03.02.20, 18:45Screenshot Twitter - Kancelaria Premiera

Premier Morawiecki odpowiada Macronowi: Polska broni prawdziwych wartości europejskich

Ta wizyta jest dla mnie wizytą szczególną, dochodzi do niej kilka dni po brexicie. Przyświeca nam pewna wola, aby wykroczyć poza granice polityczne czy geograficzne, aby uruchomić dialog, który sprawi, że Europa będzie bardziej zjednoczona” - powiedział dziś po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim prezydent Francji Emmanuel Macron.

Francuski prezydent przebywa z dwudniową wizytą w Polsce. Odbył już spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Jutro z kolei pojawi się w Krakowie, gdzie będzie między innymi przemawiał na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po dzisiejszym spotkaniu z premierem Morawieckim, Macron w trakcie konferencji prasowej podkreślał, zwracając się do szefa polskiego rządu:

Bardzo cieszę się, że spotykam się z panem w Warszawie. Przybyłem tutaj z czterema ministrami. Powiedział pan przed chwilą, że otwiera się nowy rozdział naszej współpracy dwustronnej. Wiele możemy zrobić wspólnie w Europie”.

Podkreślał, że konieczne jest zajęcie się zwiększaniem potencjału obronnego oraz działaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Wskazał też na tematy takie jak klimat czy energia. Dodał:

Istnieje między nami duża zbieżność. Francja zdaje sobie sprawę, jak duże wysiłki będzie musiała podjąć Polska, jaką strategię chcą państwo prowadzić”.

Zaznaczył, że konieczne jest dostrzeżenie faktu, że Polska „mieszanka energetyczna” jest wynikiem historii, pewnej spuścizny. Podobnie jak premier Mateusz Morawiecki, wskazywał na konieczność walki z oszustwami podatkowymi. Zwrócił uwagę na fakt, że w tej dziedzinie Polska dysponuje sporą wiedzą ekspercką.

Macron mówił także, że Francja będzie apelować o to, aby fundusz sprawiedliwej transformacji skupiony był w największym stopniu na krajach takich jak Polska, która:

[…] skorzysta z tego, aby przeprowadzić swoją transformację energetyczną i klimatyczną”.

Francuski prezydent odniósł się też do kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce:

Francja nigdy nie ukrywała swojego stanowiska co do tych tematów [praworządności w Polsce]. Wiele było oświadczeń publicznych z mojej strony. Zawsze wyrażałem się w sposób bardzo jasny, wspierając procedury europejskie, wspierając nasze wartości. Mówiłem o tym jasno w rozmowie zarówno z prezydentem, jak i z premierem, ale jest to temat europejski. Nie jest to temat dwustronny. Jest to temat europejski, bo dotyczy nas wszystkich” 

Dalej dodał też:

Francja nie chce nikomu udzielać żadnych lekcji, ale zawsze dla nas ważne jest to, żeby wzmocnić poszanowanie naszych wartości i zasad. Chodzi w tym wypadku o nasze wspólne wartości i dotyczy wspólnych instytucji. Chodzi o Komisję Europejską, TSUE, Radę Europy. To te instytucje odpowiedzialne są za to, żeby dopełnić przestrzegania zasad i to one rozpoczęły procedurę i dialog”.

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział francuskiemu prezydentowi stwierdzając:

Polska, realizując reformę wymiaru sprawiedliwości, broni prawdziwych wartości europejskich”.

Szef polskiego rządu podkreślał też jednak:

Bardzo się cieszę z wizyty prezydenta Macrona w Polsce, którą śmiało mogę nazwać przełomową”.

Dodawał, że dzięki pozytywnym dyskusjom nad wieloma sprawami jest przekonany, że otwierają się nowe rozdziały w historii relacji Polski z Francją i współpracy między obydwoma państwami.

