22.11.19, 18:30Zdj. Suparna Sinha, CC BY SA 2.0, Flickr

OBRZYDLIWE! Amnesty International: Aborcja prawem człowieka

Znana organizacja, która rzekomo walczy o prawa człowieka dała szokujący wyraz swojego zaangażowania w wojnę ideologiczną. Tym razem Amnesty International ogłosiła, że... aborcja jest prawem człowieka. 

Wpis o takiej treści ukazał się na twitterowym profilu amerykańskiego oddziału organizacji. Twitterowa aktywność Amnesty International związana jest z debatą prezydencką Partii Demokratycznej.

Organizacja kilkakrotnie podkreśliła: "Aborcja jest prawem człowieka", a w kolejnym wpisie dodała: "Moje ciało, moje zdrowie. Moje ciało, mój wybór. Moje ciało, moje prawa. Moje ciało, mój głos".

 "Możecie napisać to gebelsowską metodą milion razy, a nie zmienicie prawdy, że aborcja to zbrodnia"-skomentował polski duchowny, ks. Janusz Chyła. 

Jak widać, obrona praw człowieka nie dotyczy tych najsłabszych, czyli nienarodzonych dzieci. Takiemu człowiekowi już, według AI, można odbierać jego podstawowe prawo- do życia... 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Agnes Antchor2019.12.2 22:50
Aborcja prawem człowieka....ciekawie to jest skoro w czasach obecnych ludzie zamienili się miejscami ze zwierzętami, a zwierzęta nie wykonują aborcji ;)
Cool2019.11.24 9:36
Aborcja to prawo człowieka! ... ... DO ZABICIA DRUGIEGO CZŁOWIEKA!!! :(
anonim2019.11.24 8:26
" że... aborcja jest prawem człowieka."; co za nietolerancja. Gdzie eutanazja, pedofilia, kazirodztwo, zoofilia........
igor2019.11.23 19:57
bo to są hitlerowskie zboki
Srul Mordechaj Reikjavicki vel Amsterdam2019.11.23 19:35
aborcja= śmierć (AI za) kara śmierci=śmierć (AI przeciw) brak aborcji=życie (AI przeciw) brak kary śmierci=życie (AI za) Czemu to AI służy? Potrafią tam logicznie myśleć?
Maria Blaszczyk2019.11.24 1:20
Tak. Potrafią. Nie każde życie ma taki sam status moralny czy prawny jak inny. W uproszczeniu zależy to od tego, kto lub co żyje. Życie osób ceni się wyżej. Życie organizmów nie będących osobami - na ogół niżej.
Srul Mordechaj Reikjavicki vel Amsterdam2019.11.24 6:28
Człowiek to nie maszyna, którą w czasie produkcji składa się z różnych elementów produkowanych jeszcze gdzie indziej. Człowiek od chwili poczęcia - czyli połączenia komórek żeńskich i męskich do chwili śmierci jest jednym i tym samym. Nikt nie dokręca mu rąk, nóg, głowy itd.... dlatego AI to typowo lewacki bełkot razem ze swoimi statusami prawnymi i moralnymi, który ma za nic życie ludzkie chroniąc morderców, zboczeńców i innych dewiantów, a jednocześnie nie daje szansy życia bezbronnym, którzy być może mogliby bardziej przysłużyć się społeczeństwu.
Maria Blaszczyk2019.11.24 13:57
??? Zakaz aborcji nie zmniejsza jej liczby. Więc opinia AI może co najwyżej ocalić pewną liczbę żyć kobiet. Pomijając taki drobiazg, że "chwila poczęcia" to prawacki bełkot i nic takiego nie istnieje - nie, ja jestem jakościowo czymś ZUPEŁNIE innym niż morula. Wyobraź sobie: -> masz do wyboru umrzeć albo pozwolić umrzeć swojemu dziecku/żonie - coś wybierzesz, ale nawet jeśli wybierzesz siebie - będziesz mieć wątpliwości. -> masz do wyboru umrzeć albo pozwolić umrzeć moruli, 150 μm, tego "człowieka" przy dobrym wzroku da się dostrzec nawet, jego szansa przeżycia beż żadnej interwencji, w optymalnych warunkach to jakieś 25% - jak długo się zastanawiasz? A ręce i nogi się dokręca, przecież umiemy je przeszczepiać - w przeciwieństwie do głowy. Może to da Ci jakiś asumpt do rozważań, co jest istotą człowieczeństwa.
Srul Mordechaj Reikjavicki vel Amsterdam2019.11.25 2:32
gdyby był wybór - zawsze wybrałbym swoją kobietę niż swoje dziecko - i jestem "prawacki", ale nie katolicki (żeby było jasne!)... z żoną mogę mieć jeszcze wiele dzieci... ale utrata tych, które mieliśmy nie jest czynnikiem naszej próżności... ps. nie odkręcaj kota ogonem... z dokręcaniem nóg, rąk i głowę miałem na myśli fazę rozwoju, a nie medyczną technologię po ich utracie.... :) ps. nie słyszałem o tym aby komuś głowę przeszczepili do nowego ciała... :)
Maria Blaszczyk2019.11.25 15:14
Nie przeszczepiamy głów, bo nie umiemy. Ale nogi i ręce umiemy, więc je "dokręcamy" - co obala tezę "Człowiek od chwili poczęcia - czyli połączenia komórek żeńskich i męskich do chwili śmierci jest jednym i tym samym. Nikt nie dokręca mu rąk, nóg". Nie wiem, czy potem jest dokładnie "tym samym" - ale z pewnością nie jest innym człowiekiem. Swoją drogą, wciąż wspierasz moją tezę - gdybyśmy umieli przeszczepiać głowy, to i tak byśmy tego nie robili - co najwyżej przeszczepialibyśmy głowom ciała. Nie znam nikogo, dla kogo utrata dziecka byłaby "czynnikiem próżności". Nie mam pojęcia, co masz na myśli.
Marek2019.11.24 8:52
Jednak jesteś cyniczna, wyrachowana. Co dla ciebie oznacza status moralny. Prezentujesz według Kolberga moralność niemowlęcia, który ocenia swoje postępowanie po skutkach i następstwach swego zachowania. Przykład: spróbował cukru, skutek to przyjemny smak, ocena moralna, takie zachowanie jest dobre. Ale jest to moralność wciąż niemowlęcia nawet kiedy stosuje je osoba dorosła. Życie ludzkie to kontinuum od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy kto grzebie człowieka na jakimkolwiek etapie jego życia, z jakiegokolwiek powodu, zabija go. Oczywiście feministki, zwłaszcza współpracujące z przemysłem śmierci, robią wszystko aby życie ludzkie deprecjonować, ukrywając się pod płaszczykiem obrońców kobiet. I to jest obrzydliwe.
Maria Blaszczyk2019.11.24 14:02
Oczywiście, wyłaczne kryterium oceny dla mnie to skutek. Tyle tylko że nie na poziomie niemowlęcia - cukier powoduje tycie i psucie zębów, więc go nie jadam. Feministki nie mają większego wpływu na liczbę aborcji, jeśli już i ich działania ich liczbę zmniejszają. W krajach rozwiniętych, w ktorych dba się o prawa kobiet, liczba aborcji jest niższa niż w tych, gdzie prawa kobiet nie istnieją. Więc teza o "współpracowaniu" kupy się nie trzyma. Obrzydliwe to jest stosowanie zakazu aborcji do dyscyplinowania kobiet. Kobieta i tak podejmie decyzję, jaką uzna za stosowne - ale Ty możesz ją upokorzyć i pokazać, że dla Ciebie jest warta tyle, co inkubator. Aha, a co do kontinuum. Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, ze człowiek żyje do śmierci swojej ostatniej komórki.
Cool2019.11.24 9:31
Ja pier... ole!!! Jaka ty jesteś chora! .. SZOK!!!
Maria Blaszczyk2019.11.24 20:15
Przykro mi, ale doktor z Ciebie jak z koziej pupy trąba. Zdrowa jestem zupełnie...
anonim2019.11.23 19:33
nic nie zmieni tej prawdy że to człowiek od początku człowiek !! amnesty niech chroni zwierzęta a nie ludzi
Marek2019.11.23 16:13
Życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia i nawet taki egoista o nicku ja, nie zmieni tego faktu. I nie jest to żaden zlepek komórek. Kto je lepi. Powstają te komórki poprzez podział, który nie jest ani przypadkowy, ani nieuporządkowany. Tym samym jest pojęcie człowieka. Jeżeli w momencie zapłodnienia mamy zdefiniowanie cechy somatyczne, w tym układ nerwowy i każdy inny to tylko z powodu etapu rozwoju nie wolno wartościować kto kim jest. Takie podziały prowadziły w histor do gułagów, obozów koncentracyjnych i innych wynaturzeń. "Ja" i tobie podobni macie podstawowe braki z anatomii człowieka, antropologii etc. Kompromitujecie się kompletnie tym swoim widzimisię.
Maria Blaszczyk2019.11.23 20:22
"Jeżeli w momencie zapłodnienia mamy zdefiniowanie cechy somatyczne, w tym układ nerwowy i każdy inny to tylko z powodu etapu rozwoju nie wolno wartościować kto kim jest". Załóżmy, ze to ma sens. Co nie jest do końca prawdą, ale na potrzeby tej dyskusji przyjmijmy, że ma. To oznacza, że nie można uznać, że ta kobieta jest mniej warta od tego zarodka. Co z kolei oznacza, że nie musi go własnym kosztem inkubować. Czyli - ma prawo do przerwania ciąży.
Marek2019.11.23 22:34
Gdzie pobierałaś nauki z zakresu logiki. Według twojej logiki to się teraz nazywa inkubowanie, a to ciekawe. Kobieta jak każdy inny człowiek, również ten poczęty ma tę samą godność, prawa a w szczególności prawo do życia które leży u podstaw innych praw. Nie wiem czy jesteś tak cyniczna, czy poharatana przez życie, że z taką pogardą mówisz o początkach życia ludzkiego, które było twoim i moim i wszystkich udziałem. Moje dzieci, moje wnuki były kochane w łonie matki, są kochane po urodzeniu i wierzę w to, że z tą ich miłością dożyję swoich lat.
Maria Blaszczyk2019.11.23 23:17
To Ty odbierasz kobiecie jej prawa, sprowadzając ją do roli inkubatora. W idealnym świecie tak by było. Każda ciąża byłaby upragniona, każde dziecko byłoby kochane. Ale ja przynajmniej nie żyję w idealnym świecie. Żyję w świecie, gdzie kobiety są gwałcone. Gdzie inne zobowiązania albo ograniczenia czynią urodzenie dziecka w danym momencie nie odpowiedzialnym lub niebezpiecznym. W świecie, gdzie płody miewają straszne wady. Nie jestem ani cyniczna - serio, to ostatnie słowo, które do mnie pasuje - ani poharatana, bo nigdy w życiu nie spotkało mnie nic szczególnie złego. Ale zamiast tego znam wiele kobiet. Wiele z nich przerwało ciążę. Jeszcze więcej - tego nigdy nie zrobiło, choć mogło. I chcą mieć tę możliwość, gdyby jej potrzebowały. Albo gdyby potrzebowały jej ich córki i wnuczki. I te kobiety, uśredniając, są normalnie inteligentne, moralnie wrazliwe, odpowiedzialne w stopniu dla większości mężczyzn w ogóle niewyobrażalnym, kochające swoje dzieci nad życie. A początek życia nie wymaga jakiejś szczególnej atencji. Nie mówię o tym z pogardą, w ogóle nie mam do niego żadnego emocjonalnego stosunku. Prawo do życia dotyczy osób. Zarodki nie są osobami. Ich życie jest im obojętne. Podobnie jak moje było mi obojętne, gdy byłam zarodkiem. I z całą pewnością nie miałam żadnej godności. Godność to «poczucie własnej wartości i szacunek dla samego siebie». Ponad wszelką wątpliwość zarodki tego nie mają. https://sjp.pwn.pl/sjp/;2462219
Marek2019.11.24 8:18
Nadal kwestionujesz początek życia ludzkiego, jego wartość, masz podejście eugeniczne i hiper egoistyczne.Twoja postawa jest anty. Z niej wynikają te wszystkie poglądy. Natomiast życie ludzkie i tego nikt nie kwestionuje, zaczyna się w chwili poczęcia. Istotniejsze jest co doprowadza do poczęcia. Czy to jest hedonistyczne używanie życia, przygodne stosunki seksualne, nieodpowiedzialne zachowania, mentalność "róbta co chceta". Ciało kobiety jest jej ciałem z całymi konsekwencjami, w tym również ciążą, paleniem tytoniu, generalnie używkami etc.
