07.05.21, 10:24Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)/Pixabay

PO ma problem w PE. Lewica chętnie opowiada w Brukseli, kto chciał zablokować FO

Czy Platformę Obywatelską spotkają konsekwencje wstrzymania się od głosu ws. Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej ze strony EPL? Goszcząc w „Sygnałach dnia” na antenie Jedynki Polskiego Radia europoseł Zdzisław Krasnodębskim zauważa, że politycy PO nie chwalą się w Brukseli swoimi działaniami w Polsce. Tam zawsze są wierni mainstreamowe stanowisku. O rebelii PO chętnie opowiadają za to politycy Lewicy.

Platforma Obywatelska, która w Parlamencie Europejskim jest członkiem EPL, w Polsce nie poparła unijnego Funduszu Odbudowy, ustawiając się na pozycji jednego z najbardziej eurosceptycznych ugrupowań w Polsce. Jeszcze przed głosowaniem Borys Budka przekonywał, że PE nie może mieć więcej do powiedzenia niż polski parlament, a w kwestii zabezpieczenia unijnych funduszy nie można zaufać Brukseli. Czy te działania dostrzegą europejscy partnerzy Platformy?

- „W kuluarach Platforma Obywatelska się nie chwaliła swoim stanowiskiem, ale informowanie w kuluarach przynosi pewne efekty”

- mówił w „Sygnałach dnia” europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

- „Najbardziej charakterystyczne było to, tak jak w Polsce podzieliła się opozycja i zaczęła dyskutować między sobą, to ma oczywiście swoje odbicie na poziomie instytucji unijnych. Posłowie Lewicy, z którymi spotykamy się w parlamencie, bardzo krytycznie wypowiadali się o stanowisku PO, podkreślając swoją odpowiedzialność i słuszność swojej decyzji

- dodał.

Jak zaznacza, jest to pierwszy sygnał wysłany do Brukseli, który świadczy o tym, że Platforma nie zawsze ma wspólne stanowisko z EPL i w Polsce jest gotowa zablokować ważne decyzje. Sama się tym oczywiście, jak podkreśla prof. Krasnodębski, nie chwali.

- „Oni na forum parlamentu zawsze prezentują stanowisko mainstreamowe. Nie przypuszczam, żeby informowali, że zamierzają zatrzymać cały proces, wymusić na rządzie jakieś ustępstwa. Nie sądzę, żeby oni (tę decyzję-red.) uzgadniali. Podczas posiedzeń plenarnych zawsze prezentują się zgodnie z narracją swojej grupy”

- podkreślił gość Katarzyny Gójskiej.

kak/jedynka Polskie Radio, niezależna.pl

Komentarze

ala2021.05.9 9:37
Budka dopuszcza się przestępstwa nawołując do obalenia Rządu wybranego w demokratycznych wyborach. Takie zachowanie penalizuje KK Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Anonim2021.05.8 7:28
290 posłów zagłosowało dziś za ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych ANTYCHRYSTA?
W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N2021.05.7 15:51
O­­­c­­e­­­ń­­ ­­­m­o­­j­­ą­­ ­­­m­­ł­o­­­d­­­ą­ ­c­­­i­­p­k­ę­­­ ­­­-­­ ­­­W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N
Knutsen2021.05.7 14:50
No to dwie przygłupawe partyjki się bardzo nienawidzą:):) Miód na serce...
jp2021.05.7 11:36
Brawo, niech poczują na własnej skórze, jak to jest, jak ktoś obrabia ci 4 litery:).
Kocham wszystkie dziewczyny2021.05.7 10:59
PO za chwilę to już nie będzie partia polityczne lecz koło poselskie
taki ten świat2021.05.7 10:54
PO to już partia nie bożka
ortografia polska !!2021.05.7 12:55
Nieboszczka !
gośc2021.05.8 11:02
Sztandar PO wyprowadzić!!! A Tusk na bruk!!!