09.10.13, 14:40Krystyna Kłosin (fot. http://klosin.pl)

Osobiste wyznanie posłanki PO Krystyny Kłosin, po akcji plakatowej

Przypomnijmy: W Rumi pojawiły się plakaty na których widnieje posłanka PO Krystyna Kłosin ubrana w mundur SS. I podpis: "Głosowałam ZA mordowaniem chorych dzieci". Była to kolejna akcja przeciwko posłom, którzy odrzucili projekt obywatelski o zakazie aborcji eugenicznej.

Wczoraj posłanka Krystyna Kłosin wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Napisała w nim m.in. "Szkalujące plakaty rozwieszone w moim mieście (…), poniżające godność i dyskredytujące moją osobę z użyciem najgorszych atrybutów mowy nienawiści bardzo mnie dotknęły. Nie tylko jako posłankę RP, kobietę, a przede wszystkim matkę, która straciła swoje pierwsze dziecko".

I dalej: "Przez dwa lata lekarze i moja rodzina walczyli o życie naszego synka, dlatego doskonale wiem, co czuje matka, która walczy o życie swego dziecka, wiedząc, że nic już nie można zrobić. Kolejną ciążę też utraciłam. Dzięki pomocy i opiece lekarzy teraz jestem szczęśliwą matką i nawet babcią. Dlatego ten brutalny atak i bardzo brudna manipulacja tak bardzo mnie osobiście dotknęły".

Później wyjaśniła dlaczego głosowała za odrzuceniem projektu obywatelskiego: "Zawsze będę głosować za odrzuceniem projektów, które w sposób niezwykle restrykcyjny pozbawiają matkę, czy rodziców prawa do podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem. Uważam, że każda matka bądź rodzice zawsze powinni zachować prawo do decyzji o przerwaniu ciąży z powodu wskazań medycznych w przypadkach sytuacji ciężkiego uszkodzenia płodu".

No i jak tu nie protestować przeciwko posłom głosującym za mordowaniem dzieci chorych i posługujących się tak dziwna retoryką i usprawiedliwieniem?

