18.09.20, 14:49fot. yt/press.warszawa

PO szuka większości, chce znowu ,,liczyć głosy'' i mówi o wcześniejszych wyborach

Po zachwianiach w głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt swojej szansy próbuje ponownie szukać Platforma Obywatelska i myśli o skompletowaniu w Sejmie większości parlamentarnej. Czy nie zaczyna to przypominać już znanej frazy okrągłostołowej: „Panowie policzmy głosy”?

Lider PO Borys Budka oświadczył:

- Rozpoczynamy proces szerokich konsultacji dotyczących wyłonienia większości parlamentarnej, ale również przygotowania wariantu wcześniejszych wyborów

Jest to także relacja na wypowiedzi w mediach wielu polityków PiS, którzy mówili o rozpadzie koalicji Zjednoczonej Prawicy, pakowaniu biurek koalicjantów i nie tylko.

Budka podczas konferencji prasowej powiedział też:

- Wydałem dyspozycję do struktur regionalnych Platformy, by być gotowymi na wariant przyspieszonych wyborów i te prace są od dzisiaj wdrożone w życie. Mamy gotowy sztab po kampanii wyborczej prezydenckiej i jesteśmy gotowi przeprowadzić każdy wariant przedterminowych wyborów 

Oraz:

Jesteśmy po nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej. Jesteśmy w sytuacja wielkiego kryzysu państwa. Zamiast zajmować się pandemią, zamiast zajmować się bezpieczeństwem Polek i Polaków, PiS znowu zajmuje się sobą. To wszyscy, co dzieje się od kilku dni pokazuje, że Jarosław Kaczyński całkowicie stracił rozeznanie w rzeczywistości 

Lider PO oświadczył także:

- Dziś jesteśmy przygotowani na każdy wariant, ale oczekujemy od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jasnej i czytelnej deklaracji, czy jest w stanie sformułować większość parlamentarną i zajmować się realnymi problemami Polaków, czy oddaje Polskę i chce, by odbyły się przedterminowe wybory. Od dziś rozpoczynamy proces szerokich konsultacji dotyczących wyłonienia większości parlamentarnej, ale również przygotowania wariantu wcześniejszych wyborów.

 

