27.02.15, 08:33Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl)

Pod lampę z tą głową, a nie pod żyrandol...

Rzecz się działa w grudniu 1972 roku. "Miałem wykonać zamach, zostawić na miejscu kartkę z informacją, że to jest odwet za zamordowanie robotników podczas rewolucji grudniowej, a potem porzucić broń w wybranym grobowcu na cmentarzu ewangelickim i opłotkami uciec na Koło" – relacjonuje Bronisław Komorowski. Broń od jakiegoś złodzieja kupił kolega, z kolei od realizacji zamierzenia uratowała ich matka jednego z kolegów. Komorowski nazywa ją „Aniołem Stróżem”. Jak relacjonuje polityk PO, matka kolegi znalazła rewolwer, wezwała telefonicznie męża, a ten młotkiem rozłupał broń na kawałki i utopił w gliniankach w parku Moczydło.

Co ciekawe, Bronisław Komorowski przyznaje, że już wtedy Antoni Macierewicz uznał go za nieodpowiedzialnego człowieka. "Pamiętam moje zdziwienie, gdy wcześniej, w reakcji na mój dumny meldunek o kupieniu pistoletu, Antoni, nasz Che Guevara, zerwał z nami kontakt" – wspomina Komorowski...

Jakby nie cenić konspiracyjnego zaangażowania 20-letniego Bronisława Komorowskiego - to zamiar zabicia pierwszego z brzegu, przypadkowego milicjanta, i to w Warszawie, jako odwet za zbrodnię milicjantów w Gdańsku - tylko w chorej głowie mógł się uroić. Toż przecież za niemieckiej okupacji AK przypadkowych granatowych policjantów nie zabijała, chyba, że w ramach indywidualnego wyroku za zdradę ojczyzny.

A jeszcze bardziej chora musi być głowa, w której uroił się pomysł, żeby się planem takiej zbrodni, w żartobliwym tonie, chwalić. Pod lampę lekarza kwalifikuje się ta głowa, a nie pod żyrandol.

Janusz Wojciechowski

Komentarze

anonim2015.02.27 8:46
Każdy, kto zakwesionuje mojom wyranom w I-szej tuże pogrąrza się w odmętach szaleństwa!
anonim2015.02.27 9:47
No coż jak się człowiek kumpluje w młodości z Antkiem Macierewiczem. to musi być ciekawie :)
anonim2015.02.27 10:16
Różne niepochlebne rzeczy o nim słyszałem, ale to, że za młodu miał mordercze skłonności to nie wiedziałem.
anonim2015.02.27 12:35
Ja pierdziu niedoszły zamachowiec został prezydentem.. a może i doszły, kto wie czy 38 lat później nie zrealizował swoich morderczych zapędów.
anonim2015.02.27 14:02
Przecież strzelanie to jego pasja.
anonim2015.02.27 23:30
Smutne, nie ma poza nim na kogo głosować :( Bo CI co mądrze mówią, to nikt ich i tak nie wybierze, a reszta tyle warto co Bronek lub nawet mniej.