20.01.21, 19:54Fot. Jeffrey Bruno, via: Wikipedia CC 2.0/screenshot - YouTube (Radio TOK FM)

Papież skierował życzenia do Joe Bidena

Papież przesłał życzenia Josephowi R. Bidenowi z okazji objęcia funkcji czterdziestego szóstego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Franciszek zapewnił go o swoich modlitwach, aby Wszechmogący Bóg udzielił mu mądrości i siły w sprawowaniu tego wysokiego urzędu.

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że pod jego przywództwem naród amerykański nadal będzie czerpał siłę z wzniosłych wartości politycznych, etycznych i religijnych, które inspirowały go od chwili założenia. „W tym czasie, kiedy poważne kryzysy, przed którymi stoi nasza ludzka rodzina, wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się, aby pańskie decyzje kierowały się troską o zbudowanie społeczeństwa chrakteryzującego się autentyczną sprawiedliwością i wolnością, wraz z poszanowaniem niezbywalnych praw i godności każdego człowieka, zwłaszcza ubogiego, bezbronnego i pozbawionego głosu” – napisał Papież.

Zapewnił również, że prosi Boga, będącego źródłem wszelkiej mądrości i prawdy, aby kierował wysiłkami nowego prezydenta na rzecz wspierania porozumienia, pojednania i pokoju w Stanach Zjednoczonych oraz pośród narodów świata w celu wspierania powszechnego wspólnego dobra. Franciszek wyprasza dla Joe’a Bidena, jego rodziny i całego ukochanego narodu amerykańskiego obfitości błogosławieństw.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan/vaticannews.va

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.01.22 20:11
Niczym uzurpator do falszywego kandydata .
Ty polsko-radziecki narodowy "katolik"2021.01.20 20:20
ÓSME PRZYKAZANIE!
katolik2021.01.20 19:57
wsparcie modlitwą masona, aby wspierał kliniki aborcyjne, bez pogrozenia mu palcem
oby2021.01.20 20:03
Ale modlił się o mądrość dla prezydenta - będzie dobrze.
katolik2021.01.20 20:31
oby !