Maria Blaszczyk2019.11.25 1:21
Hiperegoistyczne? Anty? Eugeniczne? Uwielbiam, gdy ktoś przypisuje mi poglądy, których nie wyraziłam nigdy w życiu. A "Róbta co chceta" to parafraza Augustyna z Hippony... A ciąża to nie jest używka. Ciąża to sytuacja, gdy w ciele kobiety jej kosztem rozwija się płód. I tylko ona ma prawo do decydowania, czy na to pozwoli. To Ty kwestionujesz wartość jej życia, swobodnie nim rozporządzając. Różnica jest taka, że nie mężczyźni ponoszą konsekwencje ciąży i porodu. A jak już się dziecko urodzi - to statystycznie znacznie częściej również nie oni przez kilkanaście lat rezygnują z dużej części własnego życia, by je wychować. I to ignorując zupełnie np. fakt, że w Polsce, wg ostrożnych bardzo szacunków policji, dochodzi do 200 zgwałceń dziennie. Jak również to, że mógłbyś się zająć mężczyznami, co to uprawiają przygodny seks, a przestać karać za niego dożywociem kobiety... Pomijasz też zupełnie oczywiste fakty. Większość aborcji to kolejne ciąże. Stosunkowo rzadko przerywa się pierwszą i drugą ciążę. Albo taki, że w samej Polsce jest 319 tys. alimenciarzy. Zacznij może od tego, żeby mężczyzna, co sobie hedonistycznie używał życia, za swoje dzieci przynajmniej płacił, jeśli już nie chce się nimi zajmować. Bo naprawdę łatwiej jest płacić alimenty, niż poświęcić kawałek zdrowia i urody w ciąży, przejść przez horror porodu, a następnie kilkanaście lat - jeśli się ma jedno dziecko - zawsze być na drugim miejscu, jeśli chodzi o zaspokojenie podstawowych potrzeb. Życie ludzkie nie zaczyna się w "chwili poczęcia" z bardzo prostego powodu. Nie ma czegos takiego jak "chwila poczęcia". https://gazetalubuska.pl/dziennie-w-kraju-moze-dochodzic-nawet-do-200-gwaltow-z-tego-zaledwie-kilka-jest-zglaszanych-policji/ar/7833783
Niejestemrobotem2019.11.23 23:50
Prawo do życia to jedno. Prawo do decydowania o sobie to drugie. Nie można odbierać kobiecie tego drugiego prawa, argumentując to prawami płodu, bo wówczas kobieta staje się niewolnicą płodu. A niewolnictwo od dawna jest uważane za coś złego. Nie można pozbawiać ludzi praw i twierdzić, że jest super, bo każdy ma prawo do życia. To tak nie działa. Inaczej np. w razie gwałtu i zagrożonej ciąży możnaby kobietę przymusowo umieścić w szpitalu, żeby donosiła ciążę, nieważne, że jej to zniszczy życie, plany i pragnienia.Tak skończy się kierowanie logiką w której prawa płodu są ważniejsze niż prawa kobiety. Przecież to jakiś ponury absurd. A to, że ktoś szanuje kobiety i ich prawa nie znaczy, że swoich dzieci by nie kochał. Ani nawet, że usunęłaby taka kobieta ciążę z wpadki.
Cool2019.11.24 9:54
Prawo do życia, jest nadrzędne nad prawem do "większego mieszkania" na przykład! ... choć rozumiem, że dla barbarzyńcy może być to trudne do zrozumienia!!!
Maria Blaszczyk2019.11.25 15:10
Nie ma czegoś takiego jak "prawo do większego mieszkania". Natomiast jest prawo do równości wobec prawa, zachowania zdrowia, nie bycia poddanym torturom i paru innym rzeczom - co gwałci bezwzględny zakaz aborcji.
ja2019.11.23 15:31
Najwyższy czas uświadomić sobie, ze zlepek komórek, który ma szansę być człowiekiem, człowiekiem nie jest a tym samym jego prawa nie są nadrzędne w stosunku do praw człowiek, który ma go w sobie... Proste jasne i klarowne. Jeśli ktoś uważa inaczej - wolno mu, może się takimi przesłankami kierować w SWOIM zyciu, od aw innych - wara
katolikpolak682019.11.23 13:52
jest prawem człowieka ale którego? tego co morduje czy tego który jest mordowany? Podobnie można by powiedzieć ze prawem człowieka jest ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej bo Żydzi (tak jak i dzieci nienarodzone w lewackiej ocenie) to nie ludzie (w nazistowskiej ocenie byli to podludzie) - wiemy ze to brednie ale z punktu widzenia logiki to sa te same zbrodnicze zachowania motywowane tymi samymi kłamstwami - to nie są ludzie, a prawda jest taka że w obu przypadkach (dla nas katolików) TO SĄ LUDZIE I MAJĄ NIEZBYWALNE PRAWO DO ŻYCIA
Wojtek Polak2019.11.23 13:28
pełna nazwa powinna brzmieć Nazi-Amnesty-International. ich protoplaści też mieli takie same hasła. pod ludzie na razie tylko ci co nie mogą się sami bronić {dzieci nie narodzone i zbędni starcy} ale jak osiągną większą władzę to będą wyżynać wszystkich co t nie uwierzą w ich lewacką ideologie i nie będą wierzyć w ich religie nowa religia ekologizm.
