Przez najbliższe trzy dni 20 specjalistów z piętnastu krajów weźmie udział w szkoleniu z pochłaniania emisji dwutlenku węgla przez lasy.Warsztaty zorganizowano na terenie powierzchni doświadczalnych Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW. O sprawie informuje portal "Radio Maryja".

Na konferencji klimatycznej COP21, która odbyła się w Paryżu w ubiegłym roku, zwrócono uwagę na kwestię pochłaniania dwutlenku węgla m.in. przez lasy.

Minister środowiska prof. Jan Szyszko powiedział, że podczas trzydniowego spotkania zostaną wytyczone kierunki i możliwości pomiaru pochłaniania CO2 na skutek celowej działalności gospodarczej człowieka.

Wzrost pochłaniania po to, żeby magazynować więcej dwutlenku węgla w żywych zespołach przyrodniczych, takich jak las, ale powiązane ma być to z ochroną rodzimej bioróżnorodności – wskazywał minister Jan Szyszko. 

Lasy Państwowe już w przyszłym roku planują rozpoczęcie działalności tzw. „leśnych gospodarstw węglowych”. Leśnicy mają sadzić odpowiednie gatunki drzew.

kad/radiomaryja.pl