sm/Onet

Komentarze

anonim2013.10.9 14:50
Szanowna Pani Poseł powinna wiedzieć, że Niemcy - a w zasadzie formacje SS - były odpowiedzialne w czasie II wojny światowej za tak zwaną Akcję T4. W jej ramach mordowano dzieci z zespołem Downa, do czwartego, o ile się nie mylę, miesiąca życia. Wzorzec naśladowania więc mamy. Co do meritum. Pani Poseł była łaskawa tak głosować a nie inaczej - a zatem głosowała za mordowaniem chorych dzieci. To nie jest oszczerstwo - to stwierdzenie faktu. Z jej doborowolnego aktu woli wynika, że uważa, iż istnieje zasadnicza różnica między dziećmi chorymi na zespół Downa i "zdrowymi", na tyle zasadnicza, że pozwalająca na ich fizyczną, w pewnym okresie ich życia, eliminację. Przypominam: jedną z zasadniczych cech reżimów socjalistycznych: nazistowskiego i komunistycznego było wyróżnienie kategorii osób, które uznane zostały za niegodne do życia. A zatem porównanie aktu p. Posłanki do pewnych aktów z przeszłości jest moim zdaniem zupełnie nieuprawnione. Natomiast nie znajduję usprawiedliwienia dla ubrania p. Posłanki w mundur SS. To nadużycie. Pani Posłanka nie była członkiem SS, jest członkiem PO. Za to Pani współczuję.
anonim2013.10.9 14:51
Działania pod publiczkę. Jakoś trzeba się wybielić pisząc o swoich nieszczęściach. Ale jej nieszczęścia nijak się mają do dzieci z downem. Cwaniactwo zamiast rozumu. Czyli zabolało i nic nie zrozumiała.
anonim2013.10.9 14:53
To może umundurujmy PO? Strojem, który by pasował do ich poglądów, oczywiście na ich koszt.
anonim2013.10.9 14:54
"prawa do podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem." no pięknie, tylko to sumienie trzeba najpierw mieć!
anonim2013.10.9 14:57
@gtkrk Mundur ze znakiem PO zamiast SS byłby zdecydowanie bardziej wymowny ;-)
anonim2013.10.9 15:03
Głupie rozumowanie. To może zlikwidujmy w ogóle cały Kodeks Karny, niech ludzie postępują w zgodzie z własnym sumieniem, przecież mają do tego prawo. Jeżeli ktoś uważa za słuszne i jest to w zgodzie z jego sumieniem to może przecież zabić swojego sąsiada, obrabować bank czy wysadzić kościół... To takie oczywiste.
anonim2013.10.9 15:08
"o przerwaniu ciąży" To stwierdzenie zawsze mnie rozbawia. "Przerwać" to znaczy przerwać coś, co potem może być kontynuowane. Tymczasem w przypadku tzw. aborcji niczego takiego nie ma, bo gdy życie dziecka w łonie matki się "przerwie", to raczej już na dobre, nie? To jest taki prostacki eufemizm dla idiotów.
anonim2013.10.9 15:10
Pani posłanka z platformerskiej bandy jakoś swoimi łzawymi tekstami mnie nie przekonała.
anonim2013.10.9 15:13
Nie każdy kto oddał swój głos na P. Kłosin czytał listę wyników głosowania w tak fundamentalnej kwestii jak ochrona życia. Taka akcja w jej okręgu wyborczym ma bardzo duże znaczenie informacyjne. Lepiej by być może wyglądała w mundurze z logo swojej PARTYJI niż SS ale przekaz uważam za czytelny a dzięki akcji RN przed Kościołem można było "na gorąco" ofiarować modlitwę na Mszy Św. w intencji rychłego nawrócenia Pani poseł... Tym bardziej że niestety mówimy o faktach...
anonim2013.10.9 15:34
@jack holborn masz rację z tym "przerywaniem" pozdr.
anonim2013.10.9 15:36
A nie przeszkadza jej, że dzisiejsze prawo w sposób tak restrykcyjny pozbawia nienarodzone dziecko prawa do życia? Aborcjoniści nie mają nawet jednego sensownego argumentu przeciwko prostemu i oczywistemu prawu dziecka do życia. tylko kasa tłoczona w przemysł propagandy i pogardy dla ludzi jest w stanie utrzymać ten absurd i bezprawie.
anonim2013.10.9 15:41
@pate - to wynika z elementarnej logiki. Czy mnie się podoba, czy nie podoba, "aborcja", to obiektywnie jest zabiciem NIEWINNEGO, BEZBRONNEGO człowieka. A to, jaką sobie do tego ktoś wysmaruje filozofię, to już inna sprawa.
anonim2013.10.9 15:43
Ciekawe, czy zapytali, który dokładnie element plakatu to "wierutne kłamstwo"..
anonim2013.10.9 15:48
Ach, co za wzruszające krętactwo ! Czy ta Pani Poseł nie jest świadoma, że decyzja jej i reszty pozwala na mordowanie dzieci, które mogą żyć ?? Tak ciężkie doświadczenie osobiste niczego ją nie nauczyło, a nawet stłumiło logiczne myślenie ? To tragedia, że tylu posłów nie zna prawa i nie umie myśleć - logicznie !
anonim2013.10.9 15:52