dam/niezalezna.pl,300polityka.pl

Komentarze

MementoMori2020.02.4 18:48
TAK JEST F*** YEAH ;) https://www.gobbi.pl/masoneria.html Przed porażką - wyniosłość, duch pyszny poprzedza upadek. Prz 16 18
Ja 2020.02.4 14:26
NIGDY atomu z Francją!!!!! Są NIEWIARYGODNI, USA też NIE. Tylko Japonia.
Zdzisiek2020.02.4 7:19
Wstyd mi za francuski premiera ,rozbierany Szekspir w Bielsku,szkoła żydowska dla jego dzieci to jednak nie wszystko.W ogóle to otruli Marszałka Sejmu ,ale jak nie był prawdziwym Żydem to co tu gadać -jak już ktoś próbował dogadać się z Komuną. Vive la France!! Noter Dame de Lourdes OPN Byle nie mówił po Niemiecku jak żona Sikorskiego Amen i Amen
Leszek2020.02.4 4:43
Szkalował Polskę przez lata a teraz śmie przyjeżdżać i jeszcze się .. odszczekiwać ". A na kolana i łeb popiołem posypać. Próbuje podchodów i zarobić na handlu skoro Amerykanie mogą. Chce wykorzystać Polskę i Polaków do własnej polityki. A niech się zajmie własnym krajem. My już nie potrzebujemy Fałszywych przyjaciół. A ulotki co zrzucali na Niemcy po wybuch 2 Wojny Światowej przywiózł ?
asi2020.02.4 1:52
ta polska swinia uwaza sie za znawce wartosci europejskich? To nie katopedofilia, nazi-komunizm pisu, ani klamanie i zlodziejstwo, ktore on i jego pedal reprezentuja.
Żyd Wyklęty2020.02.3 23:43
Ja nie ogarniam jak dorosłym ludziom może się wydawać że oni będą pitolić frazesy odpowiednie na dożynki w Żywcu a ktokolwiek w EU weźmie to na poważnie. Wyślemy Patrysia Bylejakiego, Becie Szydło nasz złotousty premier coś pobredzi i to w jakikolwiek zmieni sytuację naszego kraju.
Albert2020.02.3 23:16
Panie Morawiecki, to jest logiczne co pan mówi, ale ten cały Macrone myśli, że te wartości to socjalizm i komunizm !!!
Leszek2020.02.3 22:07
Debilem
emhyr2020.02.3 22:06
Nie ma żadnych wspólnych wartości. Każdy ma swoje własne i wybiera to co jemu pasuje i odpowiada. Pisanie o wartościach w kategorii narodu, czy kontynentu to zwykła obłuda i śmiech na sali.
Tercios2020.02.3 21:53
Ludzie przestańcie się wyzywać. Nie ważne jakie masz poglądy, ktoś ma prawo mieć inne. Szanujmy się bo nie wiadomo jak długo jeszcze Polska będzie niepodległa. Na naszych oczach Białoruś wchłaniana jest do Rosji my nic z tym nie robimy. 100 km od Warszawy staną dywizje rosyjskie. Zagraniczne koncerny się od nas wyniosą. Potem Rosja zrobi sobie korytarz do Kaliningradu i zabierze nam część Polski. Ale Polacy mają ważniejsze problemy bo LGBT nas zniszczy, bo kasta nas zniszczy, bo rezydenci nas zniszczą, bo gender. Wszystko ważne a na prawdziwe problemy wolimy nie patrzeć. Tak samo było przed zaborami. Szlachta kłóciła się o swoją złotą wolność, o łąki do wypasu bydła, o zaprzestanie przyjmowania protestantów. Przestańmy się kłócić, mamy ważniejsze rzeczy do zrobienia.
ladychapel2020.02.3 21:38
Polska nie potrafi koegzystować z innymi. Z czasem, po swojemu chce reformować i roz****eprza wszystko od środka
anonim2020.02.3 21:24
dzienniknarodowy.pl/polscy-zolnierze-u-boku-francuzow-walczacych-w-afryce-w-zamian-za-uznanie-prawa-polski-do-odmowy-przyjmowania-migrantow/
ceramik2020.02.3 21:23
Opancerzony Renault Espace Macron dotarł pod drzwi Pałacu Prezydenckiego, ale po zgaszeniu- już nie odpalił. Caracal na kółkach złom. Prezydent też.
Leszek2020.02.3 21:15
Niewiecie co kupimy.... Za miliardy elektrownię atomową. Trzeba być idiotą, żeby w tą technologię dzisiaj inwestować. Mamy źródła geotermalne, technologię podziemnego zgazowania węgla, czy ogromne zasoby gazu i ropy naftowej. Dużo więcej niż Arabia Saudyjska. No ale to nie dla Polaków, oddamy za darmo żydowskim koncernom , bo one wiedzą co z tym zrobić. Polacy mają żyć z pracy rąk własnych. Bandyckie żądy jak do tej pory. Niedługo elektronicznym pieniądz i polaku będziesz niewolnikiem. Pora na zmiany ,ludzie obudźcie się, zanim będzie za pużno.
