31.07.17, 15:10Screenshot TVP Info

PO nawet rocznicę Powstania wykorzystuje do ataku na PiS

Niebywałe – politycy PO potrafią wykorzystać nawet rocznicę Powstania Warszawskiego do tego, aby walczyć z partią rządzącą. Dziś poseł PO Michał Szczerba zwołał konferencję prasową, aby poinformować, że czytany w Sejmie po raz pierwszy 25 stycznia projekt dot. pomocy uczestnikom Powstania Warszawskiego nie jest dalej procedowany.

Po pierwszym czytaniu projekt trafił do sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. „Od tamtego momentu ten projekt został zamrożony, to jest rzecz skandaliczna” - grzmiał Szczerba.

Dalej zapowiedział:

Będziemy nieustannie o tym przypominać i apelować o podjęcie prac legislacyjnych, które dotyczą bardzo ważnej grupy - powstańców warszawskich”.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO zaapelowała dodatkowo, by na pierwszym posiedzeniu po wakacjach zająć się tym projektem. Dodawała też, aby przez 63 dni kiedy w Warszawie będą miały miejsce uroczystości upamiętniające Powstanie, zachowywać się godnie oraz nie wykorzystywać tego okresu do okazywania „niechęci politycznej”.

Wygląda na to, że Kidawa-Błońska powinna raz jeszcze zestawić obie swoje wypowiedzi oraz słowa posła Szczerby.

dam/PAP,niezalezna,Fronda.pl