15.08.20, 10:30fot. wikipedia.org

Polska – USA. Dzisiaj podpisanie umowy. Dowództwo V Korpusu wraca do Europy

W dniu dzisiejszym w rocznicę Bitwy Warszawskiej prezydent Andrzej Duda przyjmie w Warszawie sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo. Zostanie podpisana umowa wojskowa między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Umowa dotyczy nowego statusu wojsk amerykańskich w Polsce, które przejdą na stałe stacjonowanie w naszym kraju.

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo w trakcie pobytu w Polsce spotka się również z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem i premierem Mateuszem Morawieckim.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w rozmowie z PAP powiedział m.in.:

- Teraz będziemy mieli możliwość jej podpisania oraz później dyskusji nad tym dokumentem także w parlamencie z partiami politycznymi. Teraz to wszystko będzie nabierało w pełni przejrzystego kształtu i będzie przedmiotem pełnej analizy

Podkreślił także:

- Nowym elementem, który został uzgodniony przez prezydentów podczas ostatniej wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie, jest kwestia powrotu do Europy wysuniętego dowództwa V korpusu. On został kilka lat temu wycofany z Europy, z Niemiec; dzisiaj wraca do Europy, do Polski

Dodał też:

- Chcielibyśmy, żeby te kwestie najistotniejsze, czyli dowództwo V korpusu, znalazło się w Polsce jeszcze jesienią tego roku, żeby te elementy były szybko realizowane

Szczerski dodał, że oprócz podpisania umowy pomiędzy Polską i USA będzie miało spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Mikiem Pompeo, którego jednym z głównych tematów będzie stan demokracji na Białorusi oraz możliwość przywracania w tym kraju standardów praworządności.

Głównym tematem rozmów maja być współpraca między naszymi krajami, a zwłaszcza kwestie energetyczne oraz amerykańskie inwestycje w Polsce.

 

mp/pap

Komentarze

Szybka Randka2020.08.15 19:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.15 17:26
Bez Stanow polska niepodleglosc nie jest warta nawet funta klakow.
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !2020.08.15 15:04
𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐭𝐨 𝐏𝐀𝐑𝐂𝐇 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀!!
𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐭𝐨 𝐏𝐀𝐑𝐂𝐇 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀2020.08.15 15:04
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄 !!!
Jan Radziszewski2020.08.15 13:17
29 Poniedziałek, 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. - 22.45 - Tak, dziecko obłożysz klątwą amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce. Te, które są i które przybędą. Gdyż są one dla wyzysku Polaków, przeciw polskim interesom i nie pomogą przeciw Rosji, a tylko mogą zaszkodzić. Rzuć klątwę, dziecko. - Ja, potomek polskiej, patriotycznej elity, po mieczu wnuk Tadeusza Michałowskiego, podpułkownika Armii II Rzeczpospolitej, oficera Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego, uciekiniera z transportu do Katynia, (po wojnie prześladowanego przez wrocławskie, żydowskie UB, które mu skróciło życie), pochodzącego ze szlacheckiej rodziny herbu Poraj (Róża), + z woli Boga Wszechmogącego, w Trójcy Jedynego, z woli Jezusa Chrystusa, Króla Polski intronizowanego przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku, rzucam klątwę Bożą na wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce, które są i które będą. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Klątwa dotknie wojsko amerykańskie na polskiej ziemi i wszelkie ich zamysły na polskiej ziemi. Dotknie dowódców i szeregowych i wszystko co jest ich. Zaczną chorować i będą ich dotykać różne nieszczęścia. Nie pozwolę panoszyć się na polskiej ziemi żadnym wojskom rzekomych sojuszników, które chcą wyzysku Polski i dbają tylko o swoje interesy, robiąc krzywdę Polakom. Każde wykorzystanie przez nich ( nadużywanie) bezprawnego i przestępczego immunitetu im nadanego przez (nie) polskie władze będzie przeze Mnie karane.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.15 12:32
Napiszcie całą prawdę jakiego typu umowę podpisał PADofil i Pompeo ! ! ! "Z niecierpliwością czekam na rozmowy sekretarza stanu Mike'a Pompeo w ten weekend z polskim rządem na temat współpracy i zapewnienia bezpieczeństwa sieci 5G" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
KRETYNIE POMATOLSKI2020.08.15 15:47
znow sie onanizujesz na frondzie ...ofiaro pomatolskiej PiSdy..i pomatolskiego knura...
Polak2020.08.15 11:25
W Polsce lgbt przegra i będzie pogardzane tylko i wyłącznie! Tak jest i tak będzie.
Szybka Randka2020.08.15 11:24
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
fdf2020.08.15 11:12
Koronawirus szaleje leczyć się nie ma gdzie a endriju ma to gdzieś.
Łagodny2020.08.15 10:59
Czy to Dobry Ruch ,okaże CZAS i Historia. Ale dlaczego nie przeprowadzono REFERENDUM ,nie dano się wypowiedzieć Polakom.
Katolik2020.08.15 11:02
Po to są wybory m/in prezydenckie aby politycy podejmowali decyzję. Gdyby o wszystko robić referendum to trzeba być bogatym.
troskliwy2020.08.15 11:11
oni od wczoraj są bardzo bogaci
Łagodny.2020.08.16 9:41
Wiesz dlaczego REFERENDUM? Bo np: Ja Jestem PRZECIWNIKIEM JAKICH OBCYCH Wojsk na Ziemiach Polskich.Polska to 38 mil ludzi.Więc STAĆ Nas na 350 tyś. Armię. Przy oszczędnym zagospodarowanym budżetem STAĆ nas na Dobrej Klasy [email protected] KATOLIK MY Polacy to Słowianie ( PANSLAWIZM jeszcze Jest).
NaziBarbi2020.08.15 10:56
Black live matter nie przyjedzie? Nie będzie kogo wygwizdać.
A na interiach same pierdoły2020.08.15 10:55
typu "przerywa milczenie", "w sieci wrze". HAHAHAHAHA
12345672020.08.15 10:48
Kontynuacja nowej okupacji.
oficer LWP2020.08.15 10:46
czyli żydostwo się dogadało, oj będziesz głupi polski goju ciężko pracował na nowe bardzo wysokie wynagrodzenia rasy panów posłów i oczywiście na swojego nowego okupant a to jest początek wdrożenia zapłaty 300 mld $ nienależnych pieniędzy żydom a amerykańscy bandyci będą tego pilnować a jak wyjdziesz głupi goju na ulice to trep i policjant szybko ciebie do pionu sprowadzą, w czasach komuny wojsko i milicja mniej się hańbiła od tych współczesnych sługusów żydostwa, Pompeo odwiedził wszystkie kraje, w których goje jeszcze nie wprowadzili usta nakazujących zwrot żydom mienia albo pieniędzy choć na całym świecie mienie bez spadkowe przechodzi na skarb państwa, z tego wyłączeni są żydzi jak naród wybrany do panowania nad gojem,