01.12.18, 11:35screenshot twitter - pisorgpl

Premier Morawiecki: Przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu, który nazywa się Polska

Przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu” - podkreślił dziś premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji w Warszawie.

Praca dla Polski” to nazwa konferencji, na której szef polskiego rządu mówił dziś o tym, co obozowi Dobrej Zmiany udało się osiągnąć w trakcie trzech lat rządów, które ten ma już za sobą. Morawiecki podkreślał:

Mam nadzieję, że teraz przed nami właściwie wyłącznie gorączka świąteczna, a nastroje się już powoli będą wyciszały, bo udało się bardzo wiele osiągnąć i z tego wszystkiego, co zrobiliśmy, możemy być dumni”.

W dalszej części swojego przemówienia premier stwierdzał:

Uwolnienie pewnych dynamicznych witalnych sił społecznych. Tak to bardzo wyraźnie czuję, jak w dwustu kilkudziesięciu miejscach spotykałem się z Polakami. Ten nowy dynamizm, nowa energia jest czymś ważnym, czymś, na czym chcemy dalej budować w kolejnym roku. Oprócz dynamizmu, to co widzę, to pewien optymizm. Czasami trochę przyćmiony zbyt daleko idącym sporem politycznym, natężeniem tego sporu, ale ten optymizm jest”.

Zaznaczył, że Zjednoczona Prawica jest obozem politycznym zmiany, która „rozumie też potrzebę stabilności, stabilizacji. Chcemy ją ludziom dać”. Podkreślił, że PiS chce „[…] zmniejszyć to napięcie polityczne”.

[…] Nie chcemy żeby te walki polityczne przypominały walki plemienne, żeby ludzie się tak dzielili. Zapraszamy do merytorycznej współpracy również opozycję, do dyskusji na programy”

- dodawał Morawiecki.

Zwrócił uwagę na fakt, że udało się powstrzymać migrację, a młodzi wolą zostać w Polsce. Mówiąc o cyfryzacji Polski podkreślał:

Od dzisiaj, dosłownie od dzisiaj w służbie zdrowia wdrażamy zwolnienia elektroniczne. Wkrótce recepty elektroniczne i skierowania, One pomogą rozładować kolejki. To plan na 2019 rok”.

Nie zabrakło też kwestii gospodarczych. Premier podkreślał, że w tej kwestii udało się wrzucić „piąty bieg”, a PiS wypełniło swoje zobowiązania wyborcze. Na koniec stwierdził:

Po tych 3 latach, kiedy przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu, który nazywa się Polska, jest teraz czas na bezpieczny rozwój, na spokój, na stabilność”.

Wskazał, że najważniejszy po owym „umeblowaniu domu” jest teraz spokojny rozwój gospodarczy, który PiS chce „[…] zaoferować jak najszerszym rzeszom społeczeństwa”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl