30.12.16, 14:45Fot. screen tvp.info

Prezydent Duda towarzyszył Łukaszowi Urbanowi w ostatniej drodze

Prezydent Duda uczestniczył dziś w pogrzebie Łukasza Urbana, kierowcy TIRa, który w bohaterski sposób, do ostatnich chwil swojego życia, usiłował bronić ludzkiego życia i zminimalizować skutki ataku, którego dopuścił się zamachowiec. Pogrzeb rozpoczął się dziś o godzinie 12:00.

Pogrzeb miał miejsce w Baniach w województwie Zachodniopomorskim. W uroczystościach poza prezydentem Polski, Andrzejem Dudą, udział wzięli m.in. Joachim Brudziński – wicemarszałek Sejmu, a także Beata Kempa, szefowa KPRM – odczytała ona list premier Beaty Szydło. W liście tym wyraża swój żal z powodu śmierci polskiego kierowcy w tak tragiczny sposób, przekazując jednocześnie wyrazy współczucia dla rodziny oraz przyjaciół Łukasza Urbana. Podkreślała także, że zginął on, wykonując ciężką pracę i zapewniając rodzinie byt.

Biskup Wejman, który celebruje mszę żałobną, powiedział między innymi:

„Okazywanie tego dobra innym z naszej strony będzie najpełniejszą formą wdzięczności wobec niego, ale zarazem także w myśl słów wybitnego naszego pisarza Romana Brandstaettera, który mówił o sobie +tylko wtedy jestem, gdy jestem dobrym+ będzie wyznacznikiem naszego działania i spełniania się w człowieczeństwie”

dam/TVP.Info,Fronda.pl