12.01.22, 19:08Fot. kremlin.ru CC 4.0

Prezydent Kazachstanu: wojska "rosyjskiego NATO" jutro rozpoczną wycofywanie się

Prezydent Kazachstanu Dżomart Tokajew poinformował, że jutro siły wojskowe Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym rozpoczną wycofywanie się z Kazachstanu.

- Jutro rozpoczyna się zorganizowane wycofywanie kontyngentu pokojowego ODKB. Przeprowadziłem rozmowy z przywódcami odnośnych państw. Chcę wyrazić uznanie dowództwu kontyngentu za pracę wykonaną w ciągu tych kilku dni. Sama obecność kontyngentu OUBZ w Kazachstanie, w tym w Ałmaty, odegrała bardzo ważną rolę z punktu widzenia stabilizacji sytuacji w naszym kraju - powiedział Tokajew.

W jego ocenie misja OUBZ miała ogromne znaczenie w perspektywie odparcia agresji "terrorystów i bandytów". Tokajew określił misję mianem "bardzo udanej".

6 stycznia do Kazachstanu na specjalną prośbę Tokajewa przybył liczący ponad 2 tys. żołnierzy kontyngent wojsk rosyjskich, armeńskich, białoruskich, tadżyckich i kirgiskich. Siły te miały ochraniać kluczowe obiekty administracyjne i wojskowe.

OUBZ został utworzony po rozpadzie Związku Radzieckiego. W jego skład wchodzą Białoruś, Armenia, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan i Rosja.

jkg/biełsat

Komentarze

Żyd Po 11..., wieczny nudziarz2022.01.12 19:54
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej, ateistycznej, neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
Maciej Piwowar2022.01.12 19:24
Czyli Rosja słowa DOTRZYMUJE.Okupacji Kazachstanu nie będzie---NIE BU-DIET.