popierająca grzech jest lekko mówiąc świętokradztwem i jawną profanacją. Czy papieżowi odebrało wzrok, że tego nie widzi ? A może papież trwa w zaprzeczeniu roli bycia następcom św. Piotra. O ile poprzedni papieże byli dla mnie z całą pewnością opoką, skałą, na której Pan nasz Jezus Chrystus buduje swój Kościół, to o obecnym papieżu wachałbym się to stwierdzić...
matis892019.07.2 14:42
Co to za dziwaczne szmaty on nosi na sobie. Jak BErgoglio zmieni już Liturgię Św. to i pewnie wprowadzi takie nowe gejowskie dziwaczne szaty liturgiczne.
stahu2019.07.3 0:59
wyglądają na ....szatańskie?!
Tomasz2019.07.2 14:39
Grzech sodomy i gomory wspierany przez Papieza? Szok! Ojciec Martin to zly czlowiek! Szatan jest w jego duszy! Odrzuca nauke zapisaną w Biblii ! A jak odrzuca Biblie to jest niewierzacy!
matis892019.07.2 13:48
Dlatego też Bergoglio jest ostatecznym Fałszywym Prorokiem Oszustem z Apokalipsy Św. Jana. Nie tylko niszczy prawdziwe nauczanie i prawdę, ale obsadza wysokie stanowiska takimi oszustami jak on, tak aby na konklawe Kościół już nie miał zdolności wybrać prawego i katolickiego papieża, skoro lewakoateiści i sodomici będą wybierali. Stąd też za Bergoglio usuwa się prawych kapłanów głoszących zdrową naukę wbrew lewakom w sutannach.
Polak2019.07.6 11:36
Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni! - Nie Bergoglio tylko papież Franciszek. Gdzie niby usunął prawych kapłanów a mianował lewackich w Polsce? Podaj przykład, proszę!
Durczykiewicz2019.07.2 13:32
Wkładanie penisa do odbytu innego mężczyzny jest nielogiczne. Rozumiem, że są osoby o skłonnościach homoseksualnych, ale praktykowanie homoseksualizmu i promowanie dewiacji jest nie do przyjęcia. Homoseksualizm jest wbrew naturze.
ect2019.07.2 16:57
I w tym temacie zgadzam się z Tobą całkowicie.
polak2019.07.2 17:35
ktoś kiedyś powiedział: tłok ma chodzić w cylindrze, a nie w rurze wydechowej
moher2019.07.2 13:28
Światłem niech będzie mi Krzyż Święty, a nigdy wodzem smok przeklęty. Idź precz, szatanie, duchu złości, nigdy mnie nie kuś do marności. Złe to, co proponujesz mi. Sam swoją truciznę pij!
ect2019.07.2 13:12
Z Księgi Rodzaju: Pan rzekł: «Głośno się rozlega skarga na Sodomę i Gomorę, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie."
Andrzej 2019.07.2 13:08
To woła o pomstę do Nieba, a piekło będzie wybrukowane głowami niektórych kapłanów. !!!!!!!!!
Polak2019.07.2 12:43
gender niszczy całe społeczeństwo, gender to homoterroryzm
Matka Polka2019.07.2 12:37
Ciężki czasy idą. Szykujcie katakumby. Tyle w temacie.
Polak2019.07.2 12:25
Genderyzm to satanizm, czyli zamiana wiary w Boga na bożka seksu czego owocem jest śmierć duchowa. Ludzie opamiętajcie się póki czas bo będziecie zgubieni.
zatroskany2019.07.2 12:24
Ktoś wątpi jeszcze ... Przykrywka jest jak zawsze piękna, wykorzystana jest lojalność, posłuszeństwo. ale i głupota . Jest to bardzo bardzo przykre przynajmniej dla mnie Jezus powiedział "idź i nie grzesz więcej. Proste słowa . Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha... puki widać jeszcze prawdziwego Jezusa i słychać Jego naukę
Siss2019.07.2 22:19
Pewnie że tak! Pod przykrywką przyzwoitości i wzniosłych haseł przemyca się krzywdę i najohydniejsze zło.