Maria Blaszczyk2019.11.25 1:23
Naziści zabronili aborcji. Więc chyba jednak nie.
***2019.11.23 12:33
Aborcja prawem człowieka... Co za kanalie!!!
Marek2019.11.23 9:18
Amnesty to organizacja, która pod przykrywką obrony praw człowieka, szmugluje aborcję i pochodne tematy. Nie posiada ani charakteru obrońcy praw ani żadnego autorytetu. Grupka oszołomów zwietrzyła pieniądze i cynicznie żeruje na podatnikach.
ewa2019.11.23 0:13
Czyli rasizm i obozy koncentracyjne też są w porzo
Niejestemrobotem2019.11.22 23:35
Taka jest prawda. Aborcja jest prawem kobiety. A że kobieta bezsprzecznie jest człowiekiem, to aborcja jest prawem człowieka. Kobieta ma prawo decydować o swoim ciele, a jej prawa jako w pełni wykształconego, żyjącego i czującego człowieka są ważniejsze niż prawa płodu, który dopiero może stać się człowiekiem. W większości krajów kompromisem jest to, że aborcję można dokonywać tylko do tego okresu, gdzie jest jeszcze pewność, że płód nie ma faktycznie wykształconego mózgu i nie odczuwa nic. Wydaje się to być uczciwym podstawieniem sprawy i jakiegoś rodzaju balansem między prawami kobiety a płodu. I oczywiście to jest prawo, nie obowiązek. Nikt nie jest zmuszany przez prawo do dokonywania aborcji.
leszczyna2019.11.23 0:07
W Chinach zmuszano kobiety do aborcji nawet pod przymusem policyjnym. W świetle polskiego prawa nikt nie może swobodnie dysponować swoim ciałem, np. wyrażając życzenie, by mu ktoś amputował kończynę. Bo ten ktoś ma zabronione tak zrobić. Pozbawianie płodności też jest zabronione. A kobieta chce prawa decydowania o ciele i życiu człowieka, który rozwija się w jej łonie. Płód nie staje się człowiekiem, on nim jest od początku. Kobieta jest matką kogoś, nie czegoś, co dopiero może, ale - widocznie - nie musi stać się człowiekiem.
Maria Blaszczyk2019.11.23 0:52
Zmuszanie kobiet do aborcji jest dokładnie tak samo złe jak jej zabranianie. A co do swobodnego dysponowania - kończynę to sobie sama możesz amputować, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że nikt Cię nie może zmusić do ratowania kogoś innego - nie masz obowiązku oddać krwi, ani szpiku, ani nerki - tego zresztą nie wolno Ci z kilkoma wyjątkami zrobić. I bycie matką to przywilej - a nie skutek zajścia w ciążę. Większość ciąż nie kończy się urodzeniem żywego dziecka, więc nie przesadzajmy... Człowiek to pojęcie o kilku znaczeniach. Jeśli chodzi o przynależność do gatunku - tak, płód należy do naszego gatunku. Należy do niego również plemnik czy komórka jajowa. Ale to jeszcze nic nam nie mówi o prawach tego bytu. Jeśli Mickiewicz napisał "Kto nie był człowiekiem ni razu..." to nie miał na myśli przynależności do gatunku, czyli zgodności genomu z holotypem, prawda? Nie możesz tego wprost zamienić na "Kto nigdy nie miał genomu zgodnego z holotypem", bo to nie oznacza tego samego...
violencja2019.11.23 23:17
Lewacka logika
Niejestemrobotem2019.11.23 10:43
Kobieta chce prawa do decydowania o sobie. Płodu nie da się wyjąć z kobiety i sztucznie doprowadzić do rozwoju. Gdyby się dało to faktycznie możnaby dyskutować trochę inaczej, ale nie da się. Płód nie musi stać się człowiekiem, jeśli np. dojdzie do poronienia. Według obecnego stanu wiedzy, tym co decyduje jest mózg. Jeśli mój mózg umrze to i ja umieram, nawet jeśli stało się to w szpitalu i respirator wentyluje moje ciało a serce bije to nie jestem uważany za żywego człowieka, płód też nie ma funkcjonującego mózgu, więc czemu ma być traktowany jak w pełni człowiek i mają mu być dawane większe prawa niż kobiecie?
anonim2019.11.23 0:41
Lewackie brednie Mózg "płodu" działa już od 10 tygodnia, przyjmuje informacje, czuje i porusza kończynami w sposób skoordynowany. Kobieta jest człowiekiem, ale płód również jest człowiekiem i dzieckiem. Dziecko jest organizmem gat. Homo Sapiens, czyli człowiekiem. W sytuacji kolizji praw dwojga ludzi, ustąpić MUSI prawo niższej wagi przed prawem wyższej wagi, czyli przed prawem do życia.
Maria Blaszczyk2019.11.23 0:54
No nie. Nie działa ten mózg, bo nie ma połączeń. A bycie organizmem Homo Sapiens nic nie mówi o prawach tego organizmu.
anonim2019.11.23 1:23
Ależ działa. Brednie o "braku połączeń" to bajki propagatorów mordowania dzieci - rasistów i satanistów. Bajki niemające oparcia w faktach.
Maria Blaszczyk2019.11.23 1:52
Nie. Nie ma połączeń i już. Pierwsze synapsy łączące korę z niższymi warstwami mózgowia powstają w 24 tygodniu życia. Póki nie połączymy mózgu z resztą układu nerwowego, nie ma on jak działać.
anonim2019.11.23 17:49
To jest jawna nieprawda. Poza tym jakim prawem redukujesz człowieka do kory mózgowej? Są zwierzęta bez kory i co? wg lewakologiki ich NIE MA. PS. Już od 10 tygodnia pracują nerwy czaszkowe - podłączone bezpośrednio do mózgu.
