25.09.18, 19:28zdj. screen Youtube

Ostatnia droga red. Krystyny Grzybowskiej

Znana jest data i miejsce pogrzebu Śp. Krystyny Grzybowskiej, zmarłej w zeszły czwartek dziennikarki i publicystki. 

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w warszawskim kościele pod wezwaniem św. Karola Boromeusza w piątek 28 września o godzinie 11:00. Po mszy świętej trumna z ciałem zmarłej dziennikarki odprowadzona zostanie na Cmentarz Powązkowski i złożona w rodzinnym grobie. 

Publicystka zmarła 20 września w wieku 78 lat.

Krystyna Grzybowska po 13 grudnia 1981 r. nie przeszła pozytywnie weryfikacji politycznej przeprowadzanej przez władze komunistyczne wobec dziennikarzy. W związku z tym dziennikarka wyemigrowała do Niemiec. W latach 90. była korespondentką "Rzeczpospolitej" w Bonn. Po powrocie do kraju publikowała m.in. na łamach "Wprost", "Gazety Polskiej", "Niezależnej Gazety Polskiej- Nowe Państwo", w ostatnich latach- z portalem wPolityce.pl oraz tygodnikiem "Sieci". Chętnie udzielała również wywiadów naszemu portalowi.

Dziennikarka świetnie orientowała się zarówno w polityce krajowej, jak i zagranicznej, zwłaszcza europejskiej. Potrafiła celnie wypunktować absurdy unijnej biurokracji i politpoprawności. 

 

Prywatnie Grzybowska była wdową po Śp. Macieju Rybińskim. Mieli córkę Aleksandrę Rybińską, która również wykonuje zawód dziennikarki. 

yenn/Fronda.pl