31.08.21, 14:47Screenshot Youtube - Janusz Jaskółka

Opiłować katolików, zlikwidować szpitale - dorobek Campusu Polska

1. Spora cześć dziennikarzy na portalach społecznościowych wręcz popadła w zachwyt, tuż po rozpoczęciu zorganizowanego przez ekipę Trzaskowskiego za niemieckie pieniądze (szacowane na przynajmniej 1 mln zł), Campusu Polska Przyszłość (fundatorami były: Fundacja Konrada Adenauera należąca do niemieckiej CDU, Robert Schuman Institute, International Republican Institute).

Zachwycano się poziomem inauguracyjnej debaty obecnego przewodniczącego Platformy Donalda Tuska z jego zastępcą i jednocześnie prezydentem warszawy Rafałem Trzaskowskim, choć jako żywo oprócz wielu złośliwości pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i wyraźnej niechęci obydwu dyskutantów do siebie, merytoryki w ich wypowiedziach, było jak na lekarstwo.

Jednak po wypowiedziach posła Nitrasa o katolikach, marszałka Grodzkiego o likwidacji szpitali, a byłej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej o konieczności zablokowania unijnych środków i nałożeniu kar na Polskę, ci którzy się zachwycali, gwałtownie zamilkli.

2. Rzeczywiście można było doznać szoku kiedy poseł Nitras w debacie z marszałkiem Grodzkim w pewnym momencie stwierdził, że po zwycięstwie Platformy w wyborach „trzeba będzie opiłować katolików z przywilejów, żeby więcej już nie podnosili głowy”.

Po kilku godzinach na portalach społecznościowych odcięli się od niego przewodniczący klubu Borys Budka i były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz ale głosu Donalda Tuska, tradycyjnie nie ma, widocznie słowa Nitrasa wpisują się i w jego koncepcję obchodzenia się z katolikami po wygranych wyborach przez Platformę.

Sam Nitras także nie ma nic sobie do zarzucenia następnego dnia w jednej z telewizji informacyjnych tłumaczył że został źle zrozumiany, sam jest katolikiem i za nic nie będzie przepraszał.

3. Równie szokująca była wypowiedź marszałka Tomasza Grodzkiego, który zawyrokował, że skoro w takiej 5- milionowej Dani, działa tylko16 szpitali, to w 40- milionowej Polsce, powinno ich być najwyższej 130, a więc około 870 powinno zostać zlikwidowanych.

A więc marszałek Grodzki zapowiada likwidację blisko 90% istniejących w Polsce szpitali, a więc zapewne wszystkich znajdujących się w rękach samorządów, co oznaczałoby wręcz katastrofalne pogorszenie dostępu do opieki szpitalnej pacjentów spoza dużych miast.

Marszałek Grodzki jest jak widać konsekwentny jeżeli chodzi o ograniczanie zasobów publicznej ochrony zdrowia, bowiem tuż po tym jak został wybrany na tę funkcję w jednym ze swoich pierwszych wywiadów, zapowiedział, że jeżeli Platforma wróci do władzy, to jedną z pierwszych ustaw jakie przyjmie, będzie likwidacja ustawy zakazującej prywatyzacji majątku ochrony zdrowia.

Trzeba przy tej okazji przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość tuż po przejęciu władzy na jesieni 2015 roku, znając skutki działalności prywatyzacyjnej dotyczącej majątku ochrony zdrowia, prowadzonej prze samorządowców wywodzących się z koalicji PO-PSL, zdecydowało się wprowadzić ustawę zakazującą tego procederu.

4. Z kolei była unijna komisarz, a wcześniej wicepremier i minister rozwoju w rządzie Donalda Tuska, Elżbieta Bieńkowska, opowiedziała się za zastosowaniem wobec Polski wysokich kar za każdy dzień zwłoki w stosowaniu się do rozstrzygnięć TSUE a jeżeli to nie po skutkuje, to za całkowitym zablokowaniem unijnych środków dla naszego kraju.

Nie przeprowadziła w swej wypowiedzi żadnej merytorycznej analizy relacji pomiędzy naszym krajem, a unijnymi instytucjami, tylko twardo domagała się karania Polski, wpisując się zresztą w tej sprawie w linię postępowania realizowaną od ponad 6 lat przez europosłów Platformy i Lewicy.