Maria Blaszczyk2019.11.24 1:18
No nie. Zwierzęta bez kory są. Podobnie jak zarodki są. Ale prawo nie chroni ich tak, jak chroni ludzi. A redukcja człowieka do mózgu wynika z dość oczywistego faktu, ze to mózg stanowi o osobowym jego bycie. A ich działanie nie znaczy, że informacje z nich mogą być odbierane. Nerwy czaszkowe to nerwy obwodowe, choć to się wydaje przeciwintuicyjne, skoro mamy je w głowie. Przewodzą jeszcze w okresie płodowym - ale nie przekazują impulsów do kory - bo nie są z nią połączone. Czyli można je stymulować, może też dojść do reakcji z ośrodków mózgowia - ale kora tego nie odbierze.
Cool2019.11.23 8:01
Związki przyczynowo skutkowe ... i rozumienie matematycznych ciągów logicznych ... ułatwiłoby Ci zrozumienie faktu, że płód jest pełnoprawnym człowiekiem ... odmawianie elementarnych praw na podstawie, jakichkolwiek braków i odmienności ... ... to eugeniczny FASZYZM!
Niejestemrobotem2019.11.23 10:33
Co sprawia, że płód jest pełnoprawnym człowiekiem?
Cool2019.11.23 11:18
LOGIKA!!!
Niejestemrobotem2019.11.23 11:39
To się dowiedziałem :D
Cool2019.11.23 11:53
Nie spodziewałem się, że zrozumiesz.
Niejestemrobotem2019.11.23 12:42
Ciężko zrozumieć coś nie poparte żadną argumentacją, a opierające się na powtarzaniu logika.
Cool2019.11.24 13:59
No tak ... ... zapomniałem, że logika bez, analizy i wnioskowania (myślenia)... nic ci nie da. Przepraszam! :(
anonim2019.11.23 17:53
Jest organizmem gatunku homo sapiens. Co do praw to nie bełkocz, lewackie szumowiny znane są z odbierania różnym kategoriom ludzi ich pełni praw. Szczególnie prawa do mienia i prawa do życia.
Maria Blaszczyk2019.11.25 15:07
No cóż, formalnie rzecz biorąc, plemnik też jest organizmem gatunku Homo Sapiens. A jednak nie przyznajemy mu praw równych Twoim. A tymczasem cała rzecz zasadza się na przyznaniu takich praw kobietom. Tylko o to chodzi.
Niejestemrobotem2019.11.23 10:53
Mogę prosić o źródło? Bo brzmi to interesująco, ale mało prawdopodobnie. Skoro Twoim zdaniem działa od 10 tygodnia to np. w 6 dokonanie aborcji jest całkowicie ok? I nawet w sytuacji konfliktu praw dwóch ludzi nie wygrywa zawsze prawo do życia. Nie muszę oddać nerki, nie muszę reanimować kogoś jeśli nie mam maseczki, bo mogę się czymś zarazić. Czyjeś prawo do życia przegrywa tu z moim prawem do nieryzykowania swojego zdrowia. A co dopiero jak porównujemy żywego człowieka z funkcjonującym mózgiem z płodem, który na tym etapie naprawdę nie ma ani mózgu, ani żadnych marzeń, planów itd.
anonim2019.11.23 17:51
Uprzedzam cię, że w określonym horyzoncie czasowym będziecie traktowani jak podżegacze do morderstwa. A z takimi indywiduami rozmowa będzie krótka. Nie będzie certolenia się jak w Norymberdze z nazistowską swołoczą.
Niejestemrobotem2019.11.23 23:35
Grozisz mi? :D A mogę wiedzieć, kto będzie mnie i tak ze 30-40% polaków traktował jak podżegacza do morderstwa?
violencja2019.11.22 22:56
Pis jest przeciwko życiu , dlaczego Fronda tępi Konfederację , która jest za życiem , a promuje pis , który za życiem nie jest .OBŁUDA CHŁOPCY , OBŁUDA. I takie teksty teraz?
Sebastian Lorenc2019.11.22 23:02
Ty obludny babonie. Jestes za życiem? Pamiętam jak pisalas ze masz w doopie niepelnosprawne dzieci. Ze co se matka urodzila to ma a ty nie masz zamiaru pomagać? Jestes pozerka zwykła. Wielu cie tu przejrzało
violencja2019.11.22 23:50
Oczywiście , że nie mam zamiaru pomagać, bo mam swoje dzieci i swoje wielkie problemy z moimi dziećmi.Naprawdę wielkie .Nie lubię socjalizmu i pracy na rzecz innych , chcę pracować na siebie i bliskich i chętnie na innych , ale to ja wybieram komu dać.Proponuję Tobie Seba Lorenc , albo Piter Nowak w jednej osobie-wypłacaj co miesiąc z własnych dochodów takim dzieciom , albo najlepiej Pani , która ulokowała się już w naszym Sejmie i ma niezłe dochody.To jakaś pani Iwona, nazwiska nie pamiętam , bo obcobrzmiące..Pochwal się wpłatami na konto tych osób -wtedy szacun. Na koniec - naucz się czytać ze zrozumieniem Tumanie mój ukochany!!!~Jestem za tym abyśmy WSZYSCY zarabiali godnie!!!Jeśli mamy dziecko wymagające szczególnej opieki: niepełnosprawność, alkoholizm,narkomania , autyzm i wiele innych , to powinniśmy tak zarobić , aby podołać ze wszystkim problemom,tu chodzi o godność.MĄDREMU DOŚĆ. Paniał?
Sebastian Lorenc2019.11.23 9:01
Ardynka walczysz o zakaz aborcji a szydzisz z niepelnosprawnych. Te dzieci sa porzucane w osrodkach. Bo takie gnidy jak ty walcza tylko o ich urodzenie. Dalej juz nie.
Cool2019.11.23 9:20
...Walczysz o prawo zabijanie chorych dzieci, a ich obrońców nazywasz gnidami???! Yebie ci sie w główce!! ... I kawał ...sqr ---ysyna z ciebie cioto!
violencja2019.11.23 22:58
Ja Ciebie nie obrażam , więc dlaczego mnie obrażasz socjalisto i neomarksisto?Ardynką nie jestem . Weż te porzucone dzieci do swojego domu , karm i łóż na ich utrzymanie .Ja nie mam ochoty, mam swoje problemy, ze swoimi dziećmi także:)Nie jestem za podatkami , nie jestem za socjalizmem, nie jestem za łożeniem na każdego.Moja wnuczka przeszła dwie operacje serca, jedną przez buzię , a drugą na otwartym sercu, w miejscach kiedy w przyszłości wyrosną jej piersi . Zaprzestań , a tak na koniec NIE BIJĘ SIĘ Z BŁOTEM , KTÓRE NA MNIE PRYSKA. ŻEGNAM
Henryk2019.11.22 21:57
Czyli jak nasze sądy...,to samo raz jest morderstwem,a w innym przypadku nie!Kierowca, nie Najsztub, zostanie POsadzony zaś inny jak Najsztub uniewinniony!Kto tym światem kreci?Masoni,libertyni,lewacy,ateiści, czy oni razem wzięci!
Cierpliwy.2019.11.22 21:22
Swiat fauny jest zaprogramowany czasowo do powielania gatunku.Nie ma wyboru , decyduje program zależny od pory roku. Samice nie potrafią zapobiegać ciąży, ani jej świadomie unicestwiać. Zwierzęta nie łączą się też w pary homoseksualne. Ich zachowania rodzicielskie też są zaprogramowane na poziomie hormonalnym. Tylko człowiek może deprecjonować zamierzenia prokreacyjne i rodzicielskie swojego "Projektanta", bo otrzymał od Niego WOLNĄ WOLĘ. Ale otrzymał też wzorce jak ma postępować, by spełnić Jego oczekiwania. Ludzi mają poczucie krzywdy i sprawiedliwości, dobra i zła? Każda kobieta "wie" że aborcja jest złem, ale ma wolną wolę w zabijaniu życia w niej powstałego.I czyni to bo kara jest odroczona w czasie. A napisane jest: " Upomnę się o krew każdego człowieka". Jest "pszenica" i jest "kąkol". Będzie czas żniw. Ale tak miało być. Próba trwa.
anonim2019.11.22 21:50
"Zwierzęta nie łączą się też w pary homoseksualne." buahahahahaha, update your knowledge boi.
anonim2019.11.23 0:49
Oczywiście że się nie łączą w homopary. To co Sekta LGBT nazywa zwierzęcym (nb ładna nazwa) homoseksem, nie ma z ludzkim homoseksem nic wspólnego, a jest np. naturalnym sposobem ustalania hierarchii w stadzie. Albo rodzajem wzajemnej masturbacji. Każde zwierzę oskarżane przez zboczeńców o homoseksualizm, w sytuacji gdy samica jest dostępna, nagle w cudowny sposób przestaje być zboczone i zachowuje się heteroseksualnie. Istotą ludzkich zboczeń jest to, że homoseks nie jest seksem zastępczym, tylko jedynym. Taka sytuacja u zwierząt nie występuje nigdy - poza przypadkami chorób hormonalnych, jakie np u bydła weterynarz leczy skutecznie zastrzykami.
Maria Blaszczyk2019.11.23 2:14
??? No więc nie. Są gatunki, które tworzą homoseksualne związki, również na całe życie, niezależnie od dostępności osobników przeciwnej płci. Papugi czy łabędzie na przykład. Są też gatunki, które związków nie tworzą, ale część osobników ma stabilną orientację homoseksualną. Tak jest u owiec. I są jeszcze inne, które uprawiają seks homoseksualny, ale niewyłącznie. Co też często zdarza się ludziom...
Cool2019.11.23 9:45
Wniosek! ... geje są zupełnie normalni ... bo zachowują się jak zwierzęta.
anonim2019.11.23 18:51
Przecież mówię - u zwierząt hodowlanych jest to choroba o podłożu hormonalnym, skutecznie leczona zastrzykami.
Ciekawy.2019.11.24 16:09
Ciekawe gdzie można spotkać dwa samce, łabędzie kopulujące ze sobą? Chyba w ZOO. Co Ci pseudo badacze nie wymyślą dla wytłumaczenia wynaturzeń ludzkich.
Maria Blaszczyk2019.11.23 0:45
Ojojojojoj... No więc nie. Znalazł się specjalista od zoologii. A tymczasem zarówno zachowania homoseksualne, jak poronienia i dzieciobójstwa są mechanizmami powszechnie występującymi. Samice niektórych gatunków potrafią przerwać ciążę. Jest to opisane zjawisko, nazywane efektem Bruce. Jeśli samica norki amerykańskiej zmieni zdanie co do tego, z którym samcem chce mieć młode - zarodki z poprzeniej kopulacji obumierają. Podobną umiejętność mają myszy, lemingi, norniki i nornice, a także - suprise, suprise - niektóre naczelne oraz drapieżniki, w tym lwy,. Poronienia potrafią też wywołać u siebie nutrie, jeśli warunkik zewnętrzne zmienią się w trakcie ciąży na korzystniejsze - nutria wtedy roni, znajduje nowgo partnera i zachodzi w nową, bardziej mnogą ciążę. Chyba, że jest to ciąża z przewagą płodów męskich - wtedy tego nie robią. Podobną umiejętność mają jeleniowate, które z kolei potrafią pozbyć się płodu, jeśli zima jest ciężka - ale tylko męskiego.
anonim2019.11.23 1:21
W przyrodzie powszechne jest konsumowanie upolowanej ofiary na żywca. Hiena wygryza flaczki żyjącej i beczącej wniebogłosy zebry. Uważasz, że ludzie mają prawo ogłuszać napotkane feministki i wyjadać z nich żywy tłuszcz? Bo tak postępuje Hiena? Litości, co za logika, tak nie można. Więc nie powołuj się na przyrodę, bo każdy gatunek ma swoje unikalne zasady wypracowane ewolucyjnie.
Maria Blaszczyk2019.11.23 1:38
Z żadnym miejscu nie wyciągałam żadnych wniosków dotyczących ludzi, tylko podważyłam twierdzenie, ze: "Samice nie potrafią zapobiegać ciąży, ani jej świadomie unicestwiać. Zwierzęta nie łączą się też w pary homoseksualne". No więc potrafią unicestwiać ciąże, do tego jak nie potrafią, to po prostu zabijają młode, a ponadto zwierzęta łączą się w pary homoseksualne. Nie ja się powoływałam na przyrodę, tylko osoba, na której komentarz odpowiadała, Nie mam pojęcia, skąd Ci przyszło do głowy, że uważam, ze na tej podstawie można wyciągać wnioski natury etycznej. Nigdzie nic takiego nie napisałam. Są to Twoje fantrazje, drogi anonimie.
Cool2019.11.23 7:54
Nie życzę Ci tego ... ale Twoje dzieci kiedyś zapewne przyczytają kilka twoich komentarzy ... tu... czy z innych źródeł. I życzę ci ... by nie wyciągały z tych wpisów wniosków natury etycznej, oraz nie brały tego do siebie :(
Maria Blaszczyk2019.11.23 12:40
Moje dzieci znają moje poglądy. I na ogół je podzielają. Ja jestem prostą i nieskomplikowaną osobą i nie piszę publicznie nic, czego ludzie wokół mnie i tak nie wiedzą. Nie wiem, czy zauważyłeś, robię to pod własnym imieniem i nazwiskiem. Co i Tobie polecam.
Ciekawy2019.11.23 20:55
Tylko człowiek może deprecjonować zamierzenia prokreacyjne i rodzicielskie swojego "Projektanta", bo otrzymał od Niego WOLNĄ WOLĘ. Ale otrzymał też wzorce jak ma postępować, by spełnić Jego oczekiwania. Ludzi mają poczucie krzywdy i sprawiedliwości, dobra i zła? Każda kobieta "wie" że aborcja jest złem, ale ma wolną wolę w zabijaniu życia w niej powstałego.I czyni to bo kara jest odroczona w czasie. A napisane jest: " Upomnę się o krew każdego człowieka". Jest "pszenica" i jest "kąkol". Będzie czas żniw. Ale tak miało być. Próba trwa. Szkoda że jeszcze nie dodałaś Mario zachowania samicy kangura przy braku pożywienia i wody w jej diecie przy istniejącym w torbie zarodku.Byłoby więcej przykładów. No ale ale czekam na komentarz od słów WOLNA WOLA. Bardzo ciekawe.
Maria Blaszczyk2019.11.24 13:49
Tylko widzisz, ja nie sądzę, bym została "zaprojektowana". Ja zgadzam się z nauką, że wyeoluowałam. Nie ma więc żadnych wzorców. Jest za to współczucie i racjonalne myślenie. Wolna wola nie istnieje. Gdzieś wczoraj toczyłam dyskusję na temat wolnego rynku... Jest to analogiczne zjawisko. Nie jestem derministką, sądzę, że człowiek gdzieś tam na końcu jakieś decyzje podejmuje - ale myślę, że jest to ułamek wszystkich jego działań, które w większości są jednak zdeterminowane. I nic nie wiem o tym, by aborcja była zła. Wiem, że złe jest odmawianie innym ludziom człowieczeństwa, swobodne rozporządzanie ich ciałami i życiami. Kobiety to nie rzeczy, by w imię wyimaginowanych bóstw sprowadzać je do roli inkubatorów.
Cierpliwy.2019.11.24 20:57
Przykro czytać że tak wyedukowana kobieta "wyeoluowała". Przecież chociażby podane przez Ciebie przykłady zachowania samic świadczą o realizacji programu zachowania ciągłości gatunku w najlepszych genach. Nie dziwi Cię tysiące ptaków o różnym barwnym upierzeniu i indywidualnym głosem. Wiją gniazda nigdy nie widząc jak je się buduje. Te pierwsze pary "Ktoś" musiał nauczyć( zapisać w genach). Nie widzisz różnicy między mężczyzną i kobietą? A przyswajanie pokarmu z fantastyczną fizjologią trawienia. A układ immunologiczny. Tylko dzięki niemu żyjesz. A wszystko to co poniżej oczy służy Twojemu mózgowi. Tylko człowiek może ogarnąć myślą Wszechświat. Tylko Ty posiadasz własne ego, które odczuwasz jako istota nie powtarzalna.Na tej niebieskiej kulce z ochronnym polem magnetycznym masz wszystko do życia. Tylko Ty masz wolną wolę np. w prokreacji. I to miało powstać z chaosu przypadkowo? Tak jak i TY.Widzisz tylko to co chciano byś widziała. Czemu nie widzisz w ultrafiolecie jak pszczoły?A może przydał by Ci się sonar jak delfinowi. Czy natrysk śluzu w Twojej pochwie przy kopulacji też powstał drogą ewolucji z chaosu. Skąd wiesz że obok Ciebie nikt w tej chwili nie stoi, patrząc na Ciebie? Czemu widzisz gwiazdy, których już nie ma? Co ślepy i głuchy od urodzenia wie o świecie( gwiazdach)? Ogarnij swoją pychę istnienia, bo po coś do życia Cię powołano i to nie przypadkowo.Dano Ci rozum i wolny wybór poszukiwawczy prawdy życia.
Maria Blaszczyk2019.11.25 1:33
Moje ego jest złudzeniem produkowanym przez mój mózg. Najlepszy dowód, że po rozdzieleniu półkul móżgowych, ma się juz dwa ego, z oddzielną wolą i zdolnych do działania przeciwko sobie. Choć więc ulegam tej iluzji tak samo jak każdy - nie zamierzam w nią wierzyć. Natomiast twierdzenie, że ewolucja jest przypadkowa, czy stwierdzenie o "pierwszych parach ptaków", świadczy o zupełnym jej niezrozumieniu. Nikt mnie do niczego nie powołał, a oskarżanie kogoś, kto własne istnienie uważa za bycie kroplą w oceanie, bez celu i bez powodu, o pychę, z punktu widzenia kogoś, komu się wydaje, że jest "stworzony w jakimś celu", jest tak absurdalne, że nie mogę się przestać śmiać. Aha, a wszystko do życia to ja mam, bo ludzie stworzyli cywilizację techniczną. Kiedy bóg Jahwe wybierał sobie, na jego nieszczęście, naród Izraelitów, dał im warunki, w których większość dzieci nie dożywała dziesiątych urodzin...
Cierpliwy.2019.11.25 13:44
Niestety " groch o ścianę". Jako kropla w oceanie czujesz się dobrze. Zatraciłaś zdolność postrzegania czegoś co jest dla człowieka istotą istnienia przez pozory wiedzy o naturze rzeczy. Czy wg, odkryć naukowych nie ma hipotezy o Wielkim Wybuchu , jako o początku powstania Wszechświata? A KTO go zdetonował? Czy skromna mniszka niemiecka, Hildegarda z Bingen nie wiedziała więcej o powstaniu Wszechświata, niż współcześni naukowcy z super teleskopami oglądający Kosmos ,który już przeminął?Przeczytaj jej Scivas cz.I.Czy z małej pestki jabłka może wyrosnąć dąb? Czy podwójna spirala DNA i chromosomy z telomerami umożliwiającymi kopiowanie Marii Błaszczyk na poziomie komórkowym nie zostały zaprojektowane? Twój zaprogramowany "telefonik" i cyborg Sofia tak, ale Ty i jajeczka z których poczęłaś dzieci już nie. Co do mózgu proponuję pozycję "Dowód" autorstwa neurochirurga, ateisty Ebena Alexandra ( opartej na autopsji). A co do braku pychy. To polega ona nie na uznaniu siebie za kropelkę w oceanie, ale na odrzuceniu mocy Stwórcy widocznej w jego dziełach od Makrokosmosu po Mikrokosmos( czy znaleziono już wszystkie cząsteczki w bozonach atomu?). Postaw na retrospekcję, co do swego pojawienia się na "taśmie życia". Może "kąkol zamienisz w "pszenicę". Przeczytaj jeszcze raz i przemyśl te komentarze. I zachęcam do podanej literatury.Napisałem już :próba trwa.
Cool2019.11.24 9:44
Kiedyś zaczną myśleć samodzielnie! .. ... no chyba, że im już doszczętnie mózgi wyprałaś. P.s. "Nie jednemu psu burek"
Maria Blaszczyk2019.11.24 20:14
Moje dzieci myślą samodzielnie. Ja im nigdy nie mówię, co mają myśleć. Nie zabraniam im rozmawiać z ludźmi myślącymi inaczej, czytać, co uważają za stosowne - wręcz przeciwnie, zachęcam je do tego. Mój syn nawet chodzi do protestanckiej szkoły - trochę przypadkiem, akurat ta w naszej miejscowości miała ofertę dla dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi... Chodzi też więc na religię. A jednak - wciąż uważają kobiety za ludzi...
matis892019.11.22 21:11
Zbrodnicza organizacja za prawem do zabijania dzieci. Hitler to już pikuś przy tym co dzisiaj głosi i robi lewactwo.
Piotr Nowak2019.11.22 21:11
Napisaliśmy apel do administratora portalu !!! - o indentyfikację komentatora „MirekT”, indentyfikację jego e-mail adresu, IP numeru, odnalezienie danych personalnych i zablokowanie lub ewentualne ukaranie tego użytkownika. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
MirekT2019.11.22 21:33
Napisaliśmy to znaczy kto, ty z wikarym?
Mirek T2019.11.22 21:09
No, widzicie zboki i PO-je-by ! Aborcja prawem człowieka, a życie jest bezprawiem !!! Na Sybir z wami sk-urw-ys-yn-ami !!!
MirekT2019.11.22 21:31
Nowak nudny już jesteś z ty podszywaniem się po de mnie.
katolik2019.11.22 21:04
u nas w Polsce dno mor-spol-poli popslsldwiosnanowoczesnat tez tego chce!!!-.Amnesty i podobni. im muszą odpowiedzieć na jedno pytanie- -czy ich jako pseudoczłowieka osobiste, to coś, co jeszcze się nie urodziło,- - to zwierzę , jaki rodzaj zwierzęcia, martwa natura,co przedstawiająca?.Niech nie rozpaczają i nie ciagaja po sadach,kiedy człowiek dorosły np okalecza zwierze -głodzi,łamie mu goleń, żywcem zakopuje w ziemi ,topi w wodzie małe koty,psy wyłupuje oko ,odziera ze skóry,niech nie mówią o ochronie środowiska ,mrówki itp. .Kim sami sa ci dorośli z Amnesty i im podobni na pewno nie zwierzętami ,bo zwierze jest mądrzejsze i czulsze od nich.Amnesty i im podobni -masoni nie maja prawa stawać w obronie człowieka , któremu dzieje się krzywda.Bijat niech pokaze swój rozumi odpowie czy to coś, to zwierze czy martwa natura,ale musi to udowodnić medycznie,.Nie udowodni -wypad z ministerstwa!!!.
MirekT2019.11.22 20:32
Ksiądz Janusz Chyła jako nałogowy onanista, powinien ,lepiej dbać o nadgarstki bo inwalidą zostanie, a nie pie-dolić głupoty na Frondzie i jeszcze kasę od Katolickiego Portalu wyciągać !!!!!
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.11.22 21:16
Podobno gorzej z łokciami - bo ciasny kibel.
Leszek2019.11.22 21:29
Dajesz na ten portal jakieś grosze że wylewasz krokodyle lzy
anonim2019.11.22 21:39
Tobie mało,że nadgarstki szwankują to jeszcze na mózg poszło jak się nie weźmiesz za siebie to grozi ,że zostaniesz bezmózgowcem ,postępy idą w szalonym tempie komentarze twoje o tym świadczą . .
MirekT2019.11.23 5:25
No Name, cenne rady dawaj głupszym od siebie, tylko gdzie ich znajdziesz, obłąkany cioto?
katolikpolak682019.11.23 14:02
o tych nadgarstkach to MirekT piszesz ze swojego doświadczenia? - Pytam bo rustracja bijąca z twego wpisu może mieć przyczyny w tym iż nałogowy waligrucha nie może pojąc że są ludzie którzy dla Królestwa Niebieskiego żyja w celibacie