10.07.20, 09:55Prezydent Andrzej Duda/flickr.com/fot. Jakub Szymczuk

Prezydent Duda: ,,Polska rodzina to chłopak i dziewczyna. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny''

Rodzina jest podstawą funkcjonowania polskiego społeczeństwa, ale też każdego społeczeństwa. Rodzina więc powinna być w centrum troski każdego rządu. Mówił o tym prezydent Andrzej Duda w Gorlicach.

Powiedział:

- Nie wolno nam pozwolić na to, by narzucono nam i naszym dzieciom obce wzorce ideowe i obce wzorce kulturowe, chcemy zachować naszą tożsamość, naszą tradycję, chcemy zachować nasze wzorce kulturowe i wartości, chcemy wreszcie zachować naszą godność, dla mnie to jest sprawa fundamentalna

Prezydent podkreślił:

- Obrona polskiej rodziny jest dla mnie sprawą fundamentalną, urzeczywistnianie praw polskiej rodziny jest dla mnie sprawą fundamentalną, obrona polskich dzieci jest dla mnie sprawą fundamentalną. Taką mamy ponad 1050-letnią tradycję, że polska rodzina, to chłopak i dziewczyna, że małżeństwo tak jak jest zapisane w naszej konstytucji - to związek kobiety i mężczyzny. taką właśnie rodzinę i małżeństwo polska konstytucja nakazuje strzec polskiemu państwu i dbać o nie w sposób szczególny

Oraz:

- To prawo musi być wreszcie wypełnione treścią i musi być wreszcie chronione, dlatego złożyłem projekt ustawy, że to rodzice będą decydowali, jakie treści będą przekazywane dzieciom w szkole na zajęciach prowadzonych przez pozaszkolne organizacje i stowarzyszenia

Andrzej Duda zaapelował:

- Chcę wygrać wybory, aby nadal budować potencjał naszego państwa, aby realizować polskie sprawy i polskie interesy. Jestem przekonany, że wśród obywateli, którzy wybierają różne ugrupowania, wśród polityków, także samorządowych, jest bardzo wielu tych, którzy są zwolennikami naszych tradycyjnych wartości i chcą bronić polskiej rodziny, szanują ją i uważają, że rozwój kraju powinien być ukierunkowany na rodzinę

 

