15.11.14, 11:18Radosław Sikorski (fot. Twitter/media)

Po Hofmanie czas na Sikorskiego? Poseł PiS Bartosz Kownacki pyta o 80 tys. złotych

Poseł Bartosz Kownacki chce wiedzieć, dokąd i po co jeździł Radosław Sikorski. Polityka PiS zainteresowało to, że Sikorski jako szef MSZ wydał z pieniędzy swojego biura poselskiego blisko 80 tysięcy złotych na przejazdy poselskie. Tak jak każdy poseł, Sikorski miał prawo rozliczyć z tej puli do 3,5 tysiąca kilometrów miesięcznie, ale Kownackiego zastanawia coś innego.

"Jak Radosław Sikorski mógł pogodzić to z użytkowaniem limuzyny służbowej, którą dysponował jako minister spraw zagranicznych?" - pyta polityk Prawa i Sprawiedliwości.

"Będąc zajętym ministrem, jeszcze jest w stanie wykorzystywać samochód prywatny do celów służbowych" - mówił poseł. Podkreślił, że ta sprawa nigdy nie została przez marszałka Sikorskiego przecięta i wyjaśniona.

Poseł Kownacki przypomniał też, że w ubiegłym roku skierował w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie wykonując zdaniem posła PiS żadnych czynności.

MaR/Dziennik.pl/IAR

Komentarze

anonim2014.11.15 11:26
Poseł a tak cicho pytał i dał się zbyć prokuraturze. Niewydolny poseł,którego zmielił aparat państwa,to co ma zrobić szary obywatel?
anonim2014.11.15 15:57
I po co tyle lamentu, wszyscy byli nieuczciwi! Panie Kownacki , a ile wyjeździł Łyżwiński za czasów PiS nie mając samochodu ? Zawsze rączka rączkę myła aż ktoś nagrał idiotów w Madrycie jak chodzą na czworaka i chlają w samolocie. Przecież idą do władzy żeby sie nachapać razem z rodziną i znajomymi. Wyznawcy PiS myślą ,że jak oni dojdą do władzy to będą robili konwencje w barach mlecznych i będą jeździli komunikacją miejską.
anonim2014.11.16 6:04
"Po Hofmanie czas na Sikorskiego?" Na 99,9% NIE. Nie ta opcja - do odstrzału są przeznaczeni tylko politycy związani z PiS-em, ci z PO będą trzymać się mocno.
anonim2014.11.16 6:08
hucpa napisał: " Sebastian Mila (30 l.) piłkarz Śląska Wrocław ok. 55 000 zł miesięcznie netto " Nędzne grosze -w Niemczech dobry piłkarz zarabia rocznie ponad mln Euro. *** " Joanna Pałka (32 l.) ekspedientka sklepu spożywczego w Lublinie 1700 zł miesięcznie netto " Jak na ekspedientkę, to ma bardzo wysokie dochody.