Olej2020.02.3 21:04
Bomba atomowa ! To jest zadanie do wykonania dla obecnego pokolenia aby nikt nigdy nie zechciał nas mordować i eksterminować, aby zmienić uwarunkowania geograficzne i historyczne, które tak bardzo ciążą nad Polską.
Olej2020.02.3 21:02
I jeszcze jedno ! W Polsce od kilku lat powinien działać jak najściślej strzeżony, tajny ośrodek badawczy nad konstrukcją, przenoszeniem i pozyskaniem bomby atomowej. Tak samo w powyższym, polskie służby - wywiad ofensywny i każde inne środki osiągnięcia celu, powinny zrobić wszystko lub prawie wszystko aby wejść w posiadanie dokumentacji technicznej dot. produkcji, konstrukcji uzbrojenia , w tym najważniejszego zagadnienia tj. broni atomowej.
Olej2020.02.3 20:55
Wartości panie Macron zostawmy politycznym dekoratorom. Polska ma jeden interes do zrobienia z Francją - interes atomowy tj. wprowadzenie Polski do klubu atomowego posiadaczy tej ,,zabawki'' i za ustaloną odpowiednio stawkę zagrać z Francją o ten interes życia. Pozostałe kwestie są li tylko dekoracją europejskiej sceny, na której reżyserią zajmują się Niemcy. Francja wobec Niemiec jest zbyt cienka, dlatego szuka wsparcia w Europie Środkowej - w tym w Polsce. Nam póki co lepiej być laufrem amerykańskim niż francuskim trefnisiem. Oni są łasi na forsę, i trzeba by im było złożyć ofertę dużej forsy za ? Za atom - za bombkę i rakiety do niej. Wtedy i Frabcja i Europa będzie o niebo bezpieczniejsza.
anonim2020.02.3 21:56
Dać Polsce bombę atomową, to tak jak jakbyśmy małpie dali brzytwę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Olej2020.02.3 23:12
....Dać Polsce bombę atomową, to tak jak jakbyśmy małpie dali brzytwę... Gratuluję samopoczucia z bycia Polakiem ! Oby tacy ,,Polacy'' nigdy nie sięgnęli 1,5 % ogółu.
Andy Semicki Rabin2020.02.4 23:20
Nie dyskutuj z żydem.
JS2020.02.3 20:48
U podstaw EU GmbH leżą nie wartości Schumana ale tego pana -> Richard'a Coudenhove-Kalergi. Dlatego nie spodziewajmy się, że Niemcy i ich kolaborant Francja zmienią nagle kierunek. To NIEMOŻLIWE ! Musi być realizowany plan Coudenhove-Kalergi i jest realizowany od kilku już dekad. A jaki jest ten plan ? Zniszczenie. Więcej proszę sobie poszukać ale nie na oficjalnych stronach EU. Króluj nam Chryste nie antychryście Pozdrawiam
anonim2020.02.3 20:47
Negocjacje z Przedsiębiorstwem Holokaust ze strony polskiej prowadzą... - Baliński, Michalkiewicz youtube.com/watch?v=XZoWUVXluaM NIEMCOM ZIEMIE UTRACONE, ŻYDOM RESZTĘ – CZARNY SCENARIUSZ DLA POLSKI! youtube.com/watch?v=QnQBx6OfUmU Stawiać pytania prezydentowi Dudzie, jak się bronić przed żydowskimi roszczeniami! - Michalkiewicz youtube.com/watch?v=4C_VOElfqkY Muzeum POLIN kłamie. Ośrodek DEZINFORMACJI | Arkadiusz Cimoch youtube.com/watch?v=pTvvErfoxOI Sądownictwo cierpi przez zatrute owoce akcji "Temida" - z przeżarcia agenturą - S. Michalkiewicz youtube.com/watch?v=w-K5NaOwZXY PILNE! Serbia już płaci! Nowe fakty nt. ROSZCZEŃ. Co się stało w Yad Vashem? | K. Treter-Sierpińska youtube.com/watch?v=4gYuQC9-oBw Żydzi domagają się od Polaków zwrotu artefaktów znajdujących się w naszych muzeach. The New York Times: Polska jest wezwana do szukania w swoich muzeach dzieł sztuki zrabowanych przez Nazistów. youtube.com/watch?v=zUncvoSe3S8&feature=youtu.be&t=157
To dlaczego nie masz dzieci?2020.02.3 20:02
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
MementoMori2020.02.4 18:51