mp/pap

Komentarze

Krakus2020.07.10 14:46
Chciałem tylko zauważyć, że niemal co trzecie dziecko jest wychowywane przez rodzinę jednopłciową - matkę i babcię :P
PiSzą tutaj różni popierdoleńcy jak Marian2020.07.10 13:27
A może jeden poj*b pod różnymi nickami?
Marian2020.07.10 13:11
Widziałem dzisiaj dwóch pedałów,jeden w białym weselnym stroju i z wiankiem na głowie.To chyba taka pedalska dziewica.Pocałowali się na powitanie.Minęło już kilka godzin a ja nadal nie mogę pozbyć się obrzydzenia jakie mnie ogarnęło.Ludzie gadają że Auschwitz to tylko chwilowo nie jest czynny i w tym cała nadzieja ze lewactwo nie uszczęśliwi nas tęczową przyszłością.
ok2020.07.10 13:25
Z tym, że po kropce i przecinku stawia się SPACJĘ. Nie nauczyli cię PiSać w szkole?
Robertes2020.07.10 12:46
To co teraz obiecują POlitycy to wyścig obiecanek bez POkrycia. Gadające głowy chcą nas przymusić byśmy dokonali wyboru na podstawie powierzchownych odczuć. Radą dobrego wyboru niech będzie przeanalizowanie dotychczasowych dokonań, życiorysu czy pochodzenia. Jedni mówią na drugich, że stanowiska sobie rozdają. Gdy przyjdzie zmiana, to zrobią to samo; przecież nie pozostawią dyrektorów, prezesów poprzedniej opcji. Jedni i drudzy są siebie warci i rzadko kiedy chodzi o dobro Społeczeństwa, ale o pieniądze, władzę, układy by robić kolejne pieniądze. Wiadomo, że trzeba iść do wyborów, zróbmy to ze spokojem, bez emocji, bez parzenia na obiecanki, bo wiele z nich jest nie do przeprowadzenia. Chyba nikt nie myśli, że Polska się zmieni przez zrealizowanie obietnic. Raju nie stworzą, a grozi nam paraliż, bo RT bez sejmu nie zrobi nic, a sejm bez RT też nic nie zrobi – będzie klincz i chaos. Prezydent jest uczciwy i rząd jest uczciwy na tyle, na ile każdy z nich jest uczciwy. Ja się tej uczciwości spodziewam bardziej po tych, dla których Dekalog jest - chociaż trochę - punktem odniesienia.
bogdanus2020.07.10 12:45
Chcecie mieć nieszczęśliwe zboczone dzieci, wnuki, to glosujcie na Trzaskowskiego. W wypowiedziach Trzaskowskiego jest dużo gadania, propagandy a mało treści, faktów. Jego przemówienia są po prostu słabe. Popierają go ludzie o podobnych poglądach, nie bacząc na wygadywane bzdury.
aktywne pisowskie trole2020.07.10 13:04
-
Klapaucjusz2020.07.10 12:12
W tym momencie brakuje mi panny Marty Kaczyńskiej Zawsze Dziewicy (po wujku to ma) i jej przywiązania do tradycyjnych katolickich wartości. Dawno nie widziałem we Frondzie panny Marty i jej peanów o wartościach. Co się dzieje u pani Martusi kochanej?
Jasiu, bulu, ty muj bulu...2020.07.10 12:18
Masz 80 lat, byłeś "celebryta naukowym" w PRL-u mając karierę zapewniona legitymacją PZPR-u, teraz zalatujesz sosnową jesionką i zupełnie straciłeś poczucie własnej godności produkując się tu. Pozostaje ci tylko przedstawić się. Ale się pękasz m.in. o kolegów redakcyjnych z "polityki". Adaś Szostkiewicz obciągnie każdego druta za free trip do duchowej ojczyzny, Izraela, a w doope weźmie za wyjazd do USA, Jasiu Hartman, wyjątkowa koorva żydowska, jest podobnie jak ty. Więc nie pękaj się i się przedstaw!
antoni.s2020.07.10 12:11
A układ to zmowa kościoła kat z pisem.
Felek2020.07.10 12:04
Ewentualnie mężczyzny i kota.
ladychapel2020.07.10 12:00
EDUKACJA SEKSUALNA JEST POTRZEBNA. I TO JUŻ OD PRZEDSZKOLA, w którym dzieciak uczy się tego by nie odpowiadać na zaproszenia nieznajomych, by np. nie wsiadać z nimi do samochodu, jak prosić o pomoc i nie wstydzić się o nią prosić. To uczenie dziecka tego, że wsadzanie go na kolana (np. księdza) i dotykanie po pupie czy wkładanie palców w majtki - nie jest rzeczą normalną. Edukacja w szkołach to nauka o antykoncepcji, o tym czym kończy się przedwczesne rozpoczęcie współżycia bez zabezpieczeń, to dowiadywanie się o grożących chorobach, itd. PiSdzielcom edukacja seksualna kojarzy się z uczeniem dzieci tego, co PiSdzielec zobaczył w filmie hard-pornograficznym - a to nie to wy perwersyjni, obłudni Fryndzle.
antoni.s2020.07.10 12:14
Właśnie tak,w punkt.
Jasi, Jasiu bulu, ty muj bulu,2020.07.10 12:23