Ziutek2019.07.2 12:17
To nie Kościół ma się zmieniać ale pedały i jeśli chcą być w Łodzi Piotrowej to czas na celibat i leczenie i się😄
aleksandra 2019.07.2 19:12
LGBT = to dewiacja seksualna, jeżeli ktoś twierdzi, że jest Napoleonem to ewidentnie ma problem On, a nie jego otoczenie.
Gość2019.07.2 12:07
Dobra, ale wytłumaczcie mi, w czym wam to LGBT przeszkadza? Tylko prośba o pominięcie argumentów o paradach równości, bo 99% uczestników to rodziny z dziećmi. Te zdjęcia, które publikuje fronda to idiotyczna manipulacja.
nn2019.07.2 12:25
Poczytaj Stary Testament, a zrozumiesz!
Lublinianka2019.07.2 12:35
Jedna jaskółka wiosny nie czyni - to, że TVN pokazał na gejoparadzie jakąś wariatke pokazująca małemu dziecku dewiantów w sukienkach nie oznacza, że 99% uczestników to rodziny z dziećmi!!! Slyszales o manipulacji? Nie? To najpierw poczytaj o technikach manipulacji medialnej, a potem o postulatach sodomitow, to zrozumiesz co nam w tym środowisku przeszkadza!
Gość2019.07.2 12:52
Byłeś kiedyś na takiej paradzie? Bo zakładam że nie. Przejdź się kiedyś, a później dopiero się wypowiadaj.
Waldemar K.2019.07.3 1:45
A ty byłeś pewnie na takiej paradzie?? Tak zdecydowanie piszesz!? Jak byłeś umalowany! Jak byłeś rozebrany, ewentualnie , co założyłeś damskiego? A może coś gorszego na niej pokazywałeś? No, pochwal się ! No i co , ta ohyda, to niic takiego? Tak uważasz? Czemu od razu się nie przyznasz, że byłeś tam i że jesteś gejem?? Nie wstydź się , nie przyłoże ci przez ekran kompa?
Artus2019.07.2 12:42
spróbuj chodzić na rękach, a nogami jeść ... albo oczami słuchaj muzyki itd.; albo wyrzuć wszystkie dowody twierdzeń matematycznych i opisz świat swoimi uczuciami ... wyrwij drzewo z korzeniami i wołaj, by ci szumiało, gdy odpoczywasz ...
Gość2019.07.2 12:51
Nawet jeśli zrobię to co mówisz, w czym TOBIE to będzie przeszkadzać? Jak to wpłynie na Twoje życie?
Artus2019.07.2 18:11
chcę poznawać prawdę, widzieć ludzi i świat takimi jakie są; każde oszukaństwo, iluzja, pozór mnie zniewala ...świat jest nieskończony, a oni każą mi patrzeć na wulgarne atrapy człowieka, prawdy, Boga ...
Siss2019.07.2 22:05
najpierw zrób! Wtedy się dowiesz w czym mi to przeszkodziło
ect2019.07.2 13:14
Do Gościa z Księgi Rodzaju: Pan rzekł: «Głośno się rozlega skarga na Sodomę i Gomorę, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie.»
Gość2019.07.2 13:17
No przyznam że te bajki fragmentami są nawet ciekawe, ale nie na tyle żeby na nich budować swój światopogląd.
ect2019.07.2 16:46
Wygodniej jest potraktować Słowa Boga jako bajkę, niż zmobilizować się do życia w prawdzie. Jest tylko jeden mały szczegół, to życie szybko mija a potem ciąg dalszy z Bogiem albo z diabłem, który już taki tolerancyjny jak tutaj nie jest. Tu nie o światopogląd chodzi tylko o prawdziwe szczęście.. Z Księgi Rodzaju: „Słońce wzeszło już nad ziemią, gdy Lot przybył do Soaru. A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia pochodzący od Pana z nieba. I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność.”
