05.09.19, 08:32(fot. flickr/CC BY SA 2 0)

Posłanka PO rezygnuje ze startu w wyborach, bo Platforma dyskryminuje kobiety!

W wyborach do Sejmu Zofia Ławrynowicz miała być "trójką" Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie. Jak się okazało po zarejestrowaniu list, jej miejsce zajął poseł Norbert Obrycki. Ławrynowicz podkreśla, że jej rezygnacja, jest  „sprzeciwem na przedmiotowy sposób traktowania człowieka ze względu na płeć”.

Według posłanki, szef zachodniopomorskiego sztabu wyborczego KO Olgierd Geblewicz „marginalizuje kobiety i miasto Stargard”. 

– Lojalni są koledzy wobec kolegów; wobec koleżanek może niekoniecznie – żali się posłanka. 

Polityk zadaje również publicznie pytanie do szefa zachodniopomorskiego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej o to, dlaczego „złamał zasady, które obowiązywały i które obowiązują w Platformie Obywatelskiej”? Chodzi o tzw. kwoty, czyli zasadę obowiązującą w Platformie, że na listach wyborczych w pierwszej piątce startują co najmniej dwie kobiety. 

– W Platformie kobiety traktowane są jak paprotki, czyli przestawiane na parapecie z jednej strony na drugą. I udawane jest, że one w ogóle są, a tak naprawdę okazuje się, że ich nie ma – stwierdziła szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt.

 

bz/TVP INFO

Komentarze

Sariel2019.09.5 10:42
Co Poprzednią premier z list PO była kobieta (Ewa Kopacz) a w tym roku kandydatką na Premiera jest ponownie kobieta (Kidawa-Błońska) Czy wy słyszycie sami siebie? Tymczasem w PiS już w 2017 Beata Szydło została zastąpiona facetem Nie mówiąc o tym, że praktycznie żadna kobieta nie ma większego wpływu w partii PiS, w której rządzą sami faceci
anonim2019.09.5 10:13
Nie ma takich działań,których nie zrobi PO ,jeśli tylko służą one partii.Kłamstwo,hejt (najlepiej metodycznie i profesjonalnie przy wspomaganiu łączami dark netu) przekręty na inwestycjach dla wspomagania matki partii.PO to Matka Courage i jej dzieci (członkowie partii)
Zygfryd2019.09.5 9:21
Groteska i komedia taka fabuła pasuje do PO i niejakiego pajaca głównego totalsa Shetyna z Niemiecka brzmiącym nazwisku myślę że to nie koniec jego popisów i kabaret szopki pt.POkO spoko i tak wygramy z jego pieknym uśmiechem jeszcze nie powiedział ostatniego słowa , oby takich ludzi było jak najmniej w naszej polityce zakała polityki to za mało powiedziane a szamborafał obrazem tej partyjki.