a perwertach rabinach znowu zapomniałeś. A oni, rabini, w swej perwersji na głowę a raczej na obrzezaną odbytnicę biją nawet wyznawcow Mahometa.
Robertes2020.07.10 12:49
Widzimy co dzieje się na tzw. zachodzie... edukacja seksualna miała ponoć uchronić młodzież przed wczesną inicjacją seksualną i ciążami w okresie szkolnym i co … okazuje się, że Polska bez tej edukacji ma lepsze wyniki niż kraje "wyedukowane". To daje do mylenia. Natomiast chwytliwe hasła i piękne słowa zdobywają zwolenników, natomiast trzeba patrzeć na fakty i uczyć się na błędach innych niż na swoich (żeby nie było po raz kolejny "mądry Polak po szkodzie").
Syn2020.07.10 12:51
Szkoły zamiast karmić dewiacjami i seksualnością, powinny uczyć szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Polska jest na dalekim miejscu w Europie pod tym względem inicjacji seksualnej. W innych krajach prowadzi się edukację seksualną i bez zamierzonego efektu, chyba że spodziewają się efektu innego np. pobudzenie, rozbudzenie, podsycać i przyspieszyć, zintensyfikować popędy, ożywić i nasilić, zaciekawić i wciągnąć w tematykę? Edukacja seksualna jak widać po europie nie rozwiązuje problemu wczesnej inicjacji ani ciąż małoletnich. Wczesna inicjacja i wynikające z niej ciąże itd. wprost wynikają z bezproblemowego dostępu do edukacji i skutkuje aborcją dzieci u dzieci. Takie rozwiązanie powoduje, że aborcja staje się jednym ze sposobów antykoncepcji. Skutki społecznie takich rozwiązań są bardzo rozciągnięte w czasie i trudne do badania. Wczesny wiek inicjacji ma się nijak do edukacji seksualnej bo o tym decyduje cały zbiór czynników społecznych i psycho-społecznych. W Polsce brak lub ograniczona edukacja seksualna przez całe lata była wystarczająca, ale zachodnie trendy szczególnie od czasu przystąpienia do UE zaczęły silnie przenikać, a dostęp do internetu to tylko wzmógł.
Jola2020.07.10 12:57
Edukatorka seksualna twierdzi, że to właśnie edukacja seksualna opóźnia inicjację seksualną - najwyraźniej nie wie o czym mówi, albo celowo mówi nieprawdę. "Najwyższe odsetki aktywnych seksualnie nastolatków w wieku 15 lat – przekraczające 40% – wystąpiły wśród dziewcząt mieszkających w Anglii i Walii oraz w Szwecji i w Niemczech,..." Polska długo była na 17 miejscu w Europie pod tym względem.
stan2020.07.10 11:51
Właśnie - tylko chłopak i dziewczyna są zdolni do posiadania potomstwa i właściwego wychowania dzieci. Każde dziecko potrzebuje pełnej rodziny, złożonej z ojca i matki. Ochojska potwierdziła to, czego nie chciał powiedzieć Trzaskowski - jeśli zostanie prezydentem Polski, wprowadzi kartę LGBT w całym kraju, dlatego ona głosuje na Trzaskowskiego. Taki sygnał dla Biedrońków. Lewactwo z PO krzyczy o łamaniu Konstytucji, tymczasem właśnie Trzaskowski ją złamał, podpisując kartę w Warszawie, gdyż w Konstytucji jest wyraźny zapis - małżeństwo, to mężczyzna i kobieta.
jarek k.2020.07.10 11:38
Duda to cywilizacja śmierci.
Anonim2020.07.10 11:42
Jesteś prowokatorem i kłamcą.Cywilizacja śmierci to jest aborcja, LGBT, nienawiść, Antifa i inne ruchy lewackie -wszystko promowane przez Trzaskowskiego.
jarek k.2020.07.10 12:12
Aborcja to Andrzej Duda, nienawiść to Andrzej Duda, ruchy lewackie oraz socjalizm to Andrzej Duda, wsparcie pedofili to Andrzej Duda...
Anonim2020.07.10 12:16
Zaklinaj rzeczywistość, zaklinaj, ale to nie zmieni faktu, że Duda podpisał kartę Rodzina+, a Trzaskowski - LGBT+
jarek k.2020.07.10 14:29
Tak, Duda podpisał kartę swojej nienawiści, kwintesencję cywilizacji śmierci. Trzaskowski podpisał kartę cywilizacji zachodniej i miłości, można wręcz powiedzieć, że kartę Jezusa.
Anonim2020.07.10 12:17
I celibat!
brutus2020.07.10 11:34
a nie tak ze "polska rodzina-tatuś córkę zapina"? i zostaje ułaskawiony
stan2020.07.10 11:46
Znów kłamiesz. Nie został ułaskawiony, bo odbył całą karę. Może jeszcze powiesz, że ludzie, którzy głosowali na Dudę nie powinni iść w niedzielę do wyborów? To jest krętactwo nie godne ludzi szlachetnych. A właśnie pójdziemy tłumnie na przekór takim, jak Ty i wszystkim hejteropm, którzy wyłażą ze skóry, by wygrał Trzaskowski. To ma być prezydent Polski, który nawet nie potrafi rządzić jednym miastem, a pretenduje do reprezentowania całej Polski?
