22.05.19, 21:11Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Ot, 'demokrata' Tusk! 'Odsunął mnie, bo nie spodobał mu się wywiad w TVN'

Przed sejmową komisją śledczą ds. VAT była wiceminister finansów, Elżbieta Chojna-Duch opowiedziała o działaniach i/lub zaniechaniach rządu Donalda Tuska w kwestii wyłudzeń podatku VAT. 

"Powiedziano mi, że premierowi Tuskowi nie spodobało się moje stwierdzenie w TVN"-mówiła świadek. Jak wpomina, nie mogła nie zaakceptować projektu zatwierdzonego wcześniej przez szefa resortu- wówczas był nim Jacek Rostowski. 

"Po podpisaniu straciłam departament. Wiedziałam już wtedy, że to jest mój błąd. Wówczas wypowiedziałam się do kamery. Był ze mną wywiad w TVN"-wspominała Chojna-Duch. Jak powiedziała była podsekretarz stanu w MF, ówczesnemu premierowi Donaldowi Tuskowi wywiad ten zdecydowanie się nie spodobał. 

"Stwierdziłam jednoznacznie, że jest to błąd, że to rozszczelni system podatkowy i będzie miało złe skutki dla systemu podatkowego, dla dochodów budżetowych"-wskazała świadek. Następnego dnia po tej wypowiedzi Elżbieta Chojna-Duch została odsunięta od nadzoru nad departamentami podatkowymi. Jak wspominała, w programie użyła metafory "strumyczków", które będą wyciekać z budżetu. 

"Powiedziano mi, że to moje stwierdzenie w TVN nie spodobało się premierowi Tuskowi"-ujawniła. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

Cogito ergo sum2019.05.23 6:56
Strumyczki dla zaspokojenia roszczeń wojennych. Dlatego teraz taki rejwach bo strumyczki wyschły.
POKO PELO ZTA BANDA TO CZLONKOWIE SZATANA DIABLA2019.05.23 6:43
SZTO ICEK POMYLILES PIS Z PARTIO OZUSTOW KTORA PRZEZ 8 LAT DAWALA POLAKOM BARDZO DUZO ALE OBIETNIC NIEPOKORNYM WYZWISKA TYPU MOHER I PAJAC,DZIECI POLSKIE JURNY STEFEK KARMIL MIRABELKAMI A Z NIEPELNOSPRAWNYCH W SEJMIE DRWIL.ZEBY Z POLAKOW ZROBIC DZIADOW PARTIA PELO TJ OSZUSTOW ZABRALA KASE Z OFE PODNIOSLA WIEK EMERYTALNY I POKRETNIE NIEWIDZIALNA REKA ZYDOWSKA WYPROWADZILA Z BUDZETU 300 MILIARDOW ZLOTYCH
szto2019.05.23 6:07
PIS to partia kur...w i złodziei.
polak2019.05.23 13:02
chyba to wpis lisa lub michnika .albo samego schetino
pierwsza zwrotka plis orkiestra2019.05.22 23:27
Raz komuchy i folksdojcze ułapili zajca osmatrili podumali obcieli mu jajca tralalala tralalala laaala
na biłgorajską nutę2019.05.22 23:25
A ten zajec już bez jajec chciał zrobić karierę więc zapisał sie do Wiosny żeby być premierem. tralalala lalala lala W dawnych czasach żyła Ewa co strzelby nie miała Dwa miesiące w dinozaura kamieniem rzucała tralala lalala laaa la Pojechła w nowszych czasach Ewa do Berlina na dywanie było ślisko kierunek zgubiła tralallala tralala lalala Był raz wielki król Europy co siedział w Brukselce na swym tronie nie w koronie! w poniemieckim hełmie! Talalla lalaa tralalaa laaala W Pikelhaubie, uśmiechnięty przybył król Europy lud POddany na kolanach wylizał mu stopy tralalala tralala lala la Siedzi sobie król jewropy na tronie w Brukseli i łaskawie rządzi na sznurku Angeli tralalala tralalala laaala Rządzi unią król europy nuda mu doskwiera czasem złapie fuchę za kamerdynera tralalala tralalala laaala Od Brexitu boli głowa i rozsadza pałę jak już nie wyrabia to charatnie w gałę tralalala tralalala laaala Ciągle przez tego Kaczora król Europy w złości chciałby się uśmiechać gdyby nie szczękościsk tralalala tralalala laaala Stoi dumnie król z cysorzem pycha go rozpiera robi za lokaja żą klauna drunkera tralalala tralalala laaala Już niebawem biały osioł przyjdzie razem z królem nie będzie problemu kto jest rudym ciu.... tralalala tralalala laaala
Marian2019.05.22 22:45
Ale praca syna w Amber Gold podobała się, mimo, ze wiedział co to jest. Taki to był "premier".
Kinga2019.05.22 23:14
Marian! Od kogo trzeba oczu pożyczyć, aby startować ponownie, tym razem na Prezydenta! Przecież go Polacy na taczkach wywiozą za te poniżenie Polski i Polaków!
JR2019.05.23 8:42
Jaśniej się Pani wyrażaj i uzasadniaj swoją wypowiedź. To co Pani napisała to po prostu błazenada. To subiektywne posądzenia, z którymi nie wszyscy muszą się godzić!
Tom.2019.05.22 22:15
Tusk, skondensowane zło.
polak2019.05.23 13:00
to musiał robić bo każdy zdrajca robi to co mu każe jego pan -polskość to nienormalność
Barbara2019.05.26 10:33
Tusk to całe zło ,zdrajca POlski .