09.07.19, 19:05(fot. youtube)

Piotr Semka: PSL-owi nie przeszkadzał przechył w lewo, dopóki nie odczuli jego skutków

- Polskiemu Stronnictwu Ludowemu przechyły w lewo nie przeszkadzały, dopóki nie odczuli jego skutków, gdy wahadło opinii publicznej przesunęło się w prawo. Wtedy zaczęli sobie przypominać, co to znaczy chadeckość - komentował w Polskim Radiu24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".

Piotr Semka odniósł się do trwających negocjacji koalicyjnych w gronie partii opozycyjnych.

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której na skutek przesunięcia się nastrojów na prawą stronę sceny politycznej, lewica znalazła się w sytuacji paraliżu. Zieloni, Lewica Razem, SLD i Wiosna boją się iść samodzielnie do wyborów. Z drugiej stromy mogą stać się salonem odrzuconych, jeśli Platforma Obywatelska dogadałaby się z Polskim Stronnictwem Ludowym, które zmusiłoby usunięcie z koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny - zauważył publicysta.

- PSL jest rozdwojone, z jednej strony Władysław Kosiniak-Kamysz chętnie rzuciłby partię w ramiona Grzegorza Schetyny. Natomiast "teren" i grupa działaczy skupiona wokół Marka Sawickiego wyraźnie się temu przeciwstawiają. Partia ta nigdy nie czuła się dobrze w samodzielnych działaniach, ale rzeczywiście grozi im wyginięcie. Dlatego nie wykluczam, że PSL wytrzyma wywieraną na zawarcie koalicji presję - stwierdził

bz/polskieradio24.pl

Komentarze

Mnichu2019.07.10 8:09
Niech lepiej Semka na chłopów nie najeżdża. Jeśli chłopi wyginą, to skąd Semka weźmie paszę?
Damian.2019.07.10 20:29
Bez obaw. Moja żona i jej dwaj bracia mają gospodarstwo rolne (spore) ciężko pracują, ginąć nie zamierzają. I co najważniejsze głosują na PiS. Więc pragnę Pana uspokoić. Polski chłop (to piękna, tradycyjna i dumna nazwa) ma jeszcze wiele zapału do pracy i wiele rozsądku politycznego.
JR2019.07.10 7:33
PSL już utonął. Pozostała tylko nazwa. Tyle się "zasłużyli" dla rolników, że teraz na wsi się nie pokażą bo gnojówkę by na nich wylali.
OPRYSKAC ICH RANDAPEM2019.07.10 6:08
LUDZIE WSI OD ZAKONCZENIA WOJNY UTRZYMUJA CZERWONONIEBIESKIE KOSZERNE BARACHLO.
TO JEST POLITYCZNA SPRZEDAJNA K A2019.07.10 6:05
PSL OD 89 ROKU CALY CZAS WSPOLPRACOWALO Z ZYDOKOMUNO A TO Z AWS ATO Z SLD A TO Z PARTIA OSZUSTOW PRZEZ 8 LAT CIAGLE PRZYKLADALI REKE DO NISSCZENIA POLSKI I POLAKOW .DLAMNIE JAKO CZLOWIEKA ZWIAZANEGO Z ROLNICTWEM PSL PRZESTALO ISTNIEC GDY POD PRZEWODNICTWEM PROSTAKA BOLKA ZROBILI ZAMACH NOCNY NA POLSKE I ODWOLALI RZAD JANA OLSZEWSKIEGO .
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.07.10 5:59
PSLOWCY LUDZIE ROLNICTWA JA WAM SIE DZIWIE MAJAC TYLE ZDROWYCH NATURALNYCH CZERWONYCH BURAKOW NA POLU DAJECIE SOBA KIEROWAC SZTUCZNYMI CZERWONYMI BURAKAMI Z MIAST GDZIE WY MACIE OCZY .TACY LUDZIE JAK BARTOSZEWSKI CZY TEN NA WOZKU MAJA TYLE WSPOLNEGO ZE WSIA CO NIEKTORY ZYD Z UCZCIWOSCJA;ZYGAC MI SIE CHCE NA TEN PSL.
Cogito ergo sum2019.07.9 19:09
PSLowcy nie mają wartości. Oni mają kariery. Dla 3 mandatów do Europarlamentu odwrócili się od swojego elektoratu i stanęli w jednym szeregu z Jażdżewskim. Bo co wieś ma z tych ich 3 mandatów? Tęczowy Władek wycofuje się z koalicji aby nie podzielić losu dinozaurów