AAAtomek2020.07.10 12:21
Czyli potwierdzasz fakt, że Duda ułaskawił pedofila.
Ninel2020.07.10 11:15
To jest walka z czasem - czy uda się zachować choć część normalnej młodzieży do momentu, gdy wydarzenia gwałtownie przyspieszą, i zacznie się utylizowanie Unii Europejskiej. Jeśli wygra Rafalala, Polska będzie na dużo gorszej pozycji w chwili przesilenia, i możemy tego nie przeżyć. Jeśli wygra Dudasz, atak tęczowego postępu na dzieci i młodzież opóźni się o kolejne lata. Dudasz niczego raczej nie odwojuje, ale aby chociaż spowolnił marsz tęczowej ideologii głoszonej przez Rewolucyjną Sektę LGBT. To jest wyścig ze śmiercią.
Opus Lanti2020.07.10 10:41
Polska, Polska pali się. Pisowczyki skurczybyki w badmintona grają se.
Anonim2020.07.10 11:55
Na razie lewactwo podpala USA i niedoczekanie, by Trzaskowski zapraszał lewactwo do Polski. Właśnie jego prezydentura gwarantuje, że Polska stanie w ogniu. Tylko zmanipulowani głupcy głosują na Trzaskowskiego.
robaczek 3.02020.07.10 10:40
ALE WYTLUMACZCIE MI: co was obchodzi co kto robi w lozku?? czy ktos was rozlicza z calowania w reke faceta w sukience? czy ktos was rozicza z wiary z tego ze czlowiek wiszacy na krzyzu was zbawi? NO LUDZIE ;] jak tak przeanalizujecie wszystko, to lepsza milosc faceta do faceta czy wiara w bozka epoki kamienia lupanego ? ;] no to kto ma cos nie tak pod czerepem
Anonim2020.07.10 11:56
Nikogo nie obchodzi to co robisz w łóżku. Obchodzi za to nas to, że szykujesz się do pouczania dzieci, co i z kim mają robić w łóżkach.
stan2020.07.10 11:58
A czy ktoś zaglądał Ci do łóżka? Twoja sprawa. To LGBT chce narzucić swój sposób łóżkowy obcym dzieciom, a rodzice reagują na to podobnie jak Ty tutaj. LGBT to skrajnie lewicowa ideologia - taka łóżkowa odmiana marksizmu.
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.07.10 10:34
Panie Duda, Jerzy Waldorff przeżył 60 lat w związku z mężczyzną. Na pohybel panu za takie czcze gadanie (dudanie).
harry2020.07.10 10:45
Idźmy więc w ślady Waldorffa - takie ma być to twoje niby-przesłanie? Mniej niż jedno pokolenie i nawet "Waldorffów" zabraknie. Na dodatek wśród współczesnej tęczowo-lewackiej hordy żaden taki "waldorff" nie umywa się kulturą, obuciem i klasą do prawdziwego pana Waldorffa.
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.07.10 11:05
Nie, Harry Poterze. Nic nie rozumiesz. Nie będę z tobą gadał, bo jesteś zwykłym, zaślepionym, małym człowieczkiem.
Anonim2020.07.10 11:57
A co ty takiego rozumiesz, że chcesz podstępnie o tym pouczać dzieci w szkole?
stan2020.07.10 12:02
Czy Waldorff propagował swój sposób życia? To była jego prywatna sprawa, a LGBT narzuca swój sposób życia innym. Nie powołujcie się na Waldorffa, bo to był inny rodzaj człowieka. Ogromna kultura osobista, wiedza i rozsądek - a tego wszystkiego, niestety brak ideologom LGBT.
N2020.07.10 10:27
"Polska rodzina: chłopak i dziewczyna". Biedne wdowy i wdowcy wychowujący dzieci (często z babcią lub dziadkiem). Ciekawy jestem reakcji tych dzieci, gdy im się powie, że nie mają prawdziwej rodziny. Co do narzucania obcych wzorców: ani nie da się nikogo namówić lub przekonać do bycia homoseksualnym, ani osoba homoseksualna nigdy nie stworzy szczęśliwego związku heteroseksualnego. To nie wiem na czym to zagrożenie polskiej rodziny polega: nikt przecież nikogo do niczego nie zmusza. Nikt facetowi drugiego faceta do łóżka nie pcha
Ninel2020.07.10 11:10
Nie kłam, nikt w wasze brednie nie wierzy. Wy nikogo nie "przekonujecie" do doli "geja". Molestowanie, gwałty i indoktrynacja małych dzieci nie jest "przekonywaniem", tylko narzucaniem.
stan2020.07.10 12:14
