Do ostrej wymiany zdań doszło na Twitterze między Samuelem Pereirą a Kamilem Durczokiem, kiedy to Durczok zaczął szydzić z  "pracy dziennikarskiej" reporterów mediów publicznych. Szef TVP Info przypomniał Durczokowi, jakie „standardy dziennikarskie” on sam prezentował, jak się zachowywał i jak się wysławiał.

- Trójmiejski reporter Zet porównuje kolportowanie pochodzących z nieznanego źródła jpg do publikacji TVP nt. Giertycha. Zapomniał, że przy tym śledztwie wykonaliśmy z @TulickiMarcin kilkutygodniową pracę dziennikarską... czyli coś czego on ws. gdańskich afer nie zrobił nigdy – napisał na TT Pereira.

Ta wypowiedź nie spodobała się Kamilowi Durczokowi, który skomentował ją następująco:

- „Pracę dziennikarską”??? Przecież Ty, Samuelu, nie masz pojęcia, co to jest dziennikarstwo. PS. Chyba, że uczył Cię rzemiosła niejaki Latkowski, kryminalista skazany prawomocnie przez kilka wydziałów karnych, w tym w procesie ze mną.

- Jeśli mówisz o tej szkole dziennikarstwa, gdzie szef woła podwładną i mówi „oprzyj się, suko, o ścianę, a ja wejdę od tyłu”, to rzeczywiście nie mam o niej pojęcia – odpowiedział mu Pereira.

Na tym jednak dyskusja się nie skończyła.

mp/twitter