12.02.19, 12:36zdj. screen Youtube

Premier Jan Olszewski spocznie na Powązkach. Szczegółowe informacje na temat pogrzebu

Mszą żałobną w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie w sobotę o godzinie 11 rozpoczną się główne uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego. Ostatnie pożegnanie byłego szefa rządu będzie mieć charakter państwowy- poinformował szef KPRM, Michał Dworczyk.

"Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski, dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie KPRM, jako że wśród wielu aktywności społecznych i politycznych, Jan Olszewski był też prezesem Rady Ministrów"- powiedział minister podczas wtorkowego briefingu. 

Dworczyk podkreślił, że uroczystości będą dwudniowe: w najbliższy piątek i sobotę. Ciało byłego premiera spocznie na Powązkach Wojskowych. Wszystkie szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych zostały opracowane w porozumieniu z rodziną zmarłego- poinformował minister. 

Szef KPRM powiedział również, że w piątek o godzinie 9 rano do Kancelarii Premiera zostanie przywieziona trumna z ciałem śp. Jana Olszewskiego. Hołd zmarłemu będzie można oddać między godziną 10 a 19 w najbliższy piątek, w hallu KPRM. 

"Żałoba narodowa po śmierci b. premiera Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek do godz. 19 w sobotę"- poinformował Michał Dworczyk. 


yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.02.12 23:59
Dlaczego nie na Wawelu.
Tomi2019.02.12 14:11
Właśnie na Powązkach powinno być miejsce na pochówek państwowców, patriotów i ludzi zasłużonych dla ojczyzny. Natychmiast powinni stąd być usunięci tacy ludzie jak: Kiszczak, Jaruzelski i inni dawni komunistyczni aparatczycy PRL. Na pohybel zdrajcom Polski i agentom ZSRR.
Dudko2019.02.12 13:37
Żałoba narodowa Tego Wielkiego Patrioty będzie trwać tylko 43 godziny. Dla gangstera z wieloma niewyjaśnionymi sprawami taka żałoba trwała 24 godziny. W jakim my strasznym kraju żyjemy. Duda musi odejść!