Te wdowy i wdowcy mieli kiedyś męża i żonę. Zanim owdowieli, wychowywali wspólnie dzieci. Czasami z konieczności wychowują sami dzieci. Najbardziej to się odczuwało podczas rządów Tuska, gdy młodzi Polacy byli zmuszeni do opuszczenia rodzin w Polsce i wyjazdu "za chlebem", rodziny się rozpadały i to wina sposobu wyprzedaży państwa [olskiego za grosze i nagonka Niemcom, Anglikom, Amerykanom taniej siły roboczej z Polski. Czy ktoś powiedział kiedykolwiek, że kobieta lub mężczyzna samotnie wychowująca dzieci to nie jest rodzina? Wręcz odwrotnie, wspomagano takie rodziny. A jeśli chodzi o to narzucanie, to chyba nie wiesz, w jakim świecie żyjeszlub nie masz dzieci. LGBT wkracza do szkół z wykładami o homoseksualizmie i zachęca do takich zachowań. W przedszkolach uczy się masturbacji dzieci, każe wąchać pupy i rozpoznawać po zapachu do kogo należy (jak zwierzęta! to na zachodzie się dzieje!), w Polsce kazano chłopcom przebierać się w stroje dziewczynek i jeden z chłopaków zemdlał. To jest dyktat, to jest straszna ideologia
Rick Sanchez2020.07.10 10:24
PiS to nie cała Polska.
Janek2020.07.10 10:26
Jednak cała z wyjątkiem pewnej części niemcolubnej populacji, takiej która woli mieć port lotniczy w Berlinie zamiast w Warszawie.
Luc Le Blanc2020.07.10 10:35
A tyś, Janku ślepy na jedno oko i głuchy na jedno ucho? Zapisz się do kolejki do lekarzy-specjalistów.
stan2020.07.10 12:20
Nie wysyłaj nikogo do lekarzy, bo chyba sam jesteś najbardziej chorym człowiekiem, jeśli uważasz, że prezydentem Polski powinien być reprezentant i gwarant niemieckich interesów W Polsce i zwolennik odszkodowań z mocy żydowskiej ustawy 447. Niemcy mówili o Tusku, że jest Polakiem, ale dba o interesy niemieckie, teraz podobnie mówią o Trzaskowskim - wszak czy Tusk, czy Trzaskowski - żadna różnica.
kurwa, pisowczyku-skurczybyku2020.07.10 10:37
Przecież jest port lotniczy im. Chopina w WAW.
Vox2020.07.10 10:22
Prezydent naszego kraju powinien być wyjątkowy, ponadprzeciętny. Znać języki obce, być otwarty na wszystkich ludzi, elokwentny, szanujący innych. Taki JEST Andrzej Duda!!! Niech mu Pan Bóg błogosławi!
𝖔𝖓𝖚𝖈𝖆2020.07.10 10:16
no to co tu jeszcze robi ten "nie-polak" Kaczyński?
UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.10 10:13
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KARZE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
Foster.2020.07.10 10:01
A u mnie same dziewczyny i jest mi z tym bardzo dobrze.
Waldemar2020.07.10 9:57
Prezydent naszego kraju powinien być wyjątkowy, ponadprzeciętny. Znać języki obce, być otwarty na wszystkich ludzi, elokwentny, szanujący innych. Taki nie jest Duda, taki jest pan Trzaskowski. Duda krzyczy i odwołuje się wciąż do tego czego boją się Polacy stawiając siebie jako alternatywę dla tego "zła". To prymitywna sztuczka. Nie dajcie się jemu omamić, to człowiek zaściankowy a nie prezydent wszystkich Polaków
Vox2020.07.10 10:15
Prezydent powinien być wyjątkowy, ponadprzeciętny. Znać języki obce, być otwarty na wszystkich ludzi, elokwentny, szanujący innych. Taki właśnie JEST Andrzej Duda! Brawo!
𝖔𝖓𝖚𝖈𝖆2020.07.10 10:18
Andrzej Duda zna tylko języki w swoich butach
Artur2020.07.10 10:25
Języki to powinien znać tłumacz. Duda na prezydenta a Trzaskowski na tłumacza. Zresztą Duda przewyższa intelektem kandydata opozycji to wszyscy widzimy. Wystarczy policzyć liczbę wątków poruszanych w jednym wystąpieniu oraz liczbę logicznie zbudowanych zdań. Duda jest bezkonkurencyjny. Poza tym gdy śpioch Rafałek otwiera rano oczy to Duda kończy już jedno ze spotkań z wyborcami - to deklasacja RT.
Anonim2020.07.10 10:31
Nie jest nam potrzebny niewyspany prezydent. Sorry ale ktoś, kto musi czytać odpowiedzi na pytania z promptera, raczej inteligencją nie grzeszy.
Anonim2020.07.10 12:30
Kto, gdzie i kiedy? Na spotkaniach na żywo z wyborcami? Wolne żarty. Prompter to przecież Kidawa z PO.
stan2020.07.10 12:27
Nikt tak nie gardzi Polakami niż Trzaskowski, nawet zlekceważył tych swoich zwolenników, którzy czekali na niego w Końskich. Trzaskowski zna języki? Tylko nie ma nic do powiedzenia w tych językach. Jego wystąpienie w Brazylii trwało zaledwie 3 minuty, a kosztowało kraj ponad 63 tys. Co on tam powiedział na tej wycieczce do Brazylii w ciągu tych 3 minut? Tylko na tyle wystarczyło zasobu słów?