Czym jest wataha PO dla Polski też Pani Poseł pewnie nie wie, bidula.
anonim2013.10.9 16:06
@zibi Moj (i wielu)ukochany JP2 odwiedzieł Ali Agcę w więzieniu a nie w parlamencie. Jest chyba różnica...
anonim2013.10.9 16:06
Te plakaty zostawiam bez komentarza, gdyż takie metody naprawdę są niefajnie. "Zawsze będę głosować za odrzuceniem projektów, które w sposób niezwykle restrykcyjny pozbawiają matkę, czy rodziców prawa do podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem." Czyli +1 głos, jeżeli chodzi o zaprzestanie narzucania rodzicom przymusowej genderyzacji i demoralizacji w szkołach. Dobre i to:) "Uważam, że każda matka bądź rodzice zawsze powinni zachować prawo do decyzji o przerwaniu ciąży" Aby przerwać ciąże należy zahamować, bądź całkowicie usunąć hormony, które w wyniku ciąży w organizmie kobiety się pojawiły. Tego aborter już nie robi, a dla samego zdrowia matki jest to bardzo ważne. Więc jeśli rzekomo to jest tutaj najważniejsze, to proszę zakończyć powielanie szkodliwych eufemizmów.
anonim2013.10.9 16:06
Ależ nikt przecież nie broni rodzicom podejmować decyzji w zgodzie ze swoim sumieniem. Wręcz przeciwnie, ustawa miała właśnie to zapewnić poprzez uniemożliwienie podejmowania decyzji sprzecznych z sumieniem. Nie ma bowiem absolutnie żadnych wątpliwości że zabicie własnego dziecka zawsze jest sprzeczne z sumieniem. Kobieta może sobie wmawiać że tak nie jest, może nawet autentycznie wierzyć że morduje w zgodzie ze swoim sumieniem - ale sumienie jest pierwiastkiem Bożym w naszych sercach, jest głosem tego co słuszne. Nie da się mordować w zgodzie z sumieniem, można tylko pomimo sumienia.
anonim2013.10.9 16:20
No cóż, pani poseł. Na plakacie była prawda.
anonim2013.10.9 16:23
Ja jestem za zgniłym kompromisem!
anonim2013.10.9 16:26
@Smerf - "Zawsze będę głosować za odrzuceniem projektów (...)" Czyli +1 głos, jeżeli chodzi o zaprzestanie narzucania rodzicom przymusowej genderyzacji i demoralizacji w szkołach. Dobre i to:)" Posłanka chyba nie ma zielonego pojęcia z wagi słów, jakich używa, choć zapewne elektorat tej hołoty nie zwraca na takie "drobiazgi" uwagi.
anonim2013.10.9 16:29
Jack_Holborn® Do jakiej ty hołoty należysz!?
anonim2013.10.9 16:31
@Avenger - wypraszam sobie przyporządkowywanie mnie do jakiejkolwiek hołoty.
anonim2013.10.9 16:31
ci to zibi dyżurujesz tu zamiast częstochowskiego za psie pieniądze ? mówiłeś że należy poświęcić 100 księży nawet niewinnych ( to znaczy zmieszać ich z błotem ) żeby jednego skazać winnego , nie martw się, jak będziesz zdychał wtedy ci może wystarczyć nawet najgorszy ksiądz (widziałem już coś takiego ni raz )
anonim2013.10.9 16:34
Jasne, ponieważ "Przez dwa lata lekarze i moja rodzina walczyli o życie naszego synka, dlatego doskonale wiem, co czuje matka, która walczy o życie swego dziecka, wiedząc, że nic już nie można zrobić" dlatego: "Zawsze będę głosować za odrzuceniem projektów, które w sposób niezwykle restrykcyjny pozbawiają matkę, czy rodziców prawa do podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem..."
anonim2013.10.9 16:37
...""Zawsze będę głosować za odrzuceniem projektów, które w sposób niezwykle restrykcyjny pozbawiają matkę, czy rodziców prawa do podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem. Uważam, że każda matka bądź rodzice zawsze powinni zachować prawo do decyzji o przerwaniu ciąży z powodu wskazań medycznych w przypadkach sytuacji ciężkiego uszkodzenia płodu"...."------------i nic cię życie nie nauczyło kobieto; dopiero się zdziwisz jak staniesz przed Panem!!
anonim2013.10.9 16:40
@Jack Też tak uważam, jednak po cichu liczę na to, że "pro-choice' nie będzie dotyczyło tylko decyzji czy dziecko będzie żyło czy nie, ale także tego czego będzie się uczyło i wedle jakich wartości będzie wychowywane.
anonim2013.10.9 17:29
@Smerf - o nie, do tego to jeszcze w tym kraju baardzo daleko.
anonim2013.10.9 17:43
Toi ja od siebie dodam, że w USA pro-choice jest jeszcze dalej, bowiem u nas jak w innych krajach europejskich tzw. "póżna aborcja" jako taka nie jest akceptowana. Natomiast u Jankesów, postawienie granicy nawet na 24 tygodni, to takie samo ant-choice jak każde inne, no bo przecież przez te 9 miesięcy można zmienić zdanie, "partner" może się zmienić, a pracę można stracić. Także szanujcie to co macie, bo jak na razie nie jest u Was najgorzej:)