Piotr 2019.07.3 1:03
No widzisz, im dłużej czytam ten fragment i obserwuje naszą rzeczywistość widzę, że to co tu jest napisane jest prawdą tylko Pan Bóg w ogniu i siarce odebrał tym ludziom rozum i zagłady dokonali sami . Popatrzcie tylko co się dzieje , chrześcijan się morduje a LGBT jest wewnętrznie skłócone - geje przeciw lesbijką , transy przeciw gejom - i jeszcze feministki walczą bo ich prawa są zagrożone. Normalnie ogień i siarka. I tylko ten co ma trochę zimnej krwi i rozumu (Lot) uchodzi z rodziną do innej krainy.
Waldemar K.2019.07.3 1:48
A co twoje przebierańce gejowskie ciekawsze? Nienormalność w każdym calu! Woła o pomstę do Nieba!
Jahu2019.07.2 13:24
Bo robią z ludzi wariatów próbując wmówić społeczeństwu, że facet może być żoną, a kobieta mężem..
Gość2019.07.2 13:35
Po raz kolejny, ale w jaki sposób CIEBIE to bezpośrednio dotyka to co ktoś tam sobie myśli?
Jahu2019.07.2 13:53
ty jakiś niekumaty jesteś? przecież mówię Ci, że z normalnego społeczeństwa próbują robić wariatów, ja też jestem społeczeństwem więc i ze mnie jako jednostki chcą zrobić wariata każąc mi zaakceptować kłamstwo.tu nie chodzi co oni sobie myślą bo myśleć sobie mogą co chcą, problem jest w tym, że to chore myślenie chcą narzucić jako normę.
ect2019.07.2 16:54
Nie ma dużych szans na rzeczową dyskusję z Gościem. Tam gdzie chore żądze zdominowały człowieka umysł jest zaćmiony. On tylko pyta, ale odpowiedź już zna lepiej od wszystkich.
matis892019.07.2 14:18
Głownie dwie rzeczy. Sodomici ze swoją seksualnością wchodzą ludziom na głowę, narzucają i kradną słownictwo które ich nie opisuje. Dwa ruch sodomski odka domaga się dzieci stał się ruchem propedofilskim.
Jerzy2019.07.2 22:52
Bo wiemy co ich poprzednicy zrobili w latach 30-ych w II Rzeszy i nie chcemy, aby po zmianie nazwy z "rasy aryjskiej" na "społeczność lgbtqq" powtórzyli "osiągnięcia" ich poprzedników z III Rzeszy, w dodatku bardziej, a do tego dążą i nawet specjalnie się z tym nie kryją. Pojąłeś Gościu? Jeśli nie, to znaczy że jesteś jednym z nich i uprawiasz tu waszą ideologię "rasy panów" - ale dziś już wam się nie uda jak wtedy...
Waldemar K.2019.07.3 1:36
Gościu!? A może powiesz nam, co podpisał Trzaskowski do realizacji w warszawskich szkołach, odnośnie LGBT? Co? Naprawdę nie wiesz ? Biedny pokrzywdzony jesteś? Przestań udawać głupka? OK? Wszyscy wiedzą, tylko ty spadłeś z " księżyca" i nie wiesz, czego mają być uczone dzieci, jakich dewiacji i zachowań ! Jakie to wszystko cacy u was z tym LGBT!!!
Anna2019.07.3 11:17
Ale chrzanisz, goścciu! Udajesz, czy rzeczywiśccie taki ograniczony jesteś? Parada to tylko czubek góry lodowej. Reszta to SOdoma i Gomora.
Jan2019.07.2 12:04
Apage satanas!!!
stahu2019.07.2 13:11
Niech cie zgromi Pan!
Szendzielarz2019.07.2 15:43
rozumiem że chodzi ci o tego pedała