17.04.14, 13:45

PiS wygrywa wybory, w Sejmie wciąż 4 partie

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 28 proc. Polaków. Platforma Obywatelska może liczyć na jedynie niewiele mniej, bo na 26 proc. głosów.

Trzecie miejsce zająłby Sojusz Lewicy Demokratycznej oz wynikiem 12 proc. Czwarte miejsce, na granicy progu wyborczego, przydałoby Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (5 proc.).

Poza Sejmem znalazłby się zarówno Twój Ruch (4 proc.), Kongres Nowej Prawicy (3 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (3 proc.) oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.

Największe zmiany to 3 procentowy spadek poparcia do PiS oraz dwuprocentowy wzrost poparcia dla Polski Razem.

pac/ewybory.eu

Komentarze

anonim2014.04.17 14:33
W takim układzie rządzić będzie koalicja PO-SLD. Koalicja z PSL nie da nikomu większości. PiS nie wejdzie w koalicję ani z PO, ani z SLD, a nawet gdyby chciało, to te partie będą wolały siebie nawzajem. W rząd mniejszościowy jakoś nie wierzę...
anonim2014.04.17 14:35
Rządy Polskich Oszustów w skrócie PO powinny się już skończyć
anonim2014.04.17 15:38
„My Polacy, żadnej łaski, od żadnych Panów nie chcemy. (…) Bo w Polsce albo nie masz za co żyć, albo nie masz kiedy żyć.” Słowa narodowców maja 1% poparcia jak na teraz.
anonim2014.04.17 15:43
„Bo Ci młodzi zadają sobie fundamentalne pytanie: czy warto mieć własny kraj, swój własny dom?- Tak, warto. (…) My nie damy się zamienić jako naród w bezdomnych zbieraczy puszek po śmietnikach.” – powiedział krytykując partie, które do Sejmu weszły na kłamstwie i populizmie. Wyjaśnił również na czym polega siła Ruchu Narodowego: „Nasza jedność, nasza organizacja jest naszą siłą” „Gratuluję Wam tego, że jesteście razem, zachęcam do dalszej pracy.(…) Najbliższe dwa lata będą decydujące o losach systemu politycznego w Polsce. Tamtym może zabraknąć pieniędzy, entuzjazmu, łapówek. Ale wiem, że Wam nie zabraknie wiary. Wiary w to, że Polacy to dumny naród, i za cholerę nie nadajmy się na niewolników, na parobków Europy. Mamy szansę wstać z kolan, rządzić własnym państwem tak jak nam się podoba, a nie tak jak życzą sobie mocodawcy z Moskwy, Brukseli czy Berlina. (..) Życzę Wam szczęścia i wytrwałości.” Na koniec Konwencji zebrani odśpiewali „Rotę”.
anonim2014.04.17 15:57
Wygląda na to, że polityka na kolanach wobec pogrobowców UPA w rządzie majdanowym odbija się PiSowi czkawką. Poparcie dla szaleńczego projektu armii unijnej to mógł być dla nich gwóźdź do trumny. Wielu konserwatystów jest wyczulona na tego typu sprawy. Zanosi się na jeszcze gorszy rząd niż obecny: PO-SLD.
anonim2014.04.17 16:30
Prof. CzęstochowskiPoeta Zbigniew R., który prowadził samochód po pijanemu i strzelał z broni palnej w powietrzu, był przez kilka miesięcy - jak piszą wszystkie media - wiceministrem w rządzie PiS. Ale to tylko część prawdy. Dziś Zbigniew R. koordynuje sieć naukową wspieraną przez ministrów Donalda Tuska, a wcześniej był doradcą Jerzego Buzka w Parlamencie Europejskim"
anonim2014.04.17 19:21
Zagrywka "niezależnych" mediów jest powalajaca! Był w PIS ? Kamiński też .......i tylu innych korytkowych "świnopasów"!
anonim2014.04.18 4:36
"Jedynka" Nowej Prawicy: oprzyjmy się biurokratom! Michał Marusik, warszawski kandydat Nowej Prawicy do Europarlamentu, na antenie radia Tok FM powiedział, że Polacy powinni opierać się "absurdom biurokratów" z Unii Europejskiej. - Niczego więcej nie można zrobić. Myśląc o interesie Polski, można tylko nie dać się zalać ogromnemu nawałowi idiotycznych zakazów, nakazów, ograniczeń, regulacji. Ta Unia tylko temu służy. Ratujmy się jak możemy - powiedziała "jedynka" Nowej Prawicy w rozmowie z red. Tomaszem Sekielskim. - Oddaliśmy pole biurokratom, ale widać już otrzeźwienie nie tylko w Polsce. Widać je we Francji, Węgrzech. Możliwe, że uda się okiełznać szaleńcze pomysły biurokratów - dodał p. Marusik. Podobne stanowisko wobec biurorkacji ma Jacek Sierpiński, jedynka Partii Libertariańskiej. Libertarianin wskazuje takie obszary unijnej gospodarki, które należy zreformować: - zniesienia lub co najmniej zmniejszenia ograniczeń (limitów) na emisję dwutlenku węgla narzucanych Polsce przez Komisję Europejską - są one niekorzystne dla całej polskiej gospodarki; - zniesienia minimalnych stawek VAT i akcyzy obowiązujących państwa członkowskie; - zniesienia dyrektywy 2008/98/WE nakazującej państwom członkowskim wprowadzenie systemu przymusowej segregacji odpadów; - zniesienia przepisów unijnych (dyrektywa 89/552/EWG) ograniczających swobodę nadawania programów telewizyjnych (m. in. nakazy nadawania programów europejskich, ograniczenia dotyczące reklam, zakaz "nawoływania do nienawiści"); - zniesienie przepisów o tym, co konsumenci mogą kupować: czyli zniesienie przepisów o krzywiznie banana, żarówkach i inne bzdury
anonim2014.04.18 10:50
Hmmm... sondaże... Widzę, że Fronda zaczyna stosować te same metody manipulacji, co media głównego ścieku. Taka mało subtelna proPisowska agitka.... Gwoli obiektywizmu powinniście droga redakcjo podać, że ten "najnowszy" sondaż pochodzi z 8 kwietnia. A tymczasem są inne: CBOS i MillardBrown z 10 kwietnia, które pokazują np na potencjalny sukces KNP czy (niestety) Palikociarni, lub z 12.04 EWYBORY.EU czy Estymator, które obok KNP wskazują na PR Gowina. Jest też TNS z 14.04 który wskazuje tylko na bandę czworga z PiSem na czele... To niestety niezbyt dobra dla nas wiadomość, bo mimo wygranych (potencjalnie) przez PiS wyborów płemieł będzie dalej premierem. Taka ordynacja... którą popiera jedyny i nieomylny "Polskę zbaw" prezes...