5. Tylko trzy wypowiedzi czołowych polityków Platformy podczas Campusu Polska Przyszłość, a ileż materiału do analizy i prezentowania go polskiej opinii publicznej, aby zobaczyła „prawdziwą twarz” tej ponoć odnowionej partii pod kierownictwem Donalda Tuska, na ponad 2 lata przed wyborami parlamentarnymi.

Zainwestowany przez niemieckie organizacje pozarządowe ponad 1 mln zł w organizację Campusu Polska Przyszłość, chyba się jednak nie zwróci, bo trudno sobie wyobrazić, żeby Platforma z takim programem wygrała kiedykolwiek wybory w Polsce.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Antoni2021.09.1 8:43
Po likwidacji 870 szpitali trzeba będzie przegonić gdzieś niepotrzebnych lekarzy. Może na szparagi? Polska katolikami stoi. To z ich, katolików, podatków Nitras żyje, szpitale działają, wojsko, policja itd. Niech raczej odpiłuje sobie łeb albo co tam chce.
Dam2021.09.1 11:14
O tym, że Grodzki wskazał na przykładzie Danii, że zatrudnienie nie zmalało przy zmniejszeniu liczby szpitali to nie słyszałeś? Nawet na frondzie ta wypowiedź była. Czyżby ci umknęła w gąszczu zdań mówiących ci, co masz myśleć?
talmudysta2021.09.1 8:22
Gudłaje mają to wpisane w talmud
gogogo2021.09.1 0:11
Niech nam zyje naczelny pilarz UE! 100 lat!!! Narodzi się nam właśnie nowy Imwizytor. Teraz rozpocznął się polowania na czarownice. Trzuskowski już wysyła swoich kampusowskich mołojców w teren, aby spisać głowy do odpiłowania. HEhehehe....
Anonim2021.09.1 0:14
Przepraszam za pomyłkę, ma być INKWIZYTOR, a nie imkwizytor. Taki liberalny Torquemada.
rew2021.09.1 0:07
opiłować PO w wyborach - nie głosować na nich
oficer LWP2021.09.1 0:04
"ubecka szczujnia" obraz olejny nieznanego autora
Frec2021.08.31 18:25
Wyszła mu tolerancja z nieopiłowanego ryja.
Filip2021.08.31 18:03
W czasie rządów PiS-u ilość szpitali zmalała, a ich zadłużenie znacząco wzrosło. Inflację mamy najwyższą od 20 lat, tj. 5,4%, a zimą będzie 6%. Jesteśmy w izolacji międzynarodowej, skłóceni ze wszystkimi krajami oprócz Węgier. Rządzący mają pretensję, że Unia Europejska przeszkadza im w łamaniu praworządności. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla polityków ze Zjednoczonej Prawicy "suwerenność" polega na łamaniu konstytucji i prawa unijnego. Chłopom na wsi nie opłaca się sprzedawać produktów rolnych, bo mają bardzo niskie ceny. Jarosław Kaczyński chce pod pretekstem "repolonizacji" przejąc niezależne media, m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących i wprowadzić cenzurę jak w czasach PRL-u. Gotowy jest nawet poświęcić z tego powodu dobre stosunki z naszym strategicznym sojusznikiem Stanami Zjednoczonymi. Mateusz Morawiecki uprawia propagandę sukcesu jak w czasach Edwarda Gierka. Prowadzi kreatywną księgowość, żeby ukryć olbrzymi deficyt budżetowy i lawinowo rosnące zadłużenie finansów publicznych. Zbliżamy się do standardów PRL-wskich!
POlityk2021.08.31 17:07
Udało się zlikwidować polskie Stocznie to może uda się też zlikwidować polskie Szpitale ?
POlityk2021.08.31 17:04
PO co Polakom Szpitale skoro Szpitale są w Niemczech ?
POlityk2021.08.31 17:01
Najpierw zlikwidować Szpitale a POtem Przychodnie !
Grizzly2021.08.31 16:20
Może by tak opiłować kopyta i rogi kaczyńskiemu ?
MD2021.08.31 16:32
moze zacznijmy od opilowania kopyt twojej rodzinie, a potem na samym koncu spilujemy tobie na znak przynaleznosci do bydla
Talmud przepisany?2021.08.31 16:15
No to można wracać
Panie Kuźmiuk (ex-ZSL)2021.08.31 16:13
Ależ Pan jest pocieszny :-DDD
Tego domagają się Polacy2021.08.31 15:59
