10.10.19, 18:12Zdj. Prezydent.pl

'Polska jest nasza- wspólna!' Ważne orędzie prezydenta przed wyborami

"W maju prosiłem Państwa o możliwie liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel. Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali Państwo ze swojego najważniejszego prawa – prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach"-powiedział prezydent Andrzej Duda w przedwyborczym orędziu. 

"Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację. Jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej Ojczyzny"-przekonuje rodaków głowa państwa. W swoim wystąpieniu prezydent podkreślił, że wybory do Sejmu i Senatu, które odbędą się w najbliższą niedzielę, są dla nas bardzo ważne. 

"Teraz to nasze głosy zadecydują o Polsce. O tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy. Według jakich reguł dzielić środki publiczne. Jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic. Jak ochronić podstawowe wartości"-podkreślił Andrzej Duda. 

"Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu pamiętajmy: Polska jest jedna. Nasza. Wspólna"-powiedział prezydent, kończąc swoje orędzie, którego pełną treść publikujemy poniżej:

Szanowni Państwo!

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Wybory bardzo ważne. Dotykające kluczowych dziedzin naszego życia. Decydujące o sprawach dla nas najważniejszych.

Przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje. Kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach. Podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich.

Podczas moich licznych spotkań z Polakami często słyszę, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. Właśnie to buduje zaufanie. Zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej Ojczyny, by budować jej pomyślną przyszłość.

Teraz to nasze głosy zadecydują o Polsce. O tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy. Według jakich reguł dzielić środki publiczne. Jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic. Jak ochronić podstawowe wartości.

W maju prosiłem Państwa o możliwie liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel.

Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali Państwo ze swojego najważniejszego prawa – prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację. Jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej Ojczyzny.

Panie i Panowie! Drodzy Rodacy!

Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu pamiętajmy: Polska jest jedna. Nasza. Wspólna.yenn/prezydent.pl