anonim2013.10.9 17:46
straszne to co ta matka i babcia robi. "sprzedaje"swoje trudne i ciężkie doświadczenia żeby...no wlaśnie...żeby usprawiedliwić osobiste złożenie w parlamencie jednego z 233 podpisow pod tysiącem wyroków śmierci,ktore od teraz wykonane będą bez procesu i bez znieczulenia?na malutkich dzieciach,pod sercami ich mam... nic nie rozumiem. czy to jest właśnie "chichot diabła"???
anonim2013.10.9 17:55
@pate - to JEST chichot diabła.
anonim2013.10.9 18:22
Rzeczywiście dziwna retoryka - uszkodzony płód może mieć szczęście urodzić się lub być odrzuconym przez wybór matki - profesjonalnie z pomocą lekarza
anonim2013.10.9 21:00
Jezeli matka nie ma sumienia i chce zabić dziecko, kto ma je obronić, jeżeli nie ci, którzy stanowią prawo ? Żadnego usprawiedliwienia tu nie ma !
anonim2013.10.9 21:40
@zanarkand po cholere robisz takie bezsensowne słowne salta?? nie boisz się że w czasie tych literowych akrobacji złamiesz sobie kręgosłup moralny.? Wypisując banialuki przesyłasz sygnał że nie przeszkadza Ci zgoda NA ZABIJANIE MALYCH LUDZI i bierzesz to na swoje sumienie. Ludziom ,którzy się na to nie zgadzają chodzi tylko o uratowanie życia tych małych a Ty myślisz że to Turniej Drużyn lub konkurs na super komentarz na Frondzie Poprzyj w takim razie pozwolenie na zabijanie ludzi ,gdy wyjda z domu po godz.20.Na pewno znajda się chętni na takie czyny więc po co zabraniać?
anonim2013.10.9 23:18
@zanarkand uff! Uspokoileś mnie bo: najważniejsze że jesteś przeciwnikiem rozszarpywania dzieci na kawalki(zwanego zgrabnie aborcją). A teraz przyłącz się do tych którzy stoja pod klinikami żeby wlaśnie przekonywać kobiety do urodzenia dziecka(i np.oddania do adopcji) lub jeśli czas Ci nie pozwala zaadoptuj duchowo jedno dziecko "przeznaczone pod nóż' i módl się za nie przez 9-miesięcy.(dziesiątka różańca)To też mu uratuje zycie(modlitwa zatwierdzona przez kościoł,szczegółowe informacje mogę udostępnić) Zobaczysz jak bardzo wzrośnie Twoja swiadomość dotycząca tych malych bezbronnych ludzi i jak bardzo Bog podziękuje Ci za pomaganie im żeby mogly przyjść na świat..Doświadczam tego na codzień w moim życiu. pozdr.
anonim2013.10.10 0:51
Pani Kłosin, Pani sama się zdyskredytowała i odebrała sobie godność, wypowiadając się o mową NIENAWIŚCI o bardzo chorych, nienarodzonych dzieciach określając je mianem "płodu" z ciężkim uszkodeniem, i swym głosem w Sejmie dając przyzwolenie KAŻDEMU POLAKOWI na zamordowanie takiego chorego nienarodzonego dziecka przez aborcyjne rozszarpanie/ poćwiartowanie, określone przez Panią "PRZERWANIEM CIĄŻY". Jednocześnie żali się Pani "na poniżające godność i dyskredytujące" jej osobę plakaty "z użyciem najgorszych atrybutów mowy nienawiści", które to plakaty śmiały wyciągnąć na światło dzienne Pani własnoręczną zgodę na w/w aborcję nienarodzonych, bezbronnych i chorych dzieci. Wygląda na to, że pani Kłosin uwierzyła, że "przerwanie ciąży" czyli aborcja, czyli morderstwo nienarodzonych chorych dzieci jest dobrem i że dziecko przed narodzinami nie ma wartości i godności człowieka. Za panią Kłosin trzeba się pomodlić.
anonim2013.10.10 1:19
@Slowianka niestety ale tak jest jak piszesz Kuriozalna jest zwlaszcza ta nowomowa na którą wcześniej zwrocil uwagę @Jack Holborn,a mianowicie "leciutkie" i "milutkie"slówko-PRZERYWANIE życia,a nie miazdzenie główki,wyjmowanie po kawalku rozszarpanego ciala,wypalanie kwasem,zatrzymywanie akcji bijącegio już serca(to wszystko bez znieczulenia,a dziecko nie ma gdzie uciec-przecież jest u mamy!).Są chętni może na te przerywanki??Nie widzę... Zobacz jaka to pokrętna inżyneria slowa.No bo przerywanie głównie kojarzy mi się z polityczną pyskowką u moniki olejnik gdy jeden z drugim poseł wrzeszczy "ja panu nie przerywałem" Róznica jest taka że oni ze studia wychodzą żywi,w przeciwieństwie do dzieci na które 233 naszych "wybrańców"podpisalo niedawno nieodwolalne wyroki śmierci. Byla między nimi oburzona i wstrząśnięta,nie zabitym noworodkiem ale własnym widokiem w mundurze SS p.poseł Kłosin Ech,ta lewicowa wrażliwość...
anonim2013.10.10 2:23
@pate Zgadzam się w 100%