03.06.14, 10:45Witold Waszczykowski (fot. Faceboook)

"Podczas wyborów mogły być fałszerstwa, by zmienić wynik na rzecz Platformy"

W rozmowie z Radiem RMF FM, polityk PiS Witold Waszczykowski powiedział, że "z materiałów, które są w posiadaniu PiS wynika, że podczas wyborów mogły być fałszerstwa, by zmienić wynik na rzecz Platformy. Była też silna presja na władze lokalne. Mówiono: jeśli wasza gmina przegra, nie dostanie pieniędzy. Sprawę powinien rozstrzygnąć sąd. Jeśli skala fałszerstwa była duża na tyle że mogła przesądzić o dwóch, trzech mandatach, wybory należałoby powtórzyć". 

Waszczykowski skomentował również doniesienia o tym, że PiS może przyciągnąć do swojej partii tych polityków, którzy przegrali wybory do europarlamentu: "Warto rozmawiać z Kowalem i Gowinem. Gowin ma podobne spojrzenie. Chętnie byśmy z nim porozmawiali (...) To jest grupa tych, którzy zachowywali się w miarę neutralnie, mieli swoje ambicje, ale nie było ich główną ambicją atakowanie Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast jest cała grupa działaczy regionalnych, którzy zasługują na to, żeby walczyć".

Na koniec polityk PiS potwierdził, że dla Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego na razie nie ma miejsca w PiS: "To byli ludzie, którzy świadomie zaplanowali rozłam i działali przez kilka lat przeciwko Prawie i Sprawiedliwości. Jakiś czyściec powinien być. Być może powinni pokazać za jakiś czas, że przeszli przez jakąś refleksję, ale dzisiaj nie wydaje mi się, żeby to było możliwe".

mod/RMF FM


Komentarze

anonim2014.06.3 10:54
Zawsze jak PiS przegra wybory to płacze o fałszerstwach. Nie wiem czy to jest śmieszne, czy żałosne. PO rządzi od sześciu lat i PiS przez tych 6 lat bycia główną siłą opozycyjną nie potrafi przebić wyniku rządzących? Panowie, może już czas na zmianę warty? Bo mizerna z was opozycja.
anonim2014.06.3 11:06
Temat" mizernej opozycji" znamy z PeErElu , słowa te same, metody podobne ... nie ważne kto głosuje, ważne KTO liczy głosy ...
anonim2014.06.3 11:25
No właśnie, jedyne niesfałszowane wybory to te wygrane przez PiS :) Jak PiS dojdzie do władzy to zlikwiduje wybory. Przecież wiadomo, że Polacy chcą głosować tylko na PiS, wybory są tylko po to, żeby pozbawić PiS zwycięstwa :) Opozycja w Polsce ewidentnie jest prześladowana - od sześciu lat nie może wygrać wyborów! Tyle lat bycia w opozycji i nic? Skandal, nagonka, bezpardonowy atak i planowe niszczenie!
anonim2014.06.3 13:24
Argument: "jeśli w waszej gminie przegramy, to nie dostaniecie pieniędzy" mocny, tylko jak to udowodnić...?
anonim2014.06.3 16:51
Oczywiście tych materiałów które są w posiadaniu PiS nigdy nie zobaczymy, bo z jakiś powodów nie można ich ujawnić. "Wiem ale nie powiem" powinno być oficjalnym sloganem tej partii.
anonim2014.06.3 17:02
Nie mogły być fałszerstwa tylko były fałszerstwa. Na masową skalę. Od lat, zreztą jest to dosyć proste jak się zastanowić. System ma "luki". Co wybory Oni kasują "komuś" około 3% wszystkich głosów. To liczba zmieniająca wynik i koalicje. Również może spychać partie niewygodne pod próg wyborczy (nielegalny zresztą)
anonim2014.06.3 20:28
Jak zwykle PIS nie przedstawił dowodów i uogólniania - niepoważne działanie.
anonim2014.06.3 21:55
brak elementarnej przyzwoitości .. film z łamania prawa, a "władzunia" nawet nie deklaruje, że sprawdzi, wyjaśni, skontroluje tylko od oszołomuw wyzywa ... oj otworzycie oczy , otworzycie ...
anonim2014.06.8 18:19
Wcale bym sie nie zdziwił............jeśli byli zamieszani w wiekrzość afer które ujrzały swiatło dzienne (hazardowa-Chlebowski,Ambergold,i ta najwiekrza ostatnia komputerowa....) i jeszcze działają na korzyść Rosji i Niemiec jednocześnie to myślę że możliwosci techniczno-operacyjne były bardzo duże.......
anonim2014.06.8 18:23
grzechol ale ty się wijesz.......PIS i brak demokracji i totalitaryzm hahahaha.....koń by się uśmiał......rozpowszechniasz tą propagandę anty-moherową opracowana przez kilka najleprzych firm PR-owych.Użyj rozumu a nie wpadaj w nurt głównego scieku.....źródło znajdziesz idąc pod prąd;-))