Komentarze

OZ2019.10.11 8:55
Panie Prezydencie - JAK TO ŁADNIE, ŻE CHOCIAŻ PRZED WYBORAMI UŻYWA PAN SŁOWO P O L S K A, a nie Polin.
Szlomo Rozencwajgier2019.10.11 6:41
Wielmożny Panie Prezydencie będzie dobrze! A po wyborach tak jak my dogadali zaraz ruszamy z naszymi sprawami. Wszystko już na zicher gotowe pierwsze transze wnet czekamy. Specjalne pozdrowienia dla Wielmożnej Pana Koszer Małżonki i Panu Kalksteinowi pan przekaż też pozdrowienia! Wspaniałą robotę on robi! Do boju Polsko! Tylko PiS!
wio2019.10.11 6:32
Maliniak znowu gra twardziela, a po raz kolejny naród się tylko śmieje.
anonim2019.10.11 4:05
.a „żłobki i przedszkola to spuścizna po systemie komunistycznym” Wiedza, głupcze, Wiedza.......
ProMars2019.10.11 2:11
"Polska jest jedna, nasza, wspólna" „…przedstawiciel twój, mój, nas wszystkich….” To jest nieprawda. Żaden przedstawiciel PiS-u, po wygranych wyborach (2015), nigdy nie powiedział, że będzie reprezentować cały naród. A wręcz przeciwnie, PiS nie ukrywał i nie ukrywa, że brzydzi się wszystkim tym co nie jest PiS-owskie. Panie Prezydencie, w 2015 deklarowano że PiS przejmuje pałeczkę rządzenia by odebrać skorumpowanym elitom wpływy i pozbawić ich wolności – i co? Prokuratura nie postawiła żadnych zarzutów Tuskowi ani byłym przedstawicielom rządu Tuska. Nie ma zarzutów w sprawie VAT; nie ma zarzutów w sprawie Smoleńska; itd. Dlaczego? Bo co, bo nie ma podstaw? Jeżeli nie ma podstaw to dlaczego wyborcy słyszą od lat o Tuskowych oszustach? A jeżeli podstawy były/są, to Ziobro i wy wszyscy powinniście być zdegradowani za tolerowanie złodziei i oszustów. A może Tuskowych oszust nie było? - a wy tylko spirale podejrzeń nakręcacie, bo wam jest na rękę dzielenie Polaków? Teraz piękne przedwyborcze slogany się sypią, takie jak: "Polska jest jedna, nasza, wspólna", ale ja nie wierzę w wasze przedwyborcze slogany. Tak, wielu ma nadzieje, że tym razem padnie rekord udziału Polaków w wyborach i, że tym razem wyborcy ocenią wasze rządy obiektywnie.
NieZagłosujęZaWładząZakulisową2019.10.11 1:19
Brzuchomówcą, który udziela głosu marionetce prezydenta Polski, jest Breżniew z Żoliborza. Tekst pisał pewnie duet stetryczałych władzolizów scenicznych Rosiewicz i Pietrzak.
312019.10.10 23:00
ODDALEC JUZ KASE ZA OSTATNIO KAMPANIE PREZYDENSKA 20 MLN ZL TO WASZ DLUGOPIS NIE MOJ, ZALUJE ZE DOSTAL MOJ GLOS ,TERAZ NIE DOSTANIE
nikt2019.10.10 21:57
Mam szacunek do urzędu Prezydenta Rzeczpospolitej , ale nie mam krzty szacunku do człowieka , który ten urząd reprezentuje a więc nigdy nie słucham tego co ma mi do powiedzenia .
anonim2019.10.10 20:37
papież Franciszek wygłaszał prywatne orędzia , że nie wierzy w Boskość Jezusa. Szkoda, że go nie nagrali, byłby jasny dowód i możliwość złożenia go z urzędu papieskiego !
Iza2019.10.10 21:11
Typowy komentarz, lub wymiociny debila !
Iza2019.10.10 20:35
Ty Lolek, oni pochodzą z innej małpy !
Lolek kremowka2019.10.10 20:34
Wy, lewackie szczochy jesteście do tego stopnia debilowaci, że nie pojmujecie iż Prezydent nie do was to mówi. On mówi tylko i wyłącznie do ludzi normalnych !!! Kapito debile na Frondzie ?!!!
wio2019.10.11 6:31
Żeby uważać się za normalnego, trzeba umieć normalnie się wypowiadać. Ty tego nie potrafisz bo jesteś z gruntu prostakiem. Nie jesteś normalny ---> lekarz
lolek kremowka2019.10.11 12:16
to nie pisalem ja - lolek kremowka
Nowak2019.10.10 20:33
Witam komentujących przygłupów z antyPISowskiego psychiatryka ! Zerkam od czasu do czasu na różne portale internetowe i wszędzie spotykam grupkę komentujących lewackich przygłupów z totalnie zdeformowanymi mózgami. I na prawie wszystkich portalach zagnieździli się jak tasiemce uzbrojone. Myślę sobie, po co oni to robią ? Jaką z tego mają korzyść ? Czyżby PO im płaciło ? Nie wierzę ! Przecież PO z Tczewa nagrywa PO z Warszawy, jedni gryzą się z drugimi, no to i tak pozagryzają się nawzajem i wylądują na śmietniku historii. Te Lewackie szczochy i frustraci gardzący Polakami nie czują tego, że są Polsce niepotrzebni niechciani, i że dla tego balastu nie ma miejsca w naszej Ojczyźnie, szczególnie dla tych, dla których Polskość to nienormalność. Oni są przeciwko wszystkiemu co jest dobrem, wszystkiemu co robi polski rząd i prezydent , a ich nienawiść , podłość i obrzydliwość udziela się nawet do kota Kaczyćskiego.
KaczyKaczor2019.10.10 20:32
Wystarczy jeden artykulik o Tokarczuk ! Wystarczy ! Ta Ukrainka gardzi Polakami, więc nie zasługuje na więcej !!!
M.2019.10.10 20:21
