06.12.15, 10:20

Prezydent Andrzej Duda pisze do Radia Maryja. PRZECZYTAJ

Organizatorzy, uczestnicy uroczystości 24. rocznicy utworzenia Radia Maryja.

Ekscelencje, czcigodny Ojcze Dyrektorze, czcigodni Ojcowie i Księża, drogie Siostry, wszyscy przybyli do Torunia Pielgrzymi.

To dla mnie wielka radość, że z okazji kolejnej, 24. już rocznicy urodzin Radia Maryja mogę skierować do Was pozdrowienia, podziękowania oraz wyrazy uznania.

Nie przez przypadek kolejne rocznice istnienia Radia Maryja są świętowane jako „urodziny”. To określenie świadczy o stosunku wielu Polaków do tego radia, które traktowane jest nie tylko jak kolejna, choć ważna instytucja i znaczące katolickie medium, ale jak żywa wspólnota gromadząca coraz szersze rzesze prawdziwie zaangażowanych w służbę Bogu i Ojczyźnie.

Misja Radia Maryja ukazuje również swój wymiar społeczny i obywatelski. Radio i wyrosła z niego wspólnota stały się zaczynem wielu kolejnych dzieł, rozmaitych przedsięwzięć oraz instytucji tworzonych oddolnie przez obywateli i dla obywateli. Tym samym Radio Maryja stało się żywym i dobitnym przykładem obywatelskiej aktywizacji tysięcy ludzi z niemal wszystkich grup społecznych i wiekowych, wokół idei czynienia dobra oraz troski o sprawy publiczne.

Dzieło Radia Maryja jest przejawem samodzielności, inicjatywy Polaków, nowoczesnego a zarazem silnie osadzonego w tradycji, wierze i kulturze polskiej podejścia do społecznej rzeczywistości.

Celem mojej prezydentury jest odbudowa wspólnoty Polaków. Państwo staracie się czynić to od lat. Za to wszystko dziękuję tym, którzy stworzyli i którzy prowadzą dziś to niezwykłe radio.

Serdecznie pozdrawiam całą Rodzinę Radia Maryja.

Z wyrazami szacunku

prezydent RP Andrzej Duda


Komentarze

anonim2015.12.6 11:12
Podpisuję się obiema rękami i nogami pod tymi słowami Prezydenta :-)
anonim2015.12.6 11:39
Wszyscy Polacy dziekują za ten list i za najlepszego prezydenta, jakiego mogliśmy dostać. Niech rządzi długie lata!
anonim2015.12.6 13:42
Gdyby nie ta rozgłośnia, to by nas chyba już sprzedali dwa razy!! Dziękujmy !! Alleluja i do przodu!!
anonim2015.12.6 14:02
No i pięknie!
anonim2015.12.6 15:42
Kopalny wolacy w platformie obywatelskiej są przerażeni Prawem i Sprawiedliwością.
anonim2015.12.7 0:38
Brawo. To piękne i budujące, że Prezydent zauważył dorobek Radia Maryja w utrwalanie chrześcijańskich wartości, szczególnie rodziny, w Polsce.
anonim2015.12.20 10:48
NNNOoo, dobrze... :) Mały punkt dla Pana Prezydenta. Brawo. Wszyscy wiemy, że gdyby nie to radio, to ten list mógłby pan Duda napisać najwyżej jako osoba prywatna, a my bylibyśmy w ciemnym tunelu, bez tego jasnego punktu, który zwiastuje znadzieję... Alleluja i do przodu!