30.10.15, 08:00

Obrońcy życia mają przeprosić Pro Familię. Jacek Kotula: nie przeproszę

- Sąd ograniczył jednak miejsca przeprosin z trzech regionalnych gazet do dodatku do „Gazety Wyborczej” - mówi Jerzy Kwaśniewski, adwokat z Instytutu Ordo Iuris, reprezentujący obrońców życia. - Ograniczył też treść samego oświadczenia wskazując, że Jacek Kotula i Przemysław Sycz mają przeprosić za to, że organizując pikiety i manifestacje w obronie życia nienarodzonych dzieci, przekazywali informacje o tym, że w szpitalu zabija się dzieci i tym samym w opinii sądu naruszyli dobre imię szpitala.

Mecenas dodaje, że sąd wskazał, iż słowo „zabić” w opinii sądu zawsze ma jednoznaczną konotację kryminalną. - W naszej, oczywiście, tak nie jest - podkreśla i dodaje, że po uzyskaniu uzasadnienia pisemnego rozważą złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Jacek Kotula przepraszać nie zamierza: - Nie będę przepraszał w gazecie za coś, co jest prawdą. Nadal będziemy robić pikiety i kontynuować walkę o życie od poczęcia. Nie po to biskup poświęcał ten szpital, żeby robić w nim aborcje.

MT/nowiny24.pl

Komentarze

anonim2015.10.30 8:09
A to ciekawe, dobre imię szpitala zostało naruszone przez to, że ujawniono iż w szpitalu tym morduje się nienarodzone dzieci. Obłuda. Cóż, przyłączam się do Jacka i Przemysławy. Bądźcie wytrwali i nie przepraszajcie za prawdę.
anonim2015.10.30 8:10
Czy legalizm prawny może zmienić ocenę w kategoriach moralnych?
anonim2015.10.30 8:16
@Unreal. Eufemizmy zasłaniają nam rzeczywistość, dopóki sami się z nią nie zderzymy. To dotyczy nie tylko słowa "aborcja", lecz także na przykład wyrazu "eutanazja". Ono było w użyciu już podczas mordowania ludzi psychicznie chorych i upośledzonych przez niemieckich nazistów, co zapoczątkowało zbrodnie ludobójstwa przez nich popełnione. Gdyby wtedy znaleźli się tacy odważni, którzy poszliby demonstrować przed ośrodkami eutanazyjnymi , pewnie i oni byliby skazani za nazwanie rzeczy po imieniu. Unikając tego, zmierzamy znowu ku powtórce tamtych zbrodni.
anonim2015.10.30 8:50
Zeby za prawde trzeba bylo przepraszac to juz szczyt podlosci.
anonim2015.10.30 9:11
Ten sąd nie posiada niezbędnej kwalifikacji, wiedzy z zakresu biologii oraz nie posiada moralności. Oba te niespełnione atrybuty eliminują go z zakresu jaki winien posiadać sąd.
anonim2015.10.30 9:18
czyli co, "obrońcy życia" chcą być ponad prawem ? :D
anonim2015.10.30 9:26
Nie możemy dłużej tolerować krzywoprzysiężnych sądów w Polsce. By pełnić zaszczytną rolę sędziego, osoba sędziego winna charakteryzować się obszerną i głęboką wiedzą z danego zakresu przedmiotowego oraz wysoką formacją moralną. W tym przypadku, sędzia nie wykazał się ani jednym ani drugim. To kolejna kompromitacja sądownictwa. Ten człowiek naruszył wszelkie zasady moralne i zasady przyzwoitości. Obraził prawdę. Obraził Polaków. Wystąpił przeciw prawdzie. Za to winien być zdjęty z urzędu. A władze Polski winne przeprosić Naród Polski za incydent na sali sędziowskiej, który nie powinien nigdy się zdarzyć. Przypomnę, że ontogeneza danego człowieka obejmuje osobnika homo sapiens od chwili poczęcia aż do śmierci organizmu tego osobnika. Tyle genetyka molekularna.
anonim2015.10.30 9:29
Jeszcze raz ciemnogrodowi ateistycznemu przypomnę, że ontogeneza organizmu człowieka obejmuje okres od poczęcia do jego śmierci. Prawo jest deskrypcyjne i nie istnieje zasada legalności zabijania ludzi. Agamemnon
anonim2015.10.30 9:47
Trzeba raz na zawsze skończyć z dyktatem ludzi ciemnych, niewykształconych, często niemoralnych. Tacy ludzie nie mają prawa piastować urzędów w państwie. Jak będzie wyglądać postęp ludzkości, gdy tacy ludzie jak ten sędzia, będą dominować. Dominować, może osobowość światła, o wysokiej kondycji moralnej.
anonim2015.10.30 9:57
Już niedługo PiS zakaże aborcji i nie będzie problemów.
anonim2015.10.30 10:38
W takim razie wg. sądu czym jest przerwanie czyjegoś życia, jeśli nie zabiciem? I jeśli nie są tam zabijani ludzie to kto, psy koty, czy krowy?
anonim2015.10.30 11:13
A zabija się dzieci. Czyny aborcyjne w tym szpitalu są dokonywane. Więc obrońcy życia mają rację. Należy na tą kwestie popatrzeć od strony moralnej i światopoglądowej, tak jak na to patrzą Obrońcy Życia i Pro Familia. Pikiety mają charakter moralny, więc za to mają być ukarani, za poglądy. Dlaczego Pro Familia podała do Sądu Obrońców Życia. Bo mają inne poglądy a może w fizyczny sposób nie dopuścili do aborcji zgodnej z prawem polskim. Zostali ukarani bo maja inne poglądy nie łamiąc polskiego prawa. Czy w państwie demokratycznym Sąd RP chce karać ludzi, bo w pokojowy sposób wyrażają swoją niechęć do obowiązującego prawa Czy Polski Sąd przeją rolę kata w polskiej demokracji. Obrońcy Życia stwierdzają fakty, bo są dokonywane aborcje jak podaję poniżej. Czy zatem lamią prawo Nie. Aborcja w świetle polskiego prawa Polskie prawo dopuszcza przerwanie ciąży tylko w kilku przypadkach, wynika to z ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerwania ciąży”: Artykuł 4a. 1. Mówi o warunkach w jakich może być dokonane przerwanie ciąży, wyłącznie przez lekarza gdy: Ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, Tutaj prawdę mówiąc też bym się temu przyjrzał, bo wiele kobiet doskonale wie, że nie może mieć dzieci bo grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi a mimo to decydują się na zajście w ciążę a potem żądają aborcji. Badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Sprawa nie jest prosta i wolałbym tego nie komentować, tu musi każda matka według własnego sumienia rozsądzić co należy zrobić, jednak osobiście uważam, że trzeba podjąć wszelkie kroki aby uratować to dziecko wszelkimi możliwymi sposobami – tym bardziej, że technika osiągnęła już tak zaskakujący poziom, że ratowanie życia staje się coraz skuteczniejsze. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego np. gwałtu. Dlaczego państwo dopuszcza zabicie niewinnego dziecka, ani matka ani to dziecko nie jest winne sytuacji która się stała oboje stali się ofiarami. Pytam się dlaczego państwo nie pomoże tej matce i temu dziecku a dopuszcza do popełnienia morderstwa przez matkę. Rozumiem, że kobieta może być w szoku, jednak należy podjąć wszelkie środki i działania zmierzające do tego aby jej pomóc urodzić to dziecko, zapewnić środki do życia w trakcie ciąży oraz po jej zakończeniu, a w ekstremalnych przypadkach pomóc podjąć decyzję o adopcji – przecież tak wiele par nie może mieć dzieci i przyjęło by to dziecko z otwartymi ramionami, ale niestety dla państwa wygodniejszym rozwiązaniem jest zabicie tej niewinnej nienarodzonej istoty.
anonim2015.10.30 12:22
to już czysta perfidia szatańska, żeby o rzeźni mówić "Dla Rodziny"
anonim2015.10.30 17:14
Oczywiście, że w tym szpitalu nie zabijali. Tam MORDOWALI. Powinni zapłacić za sprostowanie. Najlepiej w Wybiórczej :D
anonim2015.10.30 19:05
@UnrealGoD + jest pewna różnica PO straciło władzę a PIS może odwołać źle myślących Sędziów - i niech nie myślą Sędziowie i Szpital mordujący dzieci że Bóg ich nie rozliczy a wtedy marny ich wieczny los gdy diabły zabiorą ich do piekła na wieczną mękę.