10.11.15, 14:06

Petycja do rządu PiS o inicjatywę ustawodawczą w sprawie ochrony życia od poczęcia

Sformowanie nowego rządu przynosi nadzieję, że głos obywateli od lat domagających się przywrócenia prawa do życia dla każdego dziecka od poczęcia, zostanie wreszcie usłyszany. Po latach rządów ludzi, którzy ignorowali wnoszone do Sejmu projekty obywatelskie i pozwalali w majestacie prawa zabijać nienarodzonych, przychodzi władza deklarująca wsłuchanie się w głos Polaków.

Konstytucja RP daje możliwość wystąpienia z inicjatywą ustawodawczą m.in. Radzie Ministrów.

Zachęcam Państwa do podpisania apelu o wystąpienie z inicjatywą ustawodawczą chroniącą życie do desygnowanej na Premiera Beaty Szydło. Okażmy solidarność z bezbronnymi dziećmi, wesprzyjmy nowy rząd w przeprowadzaniu dobrych zmian!

Serdecznie pozdrawiam,

Kaja Godek

OTO PETYCJA: TUTAJ

Komentarze

anonim2015.11.10 14:57
haha :D już to widzę :D
anonim2015.11.10 15:15
Cieszę się że Fundacja PRO reaguje już w pierwszych dniach po uformowaniu nowego rządu- Mam ogromny szacunek do Pani Kaji Godek i doceniam jej determinację. Ta sprawa stawia PiS w "niewygodnej" sytuacji i będzie prawdziwym sprawdzianem dla nowo powołanego rządu... Mam nadzieję na duży udział Panny Krysi Pawłowicz- (człowiek "petarda" jeśli idzie o wartości których obywatelski projekt ustawy dotyczy).
anonim2015.11.10 16:55
Zupelnie nie rozumiem dlaczego Pani Kaja Godek chce pozbawic kobiety mozliwosci wyboru dokonania aborcji w trzech dozwolonych prawnie sytuacjach. Sytuacjach dramatycznych,wrecz traumatycznych... obecne prawo zakazuje aborcji, dopuszcza ja tylko w naprawde wyjatkowych sytuacjach i co warte podkreslenia daje mozliwosc wyboru kobiecie. Jesli zajscie w ciaze spowoduje zagrozenia zycia matki to niech ta wlasnie kobieta, matka podejmie decyzje. Nie rozumiem dlaczego Pani Godek chce ustawowo zakazac kobietom takiego wyboru.. Jestem za zakazem aborcji- ale w dramatycznych sytuacjach dopuszczam taka mozliwosc. Nie odbierajmy obywatelom prawa do podejmowania decyzji w takich sytuacjach..
anonim2015.11.10 16:57
@tomtom Kaja Godek została wyrzucona z fundacji pro więc to jest raczej jej prywatna inicjatywa
anonim2015.11.10 18:29
@HalinaN Dziękuję za informację- nie korzystam z mediów społecznościowych więc informacje docierają do mnie z opóźnieniem. Stała się rzecz ciekawa- Pani Godek działa na własną rękę i zdaje się jest trochę w gorącej wodzie kąpana... Jej inicjatywa to petycja do rządu o inicjatywę ustawodawczą rządu a nie obywatelski projekt ustawy jaki firmowała ona z ramienia Fundacji PRO... Można zatem przypuszczać że PiS motywowane spontaniczną petycją wspaniałomyślnie podejmie prace nad ustawą (w wersji PiSowskiej)- czyli zgodnie z zapowiedziami Pana Prezydenta i Pana Jacka Sasina- w wersji "kompromisowej"... Obywatelski projekt noweli do ustawy o ochronie życia z setkami tysięcy podpisów zostanie tym samym pogrzebany a rząd będzie miał pretekst aby inicjatywę odrzucić... Smutne Pani Kaju...
anonim2015.11.10 19:27
Tylko państwa niecywilizowane mogą sobie pozwolić na zabijanie niewinnych ludzi a panujący w nich ciemnogród na definio0wanie człowieka jako zlepek komórek.
anonim2015.11.10 19:51
Nie łatwiej jest zwyczajnie zmusić ustawowo ten tępy naród do rozmnażania (np. dziecko co roku pod groźba więzienia lub kulki w łeb)?? Po cholerę te zasiłki na dziecko (Ci bardziej rozgarnięci a co za tym idzie bogatsi i tak na nie nie polecą)? po co ustawa antyaborcyjna (te mądrzejsze/bogatsze i tak wyjadą usunąć za granicę)? Przecież są tańsze sposoby :)
anonim2015.11.10 21:57
Ja z chęcią podpiszę apel o ochronie życia już istniejącego, np.kobiety której ciąża zagraża życiu. Na szczęście do tej pory nie było aż takiego oszołomstwa i osoba z mojej bardzo bliskiej rodziny mogła mieć zabieg ratujący jej życie. Jej, czyli matki dwojga małych dzieci. Mam nadzieję, że oszołomy broniące płodu kosztem życia kobiety pochylą się nad losem tych narodzonych już dzieci i przyjmą je do swojej rodziny otaczając miłością i odpowiedzialnością wychowawczą oraz finansową. Przyjmą też na swoje barki odpowiedzialność za śmierć ich matki.