03.06.20, 15:04Fot. via: Flickr

Oświadczenie majątkowe Trzaskowskiego nieważne?

Media informują, że złożone przez Rafała Trzaskowskiego oświadczenie majątkowe jest wadliwe. Miał on użyć niewłaściwego wzoru formularza. Warszawski ratusz przekonuje jednak, że nie można mieć zastrzeżeń do dokumentu, ponieważ został on zaakceptowany przez Wojewodę.  

W ub. tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski informował, że złożył swoje oświadczenie majątkowe. Taki dokument przedstawiła również żona nowego kandydata KO na prezydenta. Teraz portal życiestolicy.com.pl donosi, że Rafał Trzaskowski złożył swoje oświadczenie na niewłaściwym formularzu. Wzór oświadczenia majątkowego prezydenta miasta ma 10 punktów, tymczasem złożony przez Trzaskowskiego dokument ma ich 11.

Portal zwraca uwagę, że de facto Rafał Trzaskowski złożył wadliwe oświadczenie, nie wykorzystując właściwego wzoru formularza. Portal podkreśla też, że do tej pory swoich oświadczeń nie złożyli wiceprezydenci Warszawy.

-„Ustawa o samorządzie gminnym nie wskazuje konkretnego terminu opublikowania oświadczeń. Termin ich składania był to faktycznie koniec maja, ale dotyczyło to przedstawienia oświadczenia, a nie jego publikacji. Wiceprezydenci złożyli dokumenty zgodnie z terminem. Zarządzenie wewnętrzne prezydenta miasta było takie, by publikacja oświadczeń miała miejsce do 30 czerwca. Tak też się stanie” – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info.pl rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Jeżeli chodzi natomiast o oświadczenie prezydenta Warszawy, ratusz przekonuje, że zostało ono złożone prawidłowo. Rafał Trzaskowski jako prezydent składał je u Wojewody, a ten je przyjął nie wnosząc żadnych uwag:

-„Skoro wojewoda przyjął oświadczenie i odesłał kopię, to rozumiemy, że nie miał uwag do kwestii formularza” – przekonuje Karolina Gałecka.

kak/tvp.info.pl, zyciestolicy.com.pl

Komentarze

katolicka kretynizacja polski2020.06.3 21:26
złodziejaszek ćpun czaskowski udaje głupka
Agnieszka Dz. 2020.06.3 15:22
Czyli bardziej was oburza zły druk, niż oszustwa, rozdzielność majątkowa i przepisywanie wszystkiego na żonę? Jacy z was przepiękni, książkowi hipokryci.
Michał Jan2020.06.3 15:30
We Wrocławiu ZUS odrzucił wszystkie podania o pomoc od przedsiębiorców właśnie ze względów formalnych. Niech się biurokraci powykańczają tymi swoimi cholernymi przepisami i formularzami!
Piotr2020.06.4 6:34
Odrzucił wszystkie z grupy swoich POmyśleńców, bo teraz "Kasta" przyzna im POdszkodowania za szkody i utracone zyski ich firm! Obcym nie przyzna.
Stalker2020.06.3 15:16
Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski mówi, że PO to Partia Oszustów, natomiast ja twierdzę, że to partia PO-myleńców ! Ci ludzie stracili instynkt samozachowawczy i po publicznym upokorzeniu MKB, wybrali nowego kandydata na prezydenta. To Rafau, nieudacznik i bankrut co udowodnił będąc prezydentem Warszawy. W pierwszym wystąpieniu Rafau ogłasza pełną mobilizację i twierdzi, że to właśnie z Warszawy zacznie się olbrzymia fala (tego ostatniego wyrazu w zdaniu nie zrozumiałem: fala ścieków czy cóś takiego). Jednakże decyzja o zmianie kandydata okazała się słuszna ! Z najnowszego sondażu 13-15 maja, Estymator dla Do rzeczy.pl Duda 52,7 %, Kamysz 11,8 %, Hołownia 10,5 %, Rafau poza podium z 10, 2 % poparcia. Frekwencja 49 %. To olbrzymi 5-krotny wzrost popularmiści Rafaua – czarnego konia i PO (z 2 % na 10 %). Będzie się działo !
Piotr Nowak2020.06.3 15:15
Ta łajza nie potrafi złożyć prostego dokumentu !?!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.3 15:12
coś strasznego! zamiast 10 pnkt zrobił 11! bardziej mnie interesuje czy coś przepisał na żonę czy jednak jest uczciwy...
Cudowne Dziecko dwóch pedałów2020.06.3 15:12
Ten partacz nie potrafi nic robić w tylu językach, że nikt tego nie zauważa, nawet.. hehehe
Maria2020.06.3 15:11
No proszę, nawet złożyć prawidłowego oświadczenia nie potrafi a chce być pierwszą osobą w państwie. Nie potrafi i choćby znał język mandaryński nic mu to nie pomoże
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202 Jan2020.06.3 15:26
Powinni go zdjąć z prezydenta, a Pan Wojewoda zostać odwołany za nieznajomość formularza? Może to i dobry pomysł, żeby biurokraci zaczęli ginąć od własnej broni.