29.01.19, 13:17zdj. screen Youtube

Po doniesieniach 'GW' Nowoczesna chce odwołać Jakiego

Poseł Nowoczesnej, Adam Szłapka oskarża wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego o to, że jako "narzędzie Jarosława Kaczyńskiego" miał odbić Warszawę, aby PiS mogło "realizować miliardowe inwestycje spółki Srebrna". 

Po dzisiejszych informacjach "Gazety Wyborczej" o tzw. "taśmach Kaczyńskiego", Szłapka poinformował na konferencji prasowej, że Nowoczesna złożyła do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o odwołanie Jakiego z funkcji przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. 

Wniosek ten Nowoczesna motywuje chęcią wygrania przez PiS wyborów samorządowych w Warszawie (przypomnijmy, że na prezydenta stolicy kandydował właśnie Patryk Jaki), co miało na celu, zdaniem Nowoczesnej, umożliwienie PiS "realizację miliardowych inwestycji w ramach spółki Srebrna". 

Wniosek złożony przez Nowoczesną to efekt ujawnienia przez "Gazetę Wyborczą" taśm pochodzących z lipca 2018 r. Zarejestrowano na nich rozmowę Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem, Geraldem Birgfellnerem oraz ciotecznym bratem prezesa PiS, Grzegorzem Tomaszewskim. 

Według dziennikarzy GW, Kaczyński zawiesił projekt budowy 190-metrowego wieżowca przez Srebrną, ponieważ warszawski ratusz pod rządami Platformy Obywatelskiej zablokował warunki zabudowy.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Jolanta2019.01.30 17:52
Żeby te "Nowośmieszne" moralne zgniłki zaczęli walić się wreszcie we własne piersi a nie w cudze... może coś dobrego by z tego wynikło... Przy Panu Jakim ... oni wszyscy to banda pętaków. Cała ta ich "Nowoczesność" sprowadza się do morale człowieka z epoki "kamienia łupanego.... bo jaskiniowcy także zabijali własne dzieci lecz tylko wówczas gdy nie mieli co jeść... Współcześni "nowocześni jaskiniowcy" ... zabijają jeszcze nie narodzone.
JR2019.01.29 18:46
Panie Szłapka czy panu mózg z głowy już wyparował? Dokąd to ci ludzie z tzw. totalnej opozycji będą kłapać w tym kraju? Z byle g.....a robią sensację. Nie stać ich natomiast na rzetelną ocenę 8 lat straconych dla Polski w okresie poprzednich rządów. Czy wy myślicie, że naród o tym zapomniał? Rozliczyć wszystkie afery to wtedy trzeba by było zbudować co najmniej jedno większe więzienie. Pozamykajcie te swoje mordy bo rzygać się chce jak się tych bredni słucha!
anonim2019.01.29 22:48
No i czemu tak piszesz? Przecież wiesz, ze to nie jest prawda. Usiądź, uspokój się, pomyśl i policz ile ty straciłeś na machlojkach partii PiS.
Michał Pasierb2019.01.29 15:00
Dwa wieżowce mniej , dwa wieżowce więcej w Warszawie.....jakie to ma dla nas znaczenie...
Alojzy Cedzidło 2019.01.29 17:54
Dla nas żadne I wcale o wieżowce nie chodzi . Rżąd pisowski zagląda do mieszkań o 6 rano , w wiadomych celach . Wreszcie . To trzeba coś wymyślić . Wyborcza ma doświadczenie w nagrywaniu rozmów . Kiedy w końcu prokurator zapyta , : ,,A dlaczego czekano z zakablowaniem tak długo ?