mp/pap/fronda.pl

Komentarze

Anonim2020.09.21 14:37
Towarzysze, zacznijcie na śmietnikach.
GIZD2020.09.18 18:34
Budka o czym ty marzysz jakie wybory przecież jest pandemia .W maju darłeś japę że Polacy będą masowo wymierać .Już widzi siebie przy korycie .
Anonim2020.09.18 16:43
Proponuję poszukać na smietnikach, to wasze miejsca.
Wina Tuska pani Marysiu. Wina Tuska.2020.09.18 16:34
hehehe
j23żyje2020.09.18 16:14
PiS sam się zaoruje. I to nie Ziobro jest temu winien. Być może rzeczywiście chce coś ugrać dla siebie, ale to nie ma znaczenia. Nie powiem, w sytuacji, która powstała, ustawa o bezkarności wydaje się być jedynym wyjściem. Ale dlaczego taka sytuacja powstała? Czy nie na skutek olania przez sprawującego urząd ministra zdrowia informacji z Chin, napływających przez kilka miesięcy i nie robienia nic w tej sprawie, aż do chwili gdy epidemia dotarła do Polski? A potem nagłe obudzenie się. kiedy było za późno. Wtedy dopiero podjęto próby zorganizowania na opustoszałym rynku, tego co powinno od 2-3 miesięcy leżeć w magazynach, po cenach 4 -5 razy wyższych od tych które były wcześniej. Czy gdyby zaatakowali nas Rosjanie, to dowiedzielibyśmy się o tym wtedy, kiedy Ruscy oblegali by Pałac Kultury i czy dopiero wówczas zaczęli byśmy gromadzić potrzebny sprzęt i amunicję. wcześniej licząc, że obecni tu Amerykanie będą umierali do ostatniego żołnierza w obronie naszych granic, a my ograniczymy się do roli obserwatora tych wydarzeń? Czy prawnicy PiSu nie uświadomili jego kierownictwa, że gdyby wybory odbyły się w maju korespondencyjnie, to Polska miałaby olbrzymie problemy z uznaniem tych wyborów, tak jak ma je dziś Łukaszenko? Wynikiem bezsensownego uporu była utrata 70 milionów zł. Ciekawie również już dziś wygląda sprawa emerytur SB-ckich. Wprawdzie Kaczyński pokazał w ten sposób jak bardzo jest antykomunistyczny, ale sposób w jaki to zrobił pozwala się odwoływać i jest możliwe, że trzeba będzie SBkom wypłacać wszystkie niewypłacone pieniądze. A teraz w imię ideologii, popełnił w sprawie zwierząt polityczne harakiri (takie samo harakiri jakie PO popełniła w sprawie nachodżców). Socjal wyborcy prawicowi darują partii prawicowej, ale ideologii lewicowej nie darują. Bo dziś "dobrzy ludzie" mają popierać walkę z cierpieniem zwierząt, a jutro być może będą musieli popierać "cierpienie nachodźców", walkę z prześladowaniami LGBT, cierpieniami bitych kobiet, a być może także walczyć z kapitalistami uciskającymi robotników… Podobno 70 procent Polaków popiera ustawę w sprawie zwierząt. Tylko że to 70 procent to są wyborcy partii lewicowych, plus mniej uświadomieni wyborcy PiSu (lub fanatycy). Natomiast te 30 procent to są czynni lub nieczynni prawie w stu procentach wyborcy PiSu, Konfederacji i być może w części PSL. Ciekawe jak się PiS poczuje bez 10-15 procent swoich wyborców, którzy zasilą np. Konfederację? Bo to nie są tacy sami wyborcy jak wyborcy lewaccy, którym wystarczy ogłosić w mediach, że skarpetki są przestarzałe, bo dziś Europa nosi postępowe onuce, żeby na drugi dzień zobaczyć w Polsce połowę populacji chodzącą w onucach. Może liczy że zasili partię wyborcami SLD albo KO? Bardzo w to wątpię. Nie na darmo Amerykanie przygotowują już alternatywę dla PiSu w postaci pseudo chrześcijanina Hołowni.
Anonim2020.09.18 15:51
jak PO chce mieć większość to niech skończy z dyktatem mniejszości wypuszczonej z psychiatryka czyli zboczeńcami. Polityce czasem 2+2=1 (przykład Europa plus) a 2-1może dać 4
Knutsen2020.09.18 15:45
Szanowni Państwo....fotografia przedstawia....3-świnie i 1-trupka.
Namiętny Zbychu2020.09.18 15:12
Pierwsza z lewej wyrupotana już się wydaje, więc uszanowałbym. Ale tę drugą od prawej może bym i przećwiczył swoim świntuchem...
Marian2020.09.18 15:01
Jestem wielkim fanem Kaczyńskiego ale tym razem on też popełnił błędy i powinien choć trochę ustąpić. Ci, którzy chcą wprowadzić w Polsce dyktaturę pedałów już przebierają nóżkami by dorwać się do władzy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 15:01
aleś ta głupie PiSdy i żoliborski szczoch narobili gnoju i teraz ten cały ten syf z: zagryzającymi się Ziobrą i Morawieckim, pazernymi działaczami rozkradającymi Państwo, zbliżającym się szybko kryzysem gospodarczym, walącą się edukacją i służbą zdrowia, marginalizacją na arenie międzynarodowej, protestami górników, rolników itd. chce oddać w czyjeś ręce!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 14:56
aleś ta głupie POyeby! żoliborski szczoch narobił gnoju i teraz ten cały ten syf z: zagryzającymi się Ziobrą i Morawieckim, pazernymi działaczami rozkradającymi Państwo, zbliżającym się szybko kryzysem gospodarczym, walącą się edukacją i służbą zdrowia, marginalizacją na arenie międzynarodowej, protestami górników, rolników itd. chce oddać w czyjeś ręce!
posłać PiSdzielców do diabła!2020.09.18 14:53
Do piekła, partio wściekła.