07.08.17, 19:20Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

PILNE! Prokuratura: Grudniowe posiedzenie Sejmu w Sali Kolumnowej było prawidłowe

Na nic krzyki opozycji! Śledztwo Prokuratury Okręgowej w sprawie posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 roku, kiedy to uchwalono ustawę budżetową, miało prawidłowy przebieg – donosi Informacyjna Agencja Radiowa.

W komunikacie Prokuratury czytamy:

Przeniesienie obrad z sali plenarnej do Sali Kolumnowej było zgodne z prawem i konieczne do zapewnienia sprawnej pracy Sejmu. Przedstawiciele wszystkich sejmowych stronnictw i niezrzeszeni mieli pełną swobodę udziału w tych obradach”.

Śledztwo w związku z brakiem znamion czynów zabronionych, a także niepopełnieniem czynów wskazanych w zawiadomieniach zostało umorzone. Owe zawiadomienia złożyły wówczas choćby PO i Nowoczesna. Posiedzenie trwało do 19 grudnia 2016 roku.

W uzasadnieniu prokuratury poinformowano, że wykluczenie z obrad posła PO Michała Szcczerby było działaniem uprawnionym, a marszałek Sejmu „działał w tym przypadku zgodnie z regulaminem”:

Podczas wystąpienia posła Michała Szczerby marszałek dwukrotnie zwracał uwagę, że jego zachowanie zakłóca obrady Sejmu i stwierdził, że poseł uniemożliwia ich prowadzenie. Mimo to parlamentarzysta kontynuował wypowiedzi, które nie przystawały do powagi Sejmu, łamiąc regulamin Sejmu”.

dam/IAR,PAP,Fronda.pl