SCIE*RWA z redakcji frondy, dlaczego tylko jeden artykulik na temat wybitnej Polskiej Noblistki, Pani Tokarczuk? NA KOLANA przed talentem i wyksztalceniem, nieuki, szczurki pisiorskie
lolek kremowka2019.10.10 20:18
Wiersz Wojciecha Młynarskiego: "Nie jestem już żaden smarkacz, Łeb mam pokryty siwizną. Nie zagłosuję na Dudę Bo zbyt cię kocham Ojczyzno! Skąd wiem, że wybór niedobry? Nie wierzę w zmianę oblicza Nie chcę powrotu Ziobry, I teczek Macierewicza. Na Dudę nie oddam głosu! Pamiętam, Jarka premierem, I kpiny z demokracji I koalicję z Lepperem. Nie chcę mieć znów premiera Co straszy Ruskiem i Żydem Co ciągle dzieli Polaków I może zaszczuć jak Blidę. Za kłamstwa i pomówienia, Prawdę, mgłą sztuczną okrytą Za skłócanie rodaków Za IV Rzeczpospolitą. Za "Tusk ma krew na rękach", A memu Bratu Chwała! Za wrzaski nad trumnami I nogę generała! Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli. Za żądania pomników z kieszeni obywateli! Za marsze z pochodniami, Jazdę "po trupach do celu", Za negowanie wyborów I PROFANACJĘ WAWELU!!!! Dziś w duszy mej zakamarkach Odkrywam decyzji sedno: Nie chce powrotu PiS-u, Bo nie jest mi wszystko jedno!
nikt2019.10.10 22:04
Nie lubiłam ani nie ceniłam Wojciecha Młynarskiego za jego wątpliwej ( dla mnie ) jakości artyzm . Za czasów Komuny też nie . Może dlatego , że go nie rozumiałam gdyż ja należę do Słowian . On nie . Nadawaliśmy na różnych częstotliwościach .
lolek kremowka2019.10.11 12:19
Rozumiem, ze na falach na jakich Pietrzak nadaje - nadajesz i ty :)
lolek kremowka2019.10.10 20:14
Liczę na cud Nienormalni i normalni, skołowany polski ludu, Rodacy nieobliczalni, żyjący w krainie cudów. Nowa czeka nas atrakcja, którą tak bym zdefiniował, szykuje się demokracja policyjno-wyznaniowa. Na nowego Prezydenta, co podkreślam w tym wierszyku, będzie wpływać Trójca Święta ustami swych urzędników. I nareszcie, piękna sprawa w skali makro, w skali mikro, można będzie z mocy prawa zapuszkować za in vitro. A kto spyta - Co jest grane? Nie pasuje do winietki, się odwiedzi go nad ranem i założy bransoletki. Więc rozsądek zdrowy wyzwól, byś nie musiał się przekonać, jak z pomocą populizmu robi z ciebie się balona. By uniknąć tego losu i by nie mieć gigant kaca, wyjdź więc z domu i zagłosuj, to jest niezbyt ciężka praca. Frekwencję uaktualnij, zmień jej procent i oblicze. Jesteśmy nieobliczalni i ogromnie na to liczę. Warszawa, 15 maja 2015 WOJCIECH MŁYNARSKI
Tasman2019.10.10 19:54
Kaczyński jasno określił czyja jest Polska, więc panie Prezydencie – nie truj pan.
Marcin №2019.10.10 19:43
Jak pewna zona pewnego męża chce się posmiać, to męża prosi o minę a la Duce... ... nie ten wymiar, możliwości oraz fason... ale radocha jest ;P
Marcin №2019.10.10 19:40
Ten osobnik wiadomej orientacji, wiadomy ma cel... to było widac po ostatniej wizycie u Trampka Jedynie co go interesowało, to jak najszybciej potakiwać, bez żadnych obiektywnych z Polskiej Racji Stanów ,Warunków! Nastepnie jedyne co interesowało tego goja, to... jak najszybsze spotkanie się... zgadnijcie się z kim?! Nie zgadliście, nie z Polonią, nie.... z wiadomym narodem wybranym Notka zadna na temat tego spotkania nie wyszła, bo i po co... szabesgoj obiecał, co miał obiecać, podtarł pysk po wylizaniu nomen omen doop, i szczęśliwy, odleciał do kraju, w którym rezyduje... nie mylić z służeniem narodu;) Bo nie temu to służy, to coś! Historia ciebie wypluje, a raczej wsadzi tam gdzie masz to jak sie nazywasz ...
REVOLVER2019.10.10 19:07
DUPOPIS w żope sobie wsadź to orędzie psie łańcuchowy karła z żoliborza
Kazimierz2019.10.10 19:02
Wszyscy do wyborów! Najwyższy czas odesłać lewaków w niebyt.
bezlitosny internauta2019.10.10 19:00
...a „żłobki i przedszkola to spuścizna po systemie komunistycznym”.
lolek kremowka2019.10.10 19:00
en kraj należy zostawić samemu sobie i tym, którzy wybiorą taki PiS. 1 -2 pokolenia i ten bajzel przestanie istnieć. Zbankrutuje. Tylko, że co z tego? Przecież w historii tego kraju nie ma jednego dnia, by był należycie rządzony tak, by zwykłemu człowiekowi żyło się dostatnio jak w innych krajach Europy zachodniej czy Skandynawii. Nie potrafimy żądzić. Co innego gdyby zaanektowała nas np. Szwecja... Ale to marzenie ściętej głowy :) Dlatego mnóstwo ludzi leje na to co się na tym przyklasztornym podwórku wyrabia i nie głosuje.
dzielnicowy2019.10.10 18:59
Dziękuję panu prezydentowi za skromność. Doprawdy do dzisiaj nie wiedziałem,ze wysoka frekwencja w wyborach do europarlamentu to jego zasługa...
Iza2019.10.10 21:09
Nie wiedziałeś tego ?! No to pomyśl jak ty lewacki szczochu jesteś gupi !