03.06.20, 11:10Fot. Krystian Maj/KPRM via Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Premier Morawiecki: CPK to przede wszystkim program dla Polaków. Nie mamy czasu czekać

Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko wielka szansa dla polskiego lotnictwa i kolei. To przede wszystkim program dla Polaków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie trwającej właśnie konferencji „CPK. Od słów do czynów” przemawiał prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Prezydent zaznaczył między innymi:

Szacuje się, że realizacja CPK w Polsce stworzy 150 tys. miejsc pracy, bezpośrednio przy samym porcie ok. 40 tys. i 110 tys. we wszystkich przedsięwzięciach gospodarczych, jakie będą wokół niego, że to jest 1800 km nowych linii kolejowych, że to jest 400 km nowych dróg, że to będzie ok. 45 milionów pasażerów rocznie, którzy będą przybywali do Polski w związku z funkcjonowaniem tego portu komunikacyjnego w wersji podstawowej, a w wersji dalekosiężnej - może nawet 70 mln ludzi rocznie”.

Jak dodał z kolei premier – CPK jest przede wszystkim programem dla Polaków. Podkreślił:

To przełamanie schematów porozbiorowych i niemożności realizacji wielkich projektów. To nowe podatki od międzynarodowych firm i korporacji, z których finansujemy ogromną większość działań. To wielka szansa rozwojowa dla całej Polski”.

Zaznaczył, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na całym świecie toczy się bój o nowe miejsca pracy. Podkreślił, że Polska może z tego wielkiego kryzysu wyjść zwycięsko, również dzięki wielkim programom. Jak dodał:

Nie mamy czasu czekać. Pociąg gospodarki europejskiej odjeżdża”.

dam/twitter,prezydent.pl

Komentarze

JONASZ KORAN-MEKKA(Allahu Akbarr)2020.06.3 13:32
Ja jaszcze postuluje wprowadzenie programu lotniskowiec+ , żeby oczka wodne z programu oczko wodne + nie stały odłogiem i żeby rozruszać stocznie
Izydor2020.06.3 13:17
Gatwick obsłużyło wczoraj 21 pasażerów. Linie lotnicze padają jak muchy a w naszym kraju rządzi nowatorska szkoła ekonomiczna cara kartofelka I będziemy budować lotnisko na polu kapusty.
Polak2020.06.3 12:37
Matołuszek jak zwykle ma problemy z językiem polskim, źle wymówił "program ograbiania Polaków." Biorąc pod uwagę Frankfurt, Monachium, Moskwę i (być może od przyszłego roku, w każdym bądź razie na pewno zanim powstanie projekt CPK) Berlin, Baranów będzie w najlepszym wypadku drugim, znacznie droższym Radomiem. Poza tym, zauważmy że pisowska mafia dwa tygodnie temu wyrzuciła ostatnie trzy lata marnowania pieniędzy na CPK do kosza podpisując z Brytyjczykami porozumienie o wykonaniu całości prac przygotowawczych od zera.
Piotr Nowak2020.06.3 11:36
Nie do końca. CPK to program robienia z ludzi idiotów a przy okazji wyprowadzenia kasy z budżetu. Bo przypominam że wirtualne lotnisko które nigdy nie powstanie i na którym pasą się krowy ma zarząd który pobiera wynagrodzenia za nicnierobienie... Rolą tego zarządu jest gra na czas, bo wszyscy mają świadomość że takie lotnisko to idiotyczny pomysł bo stałoby puste. :D Takie PiSie sztuczki. Podobne mydlenie ciasnogłowym oczu jak z reparacjami od Niemców.
Marian2020.06.3 15:00
CPK można porównać do budowy Gdyni.Wtedy też znaleźli się tacy jak Ty, którzy twierdzili że to szaleństwo, że w tej budowie zostanie utopiona Polska,bo zwyczajnie nas na to nie stać.Traktat Wersalski przyznal Polse kontrole nad portem w Gdańsku i to wystarczy.Tam pewnie tez przed rozpozeciem budowy pasly się krowy.Hitler wizytując w'39r.Gdynię był miastem i portem zachwycony i stawial za wzór do naśladowania.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.3 11:25
CPK to przede wszystkim program dla PiSu aby nachapać się kasą! I nie mają czasu czekać bo wiedzą że ich dni są policzone i niedługo zostaną oderwani od koryta!
T2020.06.3 11:20
Przypominam o historii pana Morawieckiego jak był przykładem dla Polaków aby brać kredyty we Franku. Tutaj możemy sobie pamięć tę odświeżyć: Kim jest Mateusz Morawiecki, skąd się wziął i komu służy wyjaśnia Stanisław Krajski: https://www.youtube.com/watch?v=1hniCtpOiiY