Uderzając w kościół doprowadzisz wkrótce że Bóg Cię uderzy ściano pobielana 1Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana 2 i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. 3 Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. 4 A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» 5 «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Dz 9 https://www.gobbi.pl/masoneria.html Przed porażką - wyniosłość, duch pyszny poprzedza upadek. Prz 16 18
Asia2020.02.3 19:41
Ciekawe co od nich kupiliśmy za parę miliardów.
Jacek2020.02.3 19:50
pewnie elektrownie atomową
Placek2020.02.4 7:51
Z tymi elektrowniami to jest komedia. Nawet z bloku wschodniego RWPG mają chyba wszyscy, Bułgarzy, Rumuni, Węgrzy, Czesi, wszyscy, i grzeją i żyją. U nas tylko grzbiety partyjne pieniądze biorą za rozmyślanie o elektrowni a jej nie widać.
anonim2020.02.4 20:23
Oj tak na naszą elektrownię atomową poszło już kupę kasy a efektu nie ma żadnego.
Senny2020.02.3 19:40
"Jak wiele możemy zrobić wspólnie w Europie"? Ano tyle, aż wybije szambo.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.3 19:40
Standardowa i kurtuazyjna wizyta prezydenta Francji a PiS już wrzeszczy o sukcesie!
ff2020.02.3 20:11
co ty nie powiesz kretyński kacapie
StanPio2020.02.5 9:30
Działania lewackich "komisarzy brukselskich" to otwarte szyderstwo z dążeń Polaków do zachowania godności ludzkiej, pokoju, przyjaźni, a przede wszystkim szyderstwo z dążeń Polaków do wyzwolenia z darwinistycznego systemu wolnego rynku łupiestwa i degradacji ludzi do poziomu najwyżej zorganizowanego zwierzęcia pod nadzorem oświeconych "pneumatyków" z politycznie zorganizowanych band pod pejczem "antyterrorystów", lóż, mafii i służb. Po prostu boją się Polaków i dążą do wypchnięcia Polski ze struktur europejskich lub co najmniej do unicestwienia wzorców człowieczeństwa z katolickiego nauczania, do którego dążą Polacy - dając „zły, katolicki przykład” poszukującym Prawdy innym narodom i społeczeństwom. Takie działania przeciw Polakom, to wzorcowa egzemplifikacja globalistycznego terroryzmu państwowego i tresury społeczeństw dla zachowania upadającego systemu niewolnictwa ideologicznego w interesie Władców „Pieniądza” i beneficjentów systemów bankowego niewolnictwa, przemysłu zbrojeniowego, handlu ludźmi i organami do przeszczepów, narkobiznesu, a wszystko pod batutą „trójcy piekielnej”: Lucyfera, Belzebuba i Szatana (która skutecznie udaje, że jej nie ma, albo że działa dla wyzwolenia człowieka od obowiązków wobec bliźniego i Stwórcy Wszechświata). Boją się, bo Polacy (niestety to nie wszyscy obywatele polscy) o wiele wyżej cenią swoją wolność i godność ludzką niż nawet zachowanie cielesnego życia. Boją się, bo Polacy wierzą, że urodzili się na Wieczność i tylko przez zachowanie się zgodne z prawym Sumieniem i zasadami Prawa Naturalnego zapisanymi w duszy każdego człowieka - przez pokorę i Miłosierdzie nie będą podlegali Śmierci Drugiej, czyli śmierci Ducha duszy.
anonim2020.02.3 21:50
PiS zawsze wrzeszczy o sukcesie, ktokolwiek by przyjechał, innego słowa nie znają. Nawet katastrofę nazywają sukcesem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asi2020.02.4 1:54
piska dzicz i smieci na zasilku cywilizowanych narodow, zdolna do roboty w fabrykach produkujacych dla cywilizacji: technologie i zyski.
Polak2020.02.4 6:40
Z technicznego punktu widzenia to jest pewien sukces - pierwszy raz po 2015 jakaś głowa państwa przyjechała do Polski z oficjalną wizytą nie wyręczając się młodszym asystentem starszego sekretarza.
Cool2020.02.4 10:38
.. ogromna porażka pisu!!! Makaron, przyjechał i mówi ludzkim głosem! ... no no pis już się nie pozbiera ... :-))