19.12.15, 16:00

Powstał Komitet „Białe Święta”

Wiemy już kto jest odpowiedzialny za to, że znów nie pada śnieg na Święta Bożego Narodzenia. To Jarosław Kaczyński, Antonii Macierewicz, Andrzej Duda i Beata Szydło – ogłosił KBŚ.

Na powstanie KBŚ zanosiło się od dawna, ale do jego zawiązania się doszło w ostatni piątek. – Sytuacja w kraju nie pozostawia złudzeń. Tak dłużej być nie może. Jesteśmy rozczarowani – ujawnia założyciel Komitetu „Białe Świeta” Jarosław Bałwan. W skład organizacji wchodzą zbuntowani obywatele, którzy obwiniają partię rządzącą za zepsucie im dobrego nastroju.

– Za brak śniegu podczas tegorocznych Świąt z całą pewnością odpowiedzialny jest Kaczyński – twierdzi Jarosław Bałwan. – Gdyby wybory wygrała Platforma, śniegu spadłoby tyle, że nie starczyłoby łopat, aby odgarniać – dodaje. – Byłby mróz i Boże Narodzenie jak z bajki – przytakuje mu Aldona Śnieżka z Warszawy, na co dzień pracownica jednego z banków.

Według organizatorów komitetu, opady śniegu po prostu zaczęły omijać nasz kraj, od czasu, gdy do władzy doszły ugrupowania prawicy. – Święta straciły coś z magii, to już nie to samo – mówi anonimowo jeden z przedstawicieli KBŚ. – PiS doprowadzi niedługo do tego, że śnieg u nas już NIGDY nie spadnie, rozumie pan? NIGDY– przekonuje.

Filozofię organizacji tłumaczy jeden z sygnatariuszy Komitetu. – My po prostu chcemy się dobrze bawić. Jeśli jest Boże Narodzenie, to logiczne, że ma być śnieg. A jak nie ma śniegu za oknem, to nie ma Świąt. My się na to nie zgadzamy i będziemy protestować, dopóki nie ustąpi Kaczyński – tłumaczy.

KBŚ zapowiedziało masowe demonstracje w wielu polskich miastach. KBŚ zamierza wysłać petycję do ONZ. Oznacza to, że PiS w końcu naprawdę będzie miał kłopoty. Uczestnicy demonstracji zapowiedzieli, że ubiorą się tak jakby padał śnieg, w czapki, szaliki i rękawiczki. Już dziś TVN podało, że zamanifestuje 100 mln uczestników, w każdym bądź razie, tak to pokażą, a Ratusz to potwierdzi.

Na pytanie Frondy.pl: „dlaczego Panie nie siedzą w domu i nie lepią pierogów?”, jedna z uczestniczek odparła: „Bo my nienawidzimy tego kurdupla! Co z tego, że nic nie rozumiemy z polityki, demonstrować trzeba! A pierogów lepić nie musimy, bo na Święta jedziemy do Egiptu!”.

Tomasz Teluk

Komentarze

anonim2015.12.19 16:53
wentrowny zawsze byla wina Jarka
anonim2015.12.19 20:07
Maj god ;] co za g ó w n o.
anonim2015.12.19 21:09
Byłem dziś w Krakowie. W okolicach Starego Rynku doliczyłem się niecałe 20 TBŚ-owców. Średnia wieku w granicach emerytalnej (po Tuskowej reformie). Ale nastroje bojowe - słyszałem taki tekst: "nawet jak by miało nie być manifestacji, to i tak przychodzimy". Porobiłem dziadkom nawet trochę zdjęć, być może wciepnę na YT
anonim2015.12.19 23:08
mialo bus zabawnie a wyszlo jak zwykle u teluka..... No moze i mozna sie posmiac z teluka :(
anonim2015.12.20 1:12
Poczucie humoru bardzo prawicowe niestety. Panie Teluk, imię Jarosław (dla Bałwana) to jakieś podświadome wołanie o pomoc?
anonim2015.12.20 10:19
Warchoły, to wy! - Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze - po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ!
anonim2015.12.20 11:13
Brak podsumowania, że jednym, krótkim, dysponenckim ruchem palca prezes NAKAŻE opady śniegu. Brak oświadczenia prezydenta RP, że wstydzi się za aktualne układy baryczne...A właśnie! To sprawa układów!