Wypowiedzieć konkordat i wprowadzić finansowanie kosciola na wzór niemiecki, odebrać kościołowi i indywidualnie każdemu duchownemu wyłudzony od państwa majątek, usunąć religie katolicka oraz symbole religijne z miejsc publicznych, rozliczyć kler za pedofilie a winnych molestowania oraz tuszowania pedofilii biskupów skazać na minimum 25 lat bezwzględnego więzienia.
Wyznawca pisu2021.08.31 15:56
Zagłodować uchodźców, nakarmić ich muchomorami
Roman2021.08.31 16:13
Poproszę o wyjaśnienie znaczenia słowa "zagłodować".
Skrzypek na dachu2021.08.31 15:54
Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
Proboszcz2021.08.31 15:53
Jak to chcą nas opiłować? Nie pozwolimy! To my opiłowujemy Polaków od ponad 1000 lat.
hrabia Potocki2021.08.31 15:49
Zdrajcy Polski , szkoda slow bydlaki na was , no jak zamkna 90 procent szpitali to lekarze , profesorowie--- ,, eksperci,, na pasku BF , pielegniarki to elektorat PO obudzi sie z reka w nocniku, to bedzie koniec niepodleglej Polski, pomimo bledow PIS to mniejsze zlo niz zdradziecka PO, PSL czy KO
Jan Radziszewski2021.08.31 15:48
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością ludów, Z ich woli stworzony nasz kraj – Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, Ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, Drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, Nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, Wychował nas Stalin w wierności ludowi, Do wielkich zapalał nas trudów i dzieł! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, Ludów szczęścia ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, Drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, My sławą okryjem ojczysty Kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, Ludów sławy ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, Drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
Roman2021.08.31 16:15
Czy to prawda, że w ramach rozszerzenia menu do kartofli dodajecie ziemniaki ?
Anonim2021.08.31 15:48
Wg oficjalnych danych: liczba łózek szpitalnych w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 4 470. W latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 11 971. W latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 5 262. I tyle w temacie.😁😁😁
Marek2021.08.31 15:48
Znowu manipulacja! Odpiłować od przywilejów. Wszystkich. Także katolików.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.31 15:30
Katolstwo jako mniejszość reprezentująca antypolską ideologię obcego państwa Watykan, nie może narzucać Polakom swojego porządku. Należy katolstwo opiłować z przywilejów i wtrącania się do prawa stanowionego świeckiego kraju jakim jest Polska.
To nic nowego2021.08.31 15:29
To program PISu robią to już od roku. Szkoda że ze wsparciem episkopatu
Jan Radziszewski2021.08.31 15:09
czas rządów Antychrysta i jego królików bardzo krótki tylko 3 pół roku - gdyby nie wyproszone przez NMP dodatkowe 3 lata w 2024/5 byliby zabrani żywcem przez anioły cezara żydów tj diabły do jeziora ognia i siarki "Chcę zapewnić całemu światu nie mało wszelkich Łask Bożych i Darów, dlatego Trójca Święta zgodziła się podarować wam trochę czasu, abym mogła ratować od piekła dodatkowe dusze. Każda dusza jest cenna w Bożych Oczach, a strata na wieki sprawia ból w Bożym i Moim Sercu. Straty każdej duszy na wieki, niczym nie da się zastąpić. Kocham was i pragnę, aby nikt z was nie ranił Bożych Serc i Mojego Niepokalanego Serca
Hala2021.08.31 15:06
Co jeszcze robią w Polsce ci zdrajcy ? Dawno już powinni byli być skazani na banicję. A ci typu Kramek, powinni siedzieć w więzieniu za sabotaż i zdradę !!!!!!!!!!!!!!!!!!
klaus2021.08.31 15:02
jeśli poparcie dla KO,PSL,SLD, Hołownia 2050 ma razem powyżej 50 procent i jest to poparcie większe od prawicy, to o czym tu mówimy, Polacy lubią jechać na saksy, , być wazeliną, i piszczą jak im zagra tvn z rozkoszy że jest elytą , a nie moherowym zacofanym zaściankiem, tam są europejczycy a tu mohery które nalezy odstawić jak najszybciej na margines grunt pod to przygotowała tvn i wyborcza.
campus Polska = kulturkampf2021.08.31 15:00
Kulturkamapf miała na celu: - ostateczną germanizację wschodnich terenów państwa pruskiego - zlikwidowanie wszelkich przejawów odrębności ustrojowych - zwalczanie kultury i świadomości polskiej. Czym to się różni od programu wypowiedzi z Campus Polska finansowaną między innymi przez CDU?
campus Polska=kulturkampf2021.08.31 15:03
Kulturkamapf miało na celu: - ostateczną germanizację wschodnich terenów państwa pruskiego - zlikwidowanie wszelkich przejawów odrębności ustrojowych - zwalczanie kultury i świadomości polskiej. Czym to się różni od programu i wypowiedzi z Campus Polska, która finansowana jest między innymi przez CDU?
cynik2021.08.31 16:16
Ile razy tego nie wkleisz to dalej będzie bzdurą mówiącą tylko o twoich psychozach a nie o tych, których próbujesz nieudolnie oczerniać. Przy okazji - Kulturkampf był akcją wymierzoną w Kościół Katolicki a zwłaszcza jej przedstawicielstwo partię Zentrum a Polacy obrywali tutaj "przy okazji". Celowe antypolskie działania Prus to rzeczy nie związane z Kulturkampfem.
taaa2021.08.31 17:04
cyniczne kłamstwo, manipulacja i już mamy wyjaśnienie nicka "cynik"... Nie chce mi się rozpisywać, więc proponuje zainteresowanym sprawdzić ten termin jak i inne np. hakata, rugi pruskie, sławny wóz Drzymały itd... I zastanówcie się na d zwrotem "opiłować katolików" i z tym co mówiono o religii, tożsamości na CP z tym co napisał "cynik" kłamca :)
Jawny2021.08.31 14:54
Przerażające! Skąd się biorą tacy idioci jak Trzaskowski, Nitras czy Grodzki? Co za debile na nich głosują?! Z głupoty, z przekory, ze złości? A może to po prostu patologiczny antypolonizm "wyssany z mlekiem matki?" Więcej nie powiem, bo i tak jestem "antysemita" (z nominacji).
Anonim2021.08.31 15:00
Ty się lepiej zastanów, skąd się biorą takie matoły, które głosują na deficyty intelektualne jak Suski, Sasin, Błaszczak, Jaki, Kempa czy Mazurek. To jest dopiero zagadka!😁😁😁
janton2021.08.31 15:06
proste , ze wschodu
Jawny2021.08.31 15:18
Łaskawie oszczędziłeś Dudę i Morawieckiego oraz Kaczyńskiego i Szydło. Przeoczenie? Amnezja? Akt łaski? A może czekają osobny, mocniejszy bluzg?
Filip2021.08.31 14:53
Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli.
Babka klozetowa2021.08.31 14:56
Wyzywanie PIS-u od "faszystów" i " komunistów". Jakie to już nudne. Czy lewaków naprawdę nie stać na coś oryginalnego? Bo to, że są odporni na fakty i prawdę, to wiadomo od dawna. Ale że są tacy nudni jak flaki z olejem.
Filip2021.08.31 15:09
Wyzywanie nas od "lewaków", "drugiego sortu", "zdradzieckich mord", "kanalii", "Złodziei", "komunistów", "ubeckich wdów" jest bardzo nudne i oburzające. Mam dość konserwatywne poglądy, ale denerwuje mnie łamanie praworządności przez rządzących i propaganda oparta na kłamstwach, manipulacji, oczernianiu przeciwników politycznych i robienie z Donalda Tuska Niemca i przypisywanie mu winy nawet za błędy polityków z PiS-u!!!
Ciekawski2021.08.31 15:19
Was? A konkretne kogo?
TW Oskar czyli Donald T .2021.08.31 15:26
Tusk nie jest Niemcem ale volksdeutschem .
ala2021.09.6 11:20
Tusk to zwykły kłamca i oszust totalny. To typowy szkodnik, działający na